Filmy / seriale / VOD

CDA Premium już tylko krok za Netflixem? Pierwsza samodzielna produkcja

przeczytasz w 1 min.

CDA Premium to już poważny serwis VOD z filmami, serialami i programami. Najświeższym dowodem na słuszność tego twierdzenia, jest zapowiedź premiery pierwszej autorskiej produkcji na wyłączność. Jej tytuł to Porucznik Kabura.

Pierwszy autorski serial na CDA Premium

Porucznik Kabura to pierwsza autorska / samodzielna produkcja CDA Premium. Kolejne odcinki tego serialu będą mogli oglądać wyłącznie ci użytkownicy, którzy opłacają abonament w tej usłudze VOD, która obecnie daje dostęp do katalogu ponad 6500 filmów i seriali, a pod względem liczby widzów znajduje się w ścisłej czołówce na polskim rynku.

Porucznik Kabura to satyryczna animacja Bartosza Walaszka

Porucznik Kabura przeniesie nas do (będącej największym światowym mocarstwem) Polski z roku 2050, w której rządy sprawuje mózg elektronowy o nazwie Jarosław 2000. Tytułowy bohater jest uzależnionym od hazardu kombinatorem, który dołącza do armii Polskich Kosmicznych Sił, by uchronić Ziemię przed najazdem Proctolonusów – kosmicznych agresorów. 

Reżyserem i scenarzystą Porucznika Kabury jest Bartosz Walaszek, którego możecie kojarzyć z takich tytułów jak Blok Ekipa czy Kapitan Bomba. Tak jak w przypadku tamtych produkcji należy się więc nastawić na absurdalny humor, niecenzuralny język i brak poprawności politycznej. Pierwszy odcinek już 25 października.

Zobacz oficjalny zwiastun serialu Porucznik Kabura:

Wyraźnie widać, że właściciele serwisu CDA Premium chcą, by był on traktowany coraz poważniej i odgrywał ważniejszą rolę w sektorze VOD. Porucznik Kabura to pierwsza oryginalna produkcja tej marki, ale warto wspomnieć, że już teraz usługa przyciąga abonentów wcześniejszym dostępem do materiałów – na przykład kolejnych odcinków serialu Piątek.

Źródło: CDA

Warto zobaczyć również:

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  4
  akurat MPAA to wpisuje na czarną listę kogo popadnie. oni potrafią zwykłego użytkownika pozywać za miliony USD za wykrycie skopiowania jednego kawałka, to jest taka właśnie organizacja.

  jeśli chodzi o CDA, ja od dawna uważam że nic tam nie ma, a jak coś się znajdzie to "zapłać premium".
  tak nawiasem, dobrze że to CDA jest. z drugiej strony dlaczego MPAA nie wpisuje YouTube jako największego pirata? jak byś nie patrzył, przez YouTube przewija się więcej piractwa niż przez CDA. Nie bronię tu CDA, ale ganię nierówne traktowanie CDA i YouTube, na korzyść YouTube. Tak jest tylko dlatego, bo YouTube jest w USA, i podlega ustawom. ktoś wrzuca lewy materiał, w zamian youtube go usuwa na żądanie, lub blokuje do wyjaśnienia. w przypadku CDA niestety nie ma takiego prawa. dlaczego? i jeszcze raz, dlaczego europejski i polski system prawa autorskiego nie promuje europejskich i polskich serwisów aby stały się realną konkurencją dla YouTube ? no dlaczego? skoro CDA także bez problemu usuwa lub blokuje materiały, jeśli się ktoś do nich zgłosi w sprawie naruszenia. To jest dla mnie niezrozumiałe. To dotyczy wielu innych serwisów video w europie, zaś YouTube jest świętą krową.

  podsumowując, uważam powoływanie się na MPAA za chore zachowanie. życzę ci zdrowia.
  • avatar
   Ciekawski_
   3
   A ja trzymam za nich kciuki. Może za jakiś czas rozwiną się na tyle aby tworzyć poważniejsze produkcje :)
   Oczywiście zakompleksieni Polacy będą krytykować. Przecież zagraniczne musi być lepsze, a co Polskie to zawsze g... W jednym Jarek ma rację, pedagogika wstydu odniosła sukces w naszym kraju...
   • avatar
    KMyL13
    -1
    xD
    Macie mnie - z ciekawości zajrzałem już śmiejąc pod nosem "hehe, co te piraty same wyprodukowały", a tam jakaś "guano-bajka ala "kapitan bomba", czy jak to się zwało...
    Rykłem śmiechem xD

    Mam nadzieję, że wy z tym tytułem, to tak ironizując ;)
    • avatar
     szczupak90
     -3
     Taaa, a sam serwis jest wpisany na czarną listę Amerykańskiego Stowarzyszenia Producentów Filmowych MPAA jako jeden z największych piratów. Treści są udostępnianie nielegalnie i jedno jest pewne, ktoś ma łep na karku, że nikt nie może się do cda dobrać. Ale polak cebulak problemu nie widzi, no bo jak płaci 20 zł na miesiąc to przecież musi być legalnie.

     Wśród znajomych panuje ogólne przekonanie, że jeśli chodzi o fimy to każdy wybiera cda, bo jest tam wszystko.
     • avatar
      Kenjiro
      -4
      O ile ZF Skurcz i ich produkcje (np. Wściekłe pięści Węża) były świetne ze względu na absurdalny pastisz innych gatunków, to animacje Git Produkcji są po prostu słabe. Zobaczymy jak będzie teraz...
      • avatar
       piccardo
       0
       Mam Premium już ponad pół roku i nie bardzo się przydało, fajnie gdyby w cda pojawiły się jakieś porządne tytuły. Netflix też jest kiepski o dziwo najbardziej ciekawe było hbo go.