Zasilacze

Takiego zasilacza jeszcze nie widziałeś. Corsair wpadł na zwariowany pomysł

przeczytasz w 1 min.

Myślicie, że nic ciekawego nie dzieje się w zasilaczach komputerowych? Nic bardziej mylnego! Firma Corsair przygotowuje nową serię zasilaczy, w której wprowadzi istotną zmianę w budowie.

Chodzi o modele Corsair RMx SHIFT, czyli specjalne wersje zwykłych modeli Corsair RMx (kiedyś testowaliśmy podobny model Corsair RM850i). To może być największa rewolucja na rynku zasilaczy od lat.

Corsair zadziwia - innowacyjny pomysł na zasilacz

Modele z dopiskiem SHIFT mają wyróżniać się obróconym panelem ze złączami – ten zostałby przeniesiony na boczną ściankę, co mogłoby ułatwić podłączenie przewodów w komputerze (pod warunkiem, że w obudowie znalazłoby się odpowiednio dużo miejsca za tylną ścianką).

Corsair RM1200x SHIFT

Corsair RM1200x SHIFT

Według ujawnionych informacji, nowe jednostki miałyby być zgodne ze standardem ATX 3.0. Znajdziemy tutaj również przewód Corsair Type 5 Gen 1 micro-fit PSU do podłączenia nowych kart graficznych GeForce RT 4000.

Pozostała część specyfikacji wygląda podobnie do zwykłych modeli Corsair RMx. Sprawność energetyczną zasilaczy potwierdzono certyfikatem 80 PLUS Gold. Do chłodzenia wykorzystano 140-milimetrowy wentylator z łożyskiem FDB.

Corsair RM1200x SHIFT

Wiemy, że w planach producenta są trzy modele: 850 W, 1000 W i 1200 W. Szczegóły dotyczące dostępności jeszcze nie są znane. Czekamy zatem na oficjalną prezentację jednostek.

Źródło: Twitter @ momomo_us

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Kenjiro
  10
  Ciekawe czy wtyczki będą kątowe, bo jeśli proste, to w wielu obudowach nie da rady użyć takiego zasilacza. A jeszcze gorzej jest z większością obudów z "tunelem", który w ogóle nie ma miejsca na takie rozwiązanie.
  • avatar
   losiaczek1
   1
   Ciekawe rozwiązanie ale raczej bardzo niszowe.
   • avatar
    Yetii
    1
    Czyli w planach są obudowy tego producenta, coby zasilacz wlizł. Czy tego już nie było ? Produkt x firmy x pasuje tylko do produktu y firmy x. Coś mi kołacze że było i nie raz. I poza ogryzkiem źle się kończyło.
    • avatar
     brettsinclairdannywilde
     0
     Ciekawe rozwiązanie dla niektórych systemów, np. dla ludzi którzy budują swoje systemy w obudowach pokroju Thermaltake W100/W200.
     • avatar
      BogyOne
      0
      Ostatnio myślałem jak fajnie byłoby mieć też wyjścia na zewnętrznej ściance. Podpiąłbym lampkę, do której zasilacz się zepsuł. :)
      • avatar
       Kasuja Wpisy Automatem
       0
       Porządne gniazda. nie taki badziew jak ta nieszczęsna złączka w RTX 40
       • avatar
        zack24
        0
        Pewnie już odpowiednie budy pod ten zasilacz u piratów leżą na deskach kreślarskich albo w magazynach :P
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         Niektóre obudowy typu "Full" Tower potrafią to wykorzystać. Duże obudowy są na rynku przeważnie do zaawansowanych chłodzeń wodnych. Lecz wtedy właśnie miejsce nie jest problemem. W mniejszych obudowach z powiększoną ilością miejsca za płytą główną to może być dobra droga na rozwój.
         • avatar
          szydas
          0
          Rozwiązanie nie jest złe- w wielu obudowach zasilacz montuje sie pionowo, wentylatorem do boku. Wtedy gniazda kabli takiego zasilacza wylądują u góry. Czy to coś zmienia przy montażu komputera? Chyba nie.
          • avatar
           Lister
           0
           I znowu ten potworek na grafice. Brrr...
           • avatar
            ElFi_
            0
            Przecież to ukłon w stronę koparkowiczów, a Wy się zastanawiacie czy projektują obudowy pod to:) Otóż stelaże do koparek są już od dawna...