Gry komputerowe

Zmieniły się wymagania sprzętowe Cyberpunk 2077. Kto nie zagra?

przeczytasz w 1 min.

Bawisz się przy Cyberpunk 2077 na komputerze z Windows 7? Wkrótce będziesz musiał zrezygnować albo z gry albo z tego już dość wiekowego systemu operacyjnego.

Cyberpunk 2077 nie będzie działał na Windows 7

Nie dalej jak dwa dni temu CD Projekt RED udostępnił patch 1.5 do Cyberpunk 2077. Niemal cała uwaga skupiła się na konsolach nowej generacji, ale warto pamiętać, że łatka dotyczy także PC. O najważniejszych zmianach (poprawkach i nowościach) powiedziano i napisano wiele, warto skupić się jednak na czymś jeszcze.

Okazuje się, że w najbliższej przyszłości Cyberpunk 2077 przestanie lubić się z systemem Windows 7. A precyzując, nie będzie działać na komputerach, które pracują pod jego kontrolą. Gracze mający w domach takie jednostki nie muszą jednak wpadać w panikę, bo czasu na ewentualne korekty trochę jest.

„Ze względu na techniczne ograniczenia nienatywnej implementacji DirectX12 w Windows 7 oraz zakończenie lub ograniczenie dostępności sterowników graficznych, aktualizacje wydane po 15 czerwca 2022 r. nie będą obsługiwały Windows 7. Jeśli gra zostanie zaktualizowana po tym terminie, może przestać działać na systemie operacyjnym Windows 7.”

Cyberpunk 2077 na grafice NVIDIA z serii 700? To kiepski pomysł

Kwestia Windows 7 to nie wszystko co padło w kontekście wymagań sprzętowych Cyberpunk 2077. Minimalna konfiguracja sprzętowa została skorygowana również w zakładce kart graficznych firmy NVIDIA. Aktualnie producent zaleca model GeForce GTX 970 (i wszystkie lepsze oczywiście). CD Projekt RED nie będzie przeprowadzał już testów na kartach NVIDIA z serii 700. Podyktowane jest to zakończeniem obsługi sterowników.

„Gra niekoniecznie przestanie działać na wcześniejszych kartach, ale nie testujemy jej już na kartach NVIDIA serii 700.”

Czy któraś z powyższych informacji Was dotyczy? Nie tak dawno wspominaliśmy o statystykach pokazujących, że Windows 7 teoretycznie umarł, ale nadal żyje. Wciąż zarządza on pracami około 13% komputerów (spośród tych z systemami Windows).

Źródło: cyberpunk

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  zack24
  4
  A ja jestem ciekaw jak wyglądała rozgrywka na takich kartach. Do jakiej rozdzielczości trzeba było zejść?
  • avatar
   Pawel23021990
   1
   Ja tam siedze na GTX 480 i smiga mi wszystko na wysokich detalach jak sie marzy :)
   • avatar
    Marti99
    1
    Nie wiem, chciałem chociaż 1 gre przejść z polskimi dialogami i nie udało mi sie. Polski dubbing - jezyk albo wulgarny w grze (po angielsku nie ma az takiego negatywnego brzmienia), tonacja "nakazowa" i czuć czytanie z kartki (dialog jest odczytany a nie poprawnie zagrany). Po przełączeniu na angielski od razu inna gra. W innych grach nie lepiej. Nawet Wiedzmin 1 jest super po angielsku. To na pewno nie kwestia języka a raczej jakości polskiego dubbingu.
    • avatar
     Enpeiks
     1
     Jak można zmieniać wymagania gry PO jej premierze? Wg. mnie to jest tak naprawdę oszukanie Klienta, który już zakupił grę. To tak jakby po zakupie biletu do kina, nagle bez możliwości odzyskania pieniędzy nasz bilet dotyczył innego filmu bez wcześniejszego poinformowania Klienta o ewentualnej możliwości zmiany repertuaru...
     • avatar
      Dudi1981
      1
      Witam .
      Zacznę od tego panie Mateuszu ze nie mogę się zgodzić z pana artykułem.
      gdyby ne groźba kar finansowych dawno bym udostępnił informacje jak możną zainstalować
      prawie każdy program działający wyłącznie pod Windows 10 na nie wspieranym Windowsie 7
      Po jednym z takich właśnie artykułów postanowiłem się zmotywować do nauki i studiowania wszystkiego co
      związane z rejestrem i PowerShell a także ukończyłem MCTS 70-680 na poziomie master .
      MOŻE JESTEM FANATYKIEM ale nie cierpię jak korporacje dyktują co użytkownik możne robić z własnym komputerem.
      nie mogę się doczekać kiedy kiedy kolejny raz jakaś firma sztucznie ogranicza działanie programów , gier itd
      na Windows 7 będę miał więcej motywacji zęby udowodnić ze da się to obejść nie koniecznie legalnie .