Karty dźwiękowe

Jeszcze lepsze brzmienie - nowy Sound Blaster X4 z poprawkami w każdej sferze

przeczytasz w 1 min.

Sound Blaster X4 to najnowszy reprezentant marki, która wielu osobom jednoznacznie kojarzy się z wysoką jakością dźwięku. Firma Creative chwali się, że udało jej się wejść na jeszcze wyższy poziom – poprawki nie ominęły żadnego z elementów.

Sound Blaster X4 – zewnętrza karta dźwiękowa wyższej klasy

Creative Sound Blaster X4 to zewnętrzna karta dźwiękowa podpinana do peceta lub konsoli przez USB. Następca ciepło przyjętej „X-trójki” ma zaoferować dźwięk jeszcze wyższej jakości i to niezależnie od tego, jakie głośniki lub słuchawki do niego podłączysz. Bez problemu radzi sobie nawet z zestawami klasy studyjnej o impedancji do 600 omów, a rozdzielczość, jaką jest w stanie obsłużyć, to 24-bit/192 kHz. Może też pochwalić się dynamiką na poziomie 114 dB i THD+N w okolicach 0,001%. 

Karta jest przygotowana na obsługę 7.1-kanałowych głośników, by dostarczać dźwięk przestrzenny. Producent postarał się o przetwarzanie Surround Virtualization i kodowanie Dolby Digital Live, a dzięki Super X-Fi potrafi odtworzyć wrażenia odsłuchowe wielogłośnikowego systemu na słuchawkach. 

Creative Sound Blaster X4 info

Sound Blaster X4 oddaje do twojej dyspozycji wyjścia na głośniki przednie, tylne, centralne, niskotonowe i boczne, wyjście optyczne TOSLINK, gniazdo zestawu słuchawkowego, wejście mikrofonu oraz złącze Combo (optyczne/liniowe). Pozwala też na łatwą kontrolę głośności pomiędzy dwoma źródłami dźwięku, a do regulacji służy pokrętło. Na uwagę zasługuje także automatyczne wyciszanie mikrofonu, jak również dwukierunkowe tłumienie szumów, a autorskie oprogramowanie SmartComms Kit pozwala na korzystanie z najrozmaitszych funkcji inteligentnych i korektorów. 

Ile kosztuje Creative  Sound Blaster X4?

Karta dźwiękowa Creative Sound Blaster X4 kosztuje 659 złotych. Jest już dostępna w sprzedaży – na oficjalnej stronie producenta. 

Źródło: Creative

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Oby nie miala tyle problemow ci x3/g6/ae-5/7. Reddit az huczy od postow z problemami z wykrywaniem kart. Dzwiek dobry ale tylko jak dziala.
  • avatar
   Much_
   1
   A myślałem że dragonfly jest drogi :P
   • avatar
    KENJI512
    1
    Wszystko fajnie, ale czy aby na pewno prąd z USB będzie mógł zapewnić dobrej jakości dźwięk, bez zniekształceń i artefaktów?
    • avatar
     Diuran
     1
     Niech oni w końcu wydadzą lepszą wersje Sound blaster x katana V2.
     • avatar
      DariosBiedak
      -9
      Po. I to komu potrzebne skoro wszyscy i tak używają głośników 2.0