Chłodzenie

Corsair: dwa wydajne chłodzenia cieczą dla CPU

przeczytasz w 2 min.

Corsair wprowadził do sprzedaży dwa nowe, kompaktowe zestawy chłodzenia cieczą dla procesorów – model Hydro Series H80 oraz H100. Obydwa z nich zostały wyposażone w technologię Corsair Link Digital, która odpowiada za monitorowanie parametrów podzespołów.

Dotychczas w ofercie firmy Corsair dostępne były trzy kompaktowe zestawy chłodzenia cieczą (Hydro Series H50, H60H70), które skierowane były dla najgorętszych procesorów. Wraz z rosnącą popularnością na tego typu produkty, producent wprowadził do swojej oferty dwa kolejne zestawy – Hydro Series H80 i H100.

chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H80

Corsair Hydro Series H80 wykorzystuje niskoprofilowy blok wodny, w którym zintegrowano także pompę. Całość połączono dwoma wężami do niewielkiej chłodnicy o wymiarach 120 x 152 x 38 mm. Chłodzona jest ona przez dwa 120 mm wentylatory, których prędkość obrotową można ustawić na 1300, 2000 lub 2500 obrotów na minutę. Generują one hałas na poziomie 22 – 39 dBA, podczas gdy ich wydajność wynosi 78 – 156 metrów sześciennych przedmuchanego powietrza na godzinę.

 

chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100 złącza    chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100 tył

 

Druga konstrukcja - Corsair Hydro Series H100 – jest zdecydowanie większa. Składa się z bloku wodnego ze zintegrowaną pompą, ale tym razem połączono ją z chłodnicą o wymiarach 122 x 275 x 27 mm. Zamontowano na niej dwa 120 mm wentylatory o identycznych parametrach, jak ma to miejsce w przypadku wcześniej opisywanego modelu. Warto jednak zaznaczyć, że o ile w przypadku modelu H80 możliwe jest zamontowanie jej na tylnej ściance obudowy (nad tylnym panelem płyty głównej), to w przypadku H100 będzie to utrudnione lub całkowicie niemożliwe. Plusem tak dużych rozmiarów chłodnicy jest na pewno jej wydajność, która sprawi, iż chłodzony procesor będzie osiągał niższe temperatury.
 

chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H100

Corsair wyposażył zestawy w technologię Corsair Link Digital, która po raz pierwszy została zastosowana w modelu Hydro Series H60. Rozwiązanie to umożliwia zbieranie z innych podzespołów (kompatybilnych z tą technologią) informacji dotyczących temperatury, obrotów wentylatorów, napięcia zasilającego oraz pobieranej mocy. Dane te są następnie przekazywane użytkownikowi komputera, w celu łatwiejszego kontrolowania parametrów pracy zestawu.
 

chłodzenie wodne Corsair Hydro Series H80 zamontowany blok wodny


Obydwa chłodzenia są już dostępne w sprzedaży, a ich sugerowana cena wynosi 109 dolarów w przypadku modelu H80 oraz 119 dolarów w przypadku modelu H100. Zgodnie z aktualnym kursem walut, ceny te odpowiadają odpowiednio około 300 i 330 złotym (bez podatku i marż pośredników). Producent udziela na swoje produkty 5-letniej gwarancji.
 

Technologia Corsair Link Digital
Technologia Corsair Link Digital

 

Więcej o chłodzeniu cieczą:

Źródło: Corsair, TCMagazine.com

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  0
  Całkiem niezła cena.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   H100 będzie w końcu prezentować jakąś konkretna wydajność ale kosztem kultury pracy (wentylatory są praktycznie do wymiany) oraz terkoczącej i łatwo się zapowietrzającej pompki...
   • avatar
    Grzechuboss
    0
    Nie wiem czy to Corsair mnie oszukał czy pclab? Sprawdźcie sami:
    http://forum.pclab.pl/topic/659258-Konkurs-Corsair-dostarczenie-nagr%C3%B3d-wed%C5%82ug-regulaminu-do-2-miesi%C4%99cy/
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Przy tej cenie to już chyba lepiej wziąć Noctua NH-D14. Efektywność chłodzenia i cisza korzystniejsze.
     • avatar
      polischmen
      0
      Wszystko było by super... może nawet i bym sie skusił... gdyby tylko była możliwość dodania innych cześci chłodzenia (na GPU czy chipset)
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       Dokładnie. Ceny w Polsce nie sa takie złe. W większości przypadków jest sporo tanie. Np w takim zasranym UK jedyną z rzeczy do kompa która jest tańsza to obudowy. Ale dlatego, że musi to konkurować z szitowatymi , które zalały tutejszy rynek.
       Tutaj większość osób na pytanie o kompa powie Ci np "samsung 22 cale" i z kartą full HD. Szczerze :)
       Mało osób ma fajne kompy.
       • avatar
        hynio
        0
        a kiedy zasilacz z chłodzeniem wodnym będzie?
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         to mocowanie wentylatorow sugerowane przez Corsaira (czyt. wdmuchiwanie powietrza do obudowy) w moim przypadku zwiekszylo srednio temp procka o 5 stopni...
         Znacznie lepiej to wychodzi jak wydmuchujesz powietrze z obudowy (tak jak logika wskazuje)
         • avatar
          pscager
          0
          Może głupie pytanie, ale nie lepiej wypierdzielić jednostkę centralną do innego pomieszczenia, a za 300zł kupić odpowiednio porządne kable i cieszyć się całkowitą ciszą i wydajnością? Żadnych gównianych wentylatorków i problemów z stukającym dyskiem..
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Bardzo fajne konstrukcje, dają większe możliwości niż normalne chłodzenie poprzez wentylatory i wierze, cena ok według mnie, tylko to chłodzenie będzie według mnie masakrycznie głośne.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Może ktos napisac jak długie sa węzę bo mam miejsce ale z przodu obudowy i potrzebował bym z 35cm wężyków