Ciekawostki

Ciekawe gadżety na czas pandemii - ale czy przydatne?

przeczytasz w 2 min.

Na świecie rządzi koronawirus i dalecy jesteśmy od bagatelizowania sytuacji. Na pewno warto bardziej na siebie uważać i przestrzegać podstawowych zasad higieny oraz bezpieczeństwa, ale również warto nie poddawać się panice i... nie tracić kasy na zbędne gadżety.

Sytuacja w Polsce i na świecie nie przedstawia się obecnie specjalnie ciekawie, oczywiście ze względu na zagrożenie wirusowe. Masowe imprezy są... masowo odwoływane, szkoły i kina zamykane, a ludzie zastanawiają się jak najlepiej uchronić się przed zagrożeniem, również przy użyciu różnych gadżetów. Warto również pamiętać o takich oczywistych rzeczach jak odkażanie smartfonów.

Popyt rodzi podaż - praktycznie zawsze w przypadku masowego zagrożenia chorobowego (np. świńska, czy ptasia grypa) pojawiają się przeróżne gadżety, które mają nas wspomóc w trudnych sytuacjach. Czy faktycznie są przydatne? Zerknijcie na tych kilka gadżetów...

Urządzenie do sterylizacji smartfonów za pomocą UV


źródło: Amazon

Jak wspomnieliśmy wcześniej, jednym z urządzeń na których gromadzą się bakterie i inne wirusiska są właśnie smartfony, więc warto je regularnie czyścić. W wybranych salonach Samsung Brand Store oraz autoryzowanych punktach serwisowych Samsung można spotkać specjalne urządzenia do dezynfekcji, które wykorzystują promienie UV-C.

Można jednak samemu zaopatrzyć się w taki sprzęt i używać go do odkażania nie tylko telefonów, ale i kluczy czy innych drobiazgów, Cóż... ciekawe, ale... nie gwarantujemy, że ten konkretny egzemplarz działa zgodnie z założeniami - przed zakupem warto upewnić się, że dane urządzenie faktycznie spełnia swoją rolę, czy tylko świeci fioletową diodą...

"Wihajster" do otwierania drzwi


Źródło: Amazon

... a właściwie nie tylko drzwi, ale i szafek, lodówek, czy nawet korzystania ze spłuczek w publicznych toaletach - czyli generalnie wszystkich miejsc, które często dotykamy (jak klamki) i gdzie gromadzą się bakterie i wirusy. Można się przed tym bronić używając choćby lateksowych rękawiczek, ale trzeba by je przez cały czas wymieniać.

To sprytne urządzenie pozwoli nam na unikanie dotykania wielu powierzchni, ale przed zakupem warto sprawdzić jego wytrzymałość, by nie okazało się, że urządzenie pęknie przy pierwszej przeszkodzie.

Ręczna ładowarka USB na korbkę


Źródło: Gearbest

Sytuacja obecnie jest taka, że prawdopodobieństwa utknięcia gdzieś z powodu kwarantanny, czy po prostu w szpitalu, jest jak najbardziej możliwe. Co w przypadku gdy zapomnieliśmy ładowarki, a nawet power banki się rozładowały i nie będziemy mieli możliwości naładowania smartfona? Można wykorzystać ręczną ładowarkę USB.

Zdawałoby się, że to wcale nie jest głupi pomysł i takie urządzenie faktycznie może być przydatne. Być może byłoby tak, gdyby nie... żenująco niska jakość wykonania tego typu wynalazków. Większość z nich rozpadnie się zanim zdążysz cokolwiek naładować...

Automatyczny dozownik mydła

Dozownik mydła Xiaomi
Źródło: Xiaomi

Wydawałoby się, że automatyczne podajniki mydła przydadzą się raczej w miejscach publicznych, ale jeśli liczba domowników jest spora, to równie dobrze sprawdzą się w domu.

Urządzenie do oczyszczania powierzchni za pomocą UV-C

Verilux CleanWave Portable Sanitizing Wand
Źródło: Verilux

To kolejne urządzenie dezynfekujące za pomoca promieniowania UV - ale z kolei ma tę zaletę, że za jego pomocą możemy oczyścić prawie każdą powierzchnię - np. klawiaturę. Ponownie  - warto zakupić urządzenie od spawdzonego producenta.

Jeśli macie propozycje innych gadżetów, które mogą się przydać w czasie dużego zagrożenia wirusowego, dajcie znać w komentarzach.

Może cię również zainteresować:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  ECRYGIGS
  2
  https://i.redd.it/uixgapudg8m41.jpg
  • avatar
   SuperTurboUser
   1
   Jeśli chodzi o ręczne dynamo USB: na rynku są urządzenia znacznie lepszej jakości i o lepszych parametrach, nawet produkowane przez renomowane firmy jak np. Sony. Wystarczy umieć poszukać w wyszukiwarce Google. :)
   • avatar
    Konto usunięte
    -2
    Wstydzilibyście się za takie artykuły.
    • avatar
     Mifczu
     -3
     No i znaleźli sposób na clickbaita w postaci korony :(
     • avatar
      Konto usunięte
      -11
      Epidemia kretyno-wirusa.
      Koronowirus jest wirusem mieszczącym się w kategorii grypy, owszem, jednym z ostrzejszych, lecz wciąż bardzo daleko mu do kalibru broni biologicznej.
      Dopiero zupełnie ignorowany, nieleczony zamienia się w SARS-a. Dla jasności pod terminem "grypa" kryje się ponad 300 wirusów, zdecydowana większość z nich jest groźna gdy jest nieleczona.
      Za to w połączeniu z ludzką naiwnością, bezmyślnym spijaniem mafijno-politycznej propagandy sączącej się ze szklanego ekranu, kretyno-wirus jest wysoce skuteczny w kompletnym demolowaniu życia obywateli.
      Właśnie teraz nasz (nie)rząd załganych kukieł odbiera nam wolność, powołuje polskie gestapo - policję medyczną i wyciera sobie zwieracze Polską konstytucją, bo przecież "stan wyjątkowy".