Gry komputerowe

Cyberpunk 2077 jest już bezpieczny

przeczytasz w 1 min.

CD Projekt RED wypuścił kolejną łatkę do Cyberpunk 2077. Jest niewielka, ale dla wielu posiadających wersję PC będzie bardzo istotna i bezwzględnie warto ją zainstalować.

Hotfix 1.12 do Cyberpunk 2077

Ostatnio pojawiły się niepokojąco brzmiące doniesienia, iż Cyberpunk 2077 ma lukę w zabezpieczeniach. Niestety szybko potwierdzili je twórcy gry, jednocześnie obiecując jak najszybszą zmianę takiego stanu rzeczy. Ostatecznie potrzeba było na to około 3 dni. Właśnie wydany został hotfix 1.12, który nie przynosi zmian dotyczących rozgrywki, ale jak ładnie ujęto to w oficjalnym komunikacie „naprawia podatności kodu, które mogły być wykorzystane do zdalnej egzekucji kodu”.

Mody do Cyberpunk 2077 już bezpieczniejsze

Przypomnijmy, że omawiana kwestia dotyczyła modyfikacji oraz save'ów. To właśnie za pośrednictwem tych elementów hakerzy wykorzystujący lukę mogliby przejąc kontrolę nad komputerem zaatakowanej ofiary. Teraz ma być już bezpiecznie, ale podkreślamy, żeby jakiekolwiek dodatkowe elementy do gry pobierać tylko ze źródeł, które można w jakikolwiek sposób zweryfikować.

Można przypuszczać, że modyfikacji do Cyberpunk 2077 wciąż będzie przybywać, a dodatkowo powinny być coraz lepsze. Udostępnione zostały narzędzia modderskie. To dla ich twórców spore udogodnienie.

Źródło: @CyberpunkGame

Warto zobaczyć również:

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  szczablik
  1
  To teraz pytanie czy mody z NEXUSa są weryfikowane przed publikowaniem.
  • avatar
   hovzi
   0
   Ciekawe kiedy gre naprawią :(
   • avatar
    maxbit
    0
    A tym czasem jacyś "ta... przypadek" hakerzy zajebali z CD .... prawie wszystko :)