Smartfony

Kupił nowego iPhone 15 Pro. Po kilku dniach napotkał na poważne problemy

przeczytasz w 1 min.

Problemy ze smartfonami Apple iPhone 15 wyglądają coraz poważniej. Jeden z użytkowników serwisu Reddit opublikował zdjęcia wadliwego modelu iPhone 15 Pro, w którym kilka dni po zakupie pojawiły się problemy ze spuchniętą baterią.

Smartfony iPhone 15 miały być propozycją dla użytkowników oczekujących topowego sprzętu. Wygląda jednak na to, że nowa propozycja Apple nie została dopracowana. W sieci pojawiają się informacje o kolejnych problemach, które mogą okazać się poważnym zagrożeniem dla użytkowników.

Spuchnięta bateria w iPhone 15

Leather_Cheerio_402 opublikował na portalu Reddit zdjęcia nowego smartfona iPhone 15 Pro, w którym pojawił się problem z wybrzuszoną baterią.

iPhone 15 Pro - wybrzuszona bateria
iPhone 15 Pro z wybrzuszoną przednią częścią obudowy

Użytkownik zapewnia, że smartfon został zakupiony kilka dni temu i początkowo nie było z nim jakichkolwiek problemów. Kłopoty pojawiły się kilka dni później, gdy próbował założyć etui – przednia część smartfona była wyraźnie wybrzuszona. Powodem okazała się spuchnięta bateria, która wygięła obudowę. Część użytkowników sugeruje, że problem mógł być spowodowany zbyt wysokimi temperaturami. Wiemy, że już wcześniej pojawiły się informacje o problemach z przegrzewaniem iPhone 15.

Sytuacji nie ułatwia także reakcja producenta. Najbliższy punkt Apple Store odmówił pomocy użytkownikowi, argumentując, że smartfon został zakupiony u innego sprzedawcy (chodzi o sieć Verizon - ta na szczęście zgodziła się na wymianę sprzętu).

Historia opisana przez użytkownika Leather_Cheerio_402 wydaje się poważna, bo napęczniała bateria stwarza ryzyko zapłonu smartfona i pożaru. To pierwszy taki przypadek. Nie wiadomo jak powszechnym problemem jest przegrzewanie smartfonów i jak często będą pojawiać się problemy ze spuchniętą baterią. Będziemy śledzić ten temat na bieżąco.

Źródło: WCCFTech, Reddit

W artykule znajdują się linki afiliacyjne, przekierowujące do zewnętrznych stron zawierających produkty i usługi, o których piszemy. Otrzymujemy wynagrodzenie za umieszczenie linków afiliacyjnych, jednakże współpraca z naszymi Partnerami nie ma wpływu na treści zamieszczane przez nas w serwisie, w tym na opinie dotyczące produktów i usług Partnerów.

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Witalis
  4
  To się dzieje bo są bardzo gorące, Podczas zgrywania zdjęć potrafią się bardzo szybko rozładować i nagrzewają się do ponad 50C a to wpływa na baterie które puchną. Pewnie Apple wprowadzi aktualizację która wprowadzi jakieś limity wydajności na procesor i temat ucichnie...
  • avatar
   dron i chmury YT
   1
   PROblem
   • avatar
    Trim23
    0
    Patrząc po tytule, to sądziłem, że tyle dziewczyn prosiło go o numer, że pamięć w telefonie się skończyła.
    • avatar
     pawluto
     0
     Hahahahaha Frajer kupił tak drogi fon i teraz ma problem bo mu bateria spuchła...no nie mogę...hahahahaha
     Taki problem nie występuje w tańszych fonach - ewidentnie coś tu skopali a wstyd jest tym większy że to kolejna wada która wyszła po premierze a nie przed w fazie testów...Czy oni cokolwiek testowali ?????????
     • avatar
      PrymusLee
      -2
      No i co w tym dziwnego? Zawsze jakiś głupi wpis się pojawia po premierze nowych telefonów. Odsetek urządzeń obarczony jest jakąś wadą, nie ma co robić sensacji. Wymieniony zostanie cały telefon, gwarancyjnie. Autoryzowane serwisy jeszcze nie posiadają części zamiennych.
      • avatar
       Marek1981
       0
       Biorąc pod uwage ilość negatywnych komentarzy mamy wpadke większa od tej samsungowej.
       • avatar
        vacotivus
        0
        Wydaj grubą kasę na nowy gadżet, i użeraj się z takimi niedoróbkami. Faktycznie, kasa dobrze wydana /s