Samochody elektryczne

DeLorean powraca, ale… nie będzie to głośny powrót

przeczytasz w 2 min.

Pamiętacie kultowego już DeLoreana DMC-12 z drzwiami otwieranymi ku górze? Samochód zasłynął dzięki filmowi „Powrót do przyszłości”, a teraz wraca z przeszłości jako zupełnie nowy model. Elektryczny DeLorean wkrótce zostanie pokazany światu.

Powrót z przeszłości DeLoreana

DeLorean to marka, która w świadomości ludzi zapisała się głównie z uwagi na występ kultowego modelu DMC-12 w filmie „Powrót do przyszłości”. W pamięci każdego z nas DeLorean jest nadal obecny. Inaczej wygląda sytuacja na drogach - tych samochodów już właściwie nie ma. Wszystko ma się jednak zmienić już wkrótce, bo 18 sierpnia 2022 roku.

Właśnie na 18 sierpnia 2022 roku firma DeLorean Motor Company ogłosiła prezentację zupełnie nowego elektrycznego modelu. Termin nie jest szczególnie odległy, więc można spodziewać się, że tym razem DeLorean naprawdę zostanie zaprezentowany.

DeLorean już kilkukrotnie ogłaszał powrót w wielkim stylu i za każdym razem kończyło się na obietnicach. Czy tym razem będzie inaczej? Najprawdopodobniej tak.

Nowy DeLorean jest na razie wielką zagadką

Co o nowym elektryku amerykańskiego DeLorean Motor Company wiemy przed premierą? Niestety niewiele.

Jak można wywnioskować ze strony internetowej DeLoreana - nowy elektryk będzie posiadał drzwi otwierane ku górze - zupełnie, jak było to w DMC-12.

Nieznany jest także wygląd. Poza niewiele mówiącym zdjęciem udostępnionym przez producenta, z którego wynika, że będzie to raczej samochód sportowy - trudno pokusić się o jakąkolwiek ocenę wizualną.

Mimo wszystko, można - a nawet trzeba być dobrej myśli. DeLorean podjął współpracę ze studiem Italdesign (założonym przez Giorgetto Giugiaro), które należy do Volkswagena i jest odpowiedzialne za projekty m.in. Lamgorghini Gallardo, szeregu Maserati i Alfa Romeo - ale też klasycznego DeLoreana DMC-12.

Jak myślicie, reaktywacja kultowej marki przyniesie producentowi sukces, czy nowość od DeLoreana będziemy traktować jako ciekawostkę, która nigdy nie stanie się pełnoprawnym konkurentem na rynku? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: Twitter @deloreanmotorco

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Preston2009
  4
  Raczej ciekawostka w kilku tysiącach sztuk dla wybranych bogaczy.
  • avatar
   Klops
   2
   Już się nie mogę doczekać tego auta. Natychmiast kupuję, jadę do 2010r. i inwestuję w Bitcoina. Ja to Geniusz się powinienem nazwać...
   • avatar
    quadi
    1
    Zakładam że jak ma być elektryk to nici z karoserii z nierdzewki tak jak było to w oryginale.
    • avatar
     brettsinclairdannywilde
     0
     Podejrzewam że tym razem będzie to dopracowany model o dobrych własnościach jezdnych, bo niestety pierwowzór poza zjawiskowym designem nie prezentował się nazbyt okazale.
     • avatar
      pawluto
      0
      Może i ciekawostka ale miła - Bo te auto jest po prostu bajeranckie i te otwierane do góry drzwi...super