Smartfony

iPhone 15 może się przegrzewać. Przyczyna jest inna niż podejrzewano

przeczytasz w 2 min.

Apple zidentyfikowało przyczynę problemów z przegrzewaniem smartfonów iPhone 15. Wbrew wcześniejszym podejrzeniom, problem podobno nie jest spowodowany nowym procesorem Apple A17 Pro.

Problemy z przegrzewaniem smartfonów iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max odbiły się szerokim echem w branżowych mediach. Oburzeni użytkownicy zaczęli skarżyć się na wysokie temperatury obudowy, które w niektórych przypadkach uniemożliwiały normalne użytkowanie sprzętu. 

Pierwsze podejrzenia padły na nowy procesor Apple A17 Pro, który trafił do modeli iPhone 15 Pro i iPhone 15 Pro Max. Wygląda jednak na to, że podejrzenia były błędne.

iPhone 15 Pro może się przegrzewać. Problemem nowy system iOS 17

Apple potwierdziło występowanie problemów z przegrzewaniem smartfonów, jednak nie jest on spowodowany ani nowym procesorem, ani nową obudową z tytanu. Producent twierdzi, że mocne nagrzewanie telefonu wynika z problemów z działaniem systemu operacyjnego iOS 17. Wcześniej potwierdzono, że iOS 17 szybciej rozładowuje baterię.

Producent twierdzi, że nowe iPhone'y mogą być cieplejsze podczas pierwszych dni użytkowania (lub po przywróceniu ustawień) ze względu na zwiększoną aktywność w tle. Podobno jest to dosyć powszechny problem w przypadku nowych smartfonów, ale w przypadku modeli iPhone 15 stał się on wyjątkowo irytujący. 

Wysokie temperatury mogą być też spowodowane konkretnymi aplikacjami, które zostały zaktualizowane pod kątem systemu iOS 17, ale zbyt mocno obciążają procesor A17 Pro. Potwierdzono, że taka sytuacja występuje m.in. w przypadku gry Asphalt 8 oraz aplikacji Instagram i Uber 

Producent uspokaja, że błąd z działaniem iOS 17 podobno dotyczy tylko niektórych użytkowników i zostanie naprawiony przy okazji następnej aktualizacji systemu. Usterka podobnie nie ma wpływu na poprawne działanie telefonu i nie stanowi zagrożenia dla bezpieczeństwa ludzi. To ciekawe, bo niedawno u jednego z użytkowników pojawiły się problemy ze spuchniętą baterią w iPhone 15 Pro.

Źródło: Macworld

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

7
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Marucins
  2
  Buhaha a ja powiedziałbym że do czasu nowej "poprawni" - zanim nie nachwali się jakie to to wydajnie, jakie to szybkie, jak super działa... i do czasu zanim nie obetnie się wydajność i założy kaganiec na SOC nic się nie zmieni :)

  14W aby wydrylować wynik 6000 w Geekszambie 5 Multi-Core
  https://youtu.be/iSCTlB1dhO0?si=7Mhsak19ySMzwo6Z&t=638

  Jeszcze nie było takiego mini kaloryfera :)
  • avatar
   losiaczek1
   2
   To naturalne, że teraz Apple zwali wszystko na system. Za jakiś czas pojawi się łatka obniżająca wydajność i wszystko wróci do normy poza wydajnością, za którą zapłacili ludzie i która jest tak zachwalana w reklamach.
   • avatar
    ciomasta
    0
    Ja zainstalowalem iOS 17 na 12 pro max i znacznie szybciej bateria ucieka ;/
    CIekawe kiedy łatka będzie dla starszych modeli
    • avatar
     mozilla007
     0
     Ta ale jak exynos skopany, grzeje się na potęgę i to przy rozmowie lub pisaniu smsa, a wrecz wyrzuca komunikat o przegrzaniu i wyłącza aplikacje, to jest wszystko dobrze.
     • avatar
      GejzerJara
      0
      zima idzie. ajfon15 to świetny wybór :)

      Witaj!

      Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
      Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

      Połącz konto już teraz.

      Zaloguj przez 1Login