Gry na konsole

Microsoft wysłuchał graczy. Cena Xbox Live Gold bez podwyżki

Norbert Garbarek | Redaktor serwisu benchmark.pl
3 komentarze Dyskutuj z nami

Jeszcze wczoraj Microsoft ogłosił znaczące podniesienie ceny za usługę Xbox Live Gold. Negatywnych reakcji graczy było za dużo, żeby zignorować sprawę.

Prawie podwójna podwyżka cen

Wczorajsza decyzja Microsoftu dla polskiego rynku w skrócie oznaczała, że gracze za półroczną subskrypcję Xbox Live Gold zapłaciliby 215,99 zł, czyli prawie tyle, co wcześniej za cały rok. Miesięczny koszt z 29,99 zł miał wzrosnąć do 39,99 zł. Podwyżki wywołały kontrowersje na całym świecie.

Microsoft odpowiedział na odzew graczy

Fala komentarzy i dyskusji na temat nowych cen była tak duża, że jeszcze dziś rano na oficjalnym koncie Xbox na Twitterze pojawił się wpis:

Oznacza to, że Microsoft zrozumiał swój błąd i oficjalnie przeprosił za podjęcie tej decyzji oraz całkowicie wycofał się z planów zmiany cen.

Tym razem same dobre wiadomości

Anulowanie nowych planów abonamentowych to nie jedyna dobra wiadomość dla graczy. W ramach rekompensaty ekipa Microsoftu postanowiła, że granie przez Internet w gry free to play nie będzie wymagać posiadania usługi Live Gold. Ostatecznie błędna decyzja doprowadziła do tego, że gracze zyskują, zamiast tracić.

Co sądzicie o rekompensacie od Microsoftu? Jest ktoś, kto uważa że zmiana cen na wyższe powinna jednak nastąpić?

Źródło: Twitter

Warto zobaczyć również:

 

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kerebron
  Będą próbować dalej, do skutku.
  -2
 • avatar
  piccardo
  Bla bla gdyby w tyłek nie dostawali od Sony nigdy by tego nie zrobili
  -3
 • avatar
  Sander Cohen
  Poki co. Sprobuja ponownie bo z czegos trzeba pokryc koszty Game Pass, ktory na dluzsza mete zapewni im straty, straty i jeszcze raz straty.