Filmy / seriale / VOD

Chris Hemsworth przerywa karierę – diagnoza powodem

przeczytasz w 1 min.

W rozmowie z Vanity Fair ekranowy Thor – Chris Hemsworth – zdradził, że przez wzgląd na kwestie zdrowotne zdecydował się na przerwę w aktorskiej karierze. Wszystko za sprawą diagnozy, którą ujawniono na łamach serialu dokumentalnego Disney+ – “Bez granic z Chrisem Hemsworthem”.

Chris Hemsworth przerywa karierę – Alzheimer powodem

Podczas niedawnej premiery Disney+ mieliśmy okazję usłyszeć, że aktor, podobnie jak 2-3% ludzi na całym świecie, w swoim kodzie genetycznym ma aż dwie kopie allelu APOE4, co znacząco zwiększa ryzyko zachorowania na Alzheimera. Rodzina Chrisa doświadczyła konsekwencji tej choroby na własnej skórze – dotknęła ona bowiem jego dziadka.

Poruszyło to coś we mnie, aby wziąć trochę wolnego. Ponieważ zakończyłem pracę nad programem, wypełniam inne zobowiązania umowne. W tym tygodniu skończę udzielać wywiadów promocyjnych. Potem udam się do domu, odpocznę od aktorstwa i po prostu wyluzuję się w swoim życiu. Zostanę z dziećmi i moją żoną 

stwierdził Hemsworth.

Chris Hemsworth: wątek choroby w serialu to świadoma decyzja  

Chris Hemsworth rozwinął też kwestię motywacji, która kierowała nim, kiedy decydował się podzielić ze światem tak osobistą sferą:

Jeśli będzie to motywacja dla ludzi, by lepiej o siebie dbali i wiedzieli, że można podjąć kroki, to fantastycznie. Nie chciałem manipulować ani nadmiernie dramatyzować tej kwestii, by sztucznie wywołać empatię dla formy rozrywki.

Aktor dostrzega również pozytywne aspekty diagnozy, z którą musi się mierzyć:

Gdybym o tym nie wiedział, nie zmieniłbym rzeczy w moim życiu, które zmieniłem. Nie miałem tej świadomości, więc teraz jestem wdzięczny, że mam w swoim arsenale narzędzia, dzięki którym mogę przejść przygotowanie i zapobiec temu biegowi wydarzeń.

Hemsworth zdążył zakończyć pracę na planie drugiej części "Tyler Rake: Ocalenie" i "Furiosa", które zobaczymy w 2023 i 2024 roku. To, co nastąpi później, pozostaje niewiadomą. Mamy jednak nadzieję, że zdrowie pozwoli mu na szybki powrót w wielkim stylu. 

Źródło: Vanity Fair, materiały prasowe

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dzejsonista
  23
  Tytuł sam Yoda pisał Wam
  • avatar
   Marucins
   5
   Anetka wstydem jest mówić obecnie Thor. To co pokazali w ostatnich częściach to paranoja i pośmiewisko Thora!
   • avatar
    AUTO6
    1
    Myślę, że aktorstwo gdzie jednak trzeba zapamiętywać swoje sceny raczej jest zawodem, który zmniejsza, a już na pewno nie zwiększa ryzyka zachorowania na Alzheimera. Rozumiem jednak, że aktor chce pobyć więcej z rodziną, to w sumie ważniejsze niż kariera.
    • avatar
     BariGT
     -6
     https://act.alz.org/site/UserLogin?CMD=ForgotPassword
     • avatar
      pawluto
      -11
      Cały świat zapłakał bo drugoligowy aktorzyna przerywa karierę...No to płaczmy...
      • avatar
       Veritatis
       0
       Większych bzdur nie przeczytacie dzisiaj nigdzie indziej w internetach. LOL.
       • avatar
        Veritatis
        0
        Profesor Dragan umiera ze śmiechu. Zasada nieoznaczoności niedouki.