Gry komputerowe

Tymczasowo wstrzymaj się z modami do Cyberpunk 2077 - wykryto bardzo groźną lukę

przeczytasz w 2 min.

Cyberpunk 2077 znów na cenzurowanym. Tym razem chodzi o błąd, który nie utrudnia rozgrywki, ale w przypadku instalacji nieodpowiedniej modyfikacji może mieć gorsze, naprawdę opłakane skutki.

Cyberpunk 2077 ma lukę w zabezpieczeniach

W ostatnich godzinach do sieci zaczęły trafiać informacje sugerujące, iż w kodzie Cyberpunk 2077 znajduje się ścieżka, którą mogą wykorzystać cyberprzestępcy. Niestety okazały się one trafne. CD Projekt RED wydało oficjalny komunikat, w którym przestrzega graczy przed instalacją modyfikacji. To właśnie dzięki nim cyberprzestępcy są w stanie narobić szkód i to nie byle jakich, bo możliwe jest zdalne uzyskanie dostępu do komputera gracza.

Oczywiście nie chodzi tutaj o każdą modyfikację, ale tę, która zostałaby „wzbogacona” przez szkodliwe pliki. CD Projekt RED mówi tutaj o modyfikacjach z nieznanych źródeł, chociaż ich weryfikację zostawia samym zainteresowanym. Warto się wstrzymać, tym bardziej, że wedle polskiego studia jak najszybciej wydane zostaną odpowiednie poprawki.

Co więcej, to samo dotyczy także save'ów, bo i one mogą zostać przez hakerów spreparowane, a ich pobranie prowadzić do tych samych konsekwencji dla gracza. Najprawdopodobniej tu zagrożeni są nie tylko posiadacze PC, ale też konsol PlayStation.

Mody powinny utrzymywać Cyberpunk 2077 przy życiu przez dłuższy czas

Miejmy nadzieję, że nie znajdzie się wielu poszkodowanych. Pojawiają się sugestie, że luka nie wymaga wielu zabiegów i jej wyeliminowanie nie zajmie twórcom gry wiele czasu. Oby i oby cała sprawa nie zniechęciła społeczności, bo wielu graczy od początku widzi tutaj spory potencjał. Już do tej pory Cyberpunk 2077 dostał naprawdę wiele modyfikacji. W przyszłości powinno być ich jeszcze więcej, bo udostępnione zostały narzędzia modderskie.

Urozmaicaliście już Cyberpunk 2077 jakąś modyfikacją?

Źródło: @CDPRED_Support

Warto zobaczyć również:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mario2k
  5
  Mody do gier od zawsze stwarzały ryzyko takiego wykorzystania . Na sajtach są całe grupy cwaniaków naganiających na dodawanie modów .
  • avatar
   Ahura
   1
   hah, ciekawe kiedy ucichnie cała drama wokół tej gry.. Wtedy może zagram xD
   • avatar
    tulika
    -4
    Cyberpunk 2077 znów na cenzurowanym?? Znowu klikbajt?

    Niby to też wina CDP, że ktoś sobie coś ściąga z Internetu i modyfikuje oryginalne binarki gry? Jak ktoś ściągnie sobie wirusa i zakazi kompa z grą to też ich wina? I pewnie jeszcze to że padało w czasie kiedy Romek grał...
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     normalnie "sensacja". wpakowujesz kod wykonywalny do gry, i się dziwisz że ten kod wykonuje to, na co został zaprogramowany.

     równie dobrze można mówić o szkodliwych dodatkach do przeglądarek internetowych, albo do MS Office. to ta sama klasa 'dziurawości'

     a nawet sam system jest dziurawy bo możesz kliknąć na TAK na UAC i zainstalować sobie oficjalny serwer bootnetu. no niesamowite.

     Ale tak naprawdę problem jest w samym systemie operacyjnym, który niewłaściwie izoluje uruchomione aplikacje. nawet nie ma tutaj wsparcia w zakresie co aplikacja może robić, tak jak to jest (w teorii) w androidzie.

     Witaj!

     Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
     Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

     Połącz konto już teraz.

     Zaloguj przez 1Login