Mobile

Cyanogen Inc. szykuje się do kolejnych zwolnień

przeczytasz w 1 min.

Nad twórcami CyanogenMod zbierają się kolejne czarne chmury.

Cyanogen Inc., firma stojąca za najpopularniejszą modyfikacją systemu Google Android, od kilku miesięcy boryka się z coraz poważniejszymi problemami. Co gorsza, nie widać ich końca, a kolejne tygodnie mogą być jeszcze gorsze.

Wedle informacji pochodzących rzekomo od osób blisko związanych z Cyanogen Inc. podjęta została dziś decyzja o kolejnych zwolnieniach. Kolejnych, ponieważ już w lipcu załogę uszczuplono o około 20% pracowników. Tym razem wśród żegnających się z Cyanogen Inc. znaleźć ma się Steve Kondik, który jest przecież jednym z współzałożycieli firmy, ale ostatnio jego głos systematycznie tracił na znaczeniu.

Co więcej, obóz twórców CyanogenMod opuścić ma swoją główną siedzibę w Seattle i przenieść się do mniejszego biura w Palo Alto. Prawdopodobnie stanie się to jeszcze w tym miesiącu.

Wkrótce wszystko powinno zostać zatem oficjalnie potwierdzone, ewentualnie doczekamy się demneti. Tak czy inaczej z zapowiedzi uwolnienia systemu Android od Google nic już raczej nie wyjdzie.

Źródło: phonearena, phandroid

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Konto usunięte
    5
    Typowe. Google chciało ich wykupić za sporą sumę - odmówili.
    Sam gratulowałem im tego posunięcia lecz teraz widać jak się wykrwawiają.
    Mam nadzieję że kupi ich ktoś kto ma potencjał by dobrze wykorzystać ich dorobek i faktycznie przyniesie uwolnienie Androida.
    To jest masakra na kółkach jakiej jeszcze świat IT nie widział, 95-99% urządzeń na Androidzie jakie są w użyciu nie otrzymuje podstawowych aktualizacji bezpieczeństwa.
    • avatar
      Marucins
      1
      Lipa :(
      • avatar
        voo6d6oo6
        0
        OoO chyba powinno być dementi Panie autorze.
        • avatar
          Konto usunięte
          0
          co do cyanogenmod, niestety wielka lipa, a szkoda. problemem jak widać okazało się zdobycie kontraktu z producentem, który chciałby instalować cyana w swoich urządzeniach. np taki samsung ma swojego tizena (na bazie meego), a pomimo to kupuje system od google. skoro cyan jest czymś zależnym od google, to nie wiedzieć czemu nikt tego nie chce.