Kuchenki mikrofalowe

Każdy z nas nad tym myślał. Czy można podgrzewać kawę w mikrofalówce?

przeczytasz w 2 min.

Chyba każdy z nas kiedyś zastanawiał się, czy można podgrzać zimną kawę w kuchence mikrofalowej. Teoretycznie powinno się to udać. A jak jest w praktyce?

Wielu ludzi regularnie pije kawę, ponieważ cenią jej pobudzające działanie. Kofeina zawarta w kawie pomaga zwiększyć czujność i poprawić nastrój, co jest szczególnie cenne w porannych godzinach pracy. Ponadto kawa jest źródłem antyoksydantów, które mogą wspierać zdrowie organizmu.

Najlepszym pomysłem na przygotowanie kawy jest użycie świeżych ziaren i dobrego ekspresu, który wydobędzie pełnię smaku. Dobrze przygotowana kawa jest aromatyczna, dzięki czemu zapewnia wyjątkowe doznania smakowe każdemu miłośnikowi "małej czarnej".

Zdarza się, że czasem zostawiamy niewypitą kawę. Niektórzy, aby jej nie marnować, zastanawiają się, czy można ją ponownie podgrzać w kuchence mikrofalowej.

Czy można podgrzać kawę w kuchence mikrofalowej?

Z technicznego punktu widzenia jest to możliwe. Kuchenka mikrofalowa podgrzewa jedzenie za pomocą fal elektromagnetycznych, które wprawiają w ruch cząsteczki wody w potrawach. Wibracje wytwarzają ciepło, co sprawia, że jedzenie lub napoje staje się ciepłe.

Odgrzewana kawa traci jednak swoje właściwości smakowe i aromatyczne. W sieci nie brakuje opinii osób, które eksperymentowały z takim pomysłem – oto jak to opisuje jeden z użytkowników serwisu Reddit:

[…] Dziś zrobiłem trochę więcej (kawy), ponieważ wiedziałem, że przez jakiś czas będę odrabiał pracę domową. Zanim skończyłem pierwszą filiżankę, reszta trochę wystygła, więc ponownie napełniłem kubek i włożyłem go do mikrofalówki, aby go podgrzać. Smak całkowicie się zmienił - i to nie na lepsze! Następnym razem po prostu zrobię nową partię; podgrzewanie w mikrofalówce NIE jest tego warte.

tl,dr: Próbowałem podgrzać kawę w mikrofalówce i smakowała jak przypalona kawa z McDonalda - niedobrze.

Niektórzy sugerują, że konieczne jest ustawienie niższej mocy i podgrzewanie filiżanki tylko przez kilkadziesiąt sekund, aż kawa osiągnie pożądaną temperaturę. Ważne jest, aby używać naczyń odpowiednich do mikrofalówki i unikać podgrzewania kawy zbyt długo, ponieważ może to wpłynąć na jej smak.

Odpowiadając w prosty sposób: Kawa podgrzana w mikrofalówce będzie ciepła, ale nie będzie tak dobra, jak świeża kawa z ekspresu.

Dajcie znać w komentarzach, czy próbowaliście już podgrzewać kawę w mikrofalówce i jak oceniacie jej smak po tym zabiegu.

foto na wejście: Adobe Stock

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  losiaczek1
  7
  Proponuj napisać jeszcze artykuły o tym czy można w mikrofalówce ugotować jajko na miękko i o smaku zapiekanek z mikrofalówki.
  • avatar
   Masakari
   3
   Debilny artykuł dla zachowania ilości textu na miesiąc. Może kurw jeszcze napiszcie o suszeniu skarpetek i gatek w microfali aby z wykorzystaniem efectu multi versum stworzyć atom debilizmu
   • avatar
    amamoh
    1
    Bzdury, wielokrotnie podgrzewałem kawę w mikrofali i żadnych z opisanych efektów nie zauważyłem.
    • avatar
     piomiq
     1
     Nie, nie każdy myślał. Przykładowo osoby, które piją kawę a nie posiadają mikrofalówki zapewne nie myśleli. No ale pewnie autor wie lepiej. A klikbajt jest.

     Aha, czekamy na ukryty przycisk w mikrofalówce.
     • avatar
      pawluto
      0
      Przykre że mój najlepszy portal ta nisko upada...
      Było o lodówce w piwnicy a teraz kawa i kuchenka mikrofalowa...
      Czyżby już niedługo będzie instrukcja "Jak korzystać z "berła" by nie porysować muszli klozetowej ? " ?!?

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login