Drony

Drony na posyłki, dla dobra pacjentów

przeczytasz w 1 min.

W Szwajcarii uruchomiona zostanie pierwsza sieć dostawcza, która wykorzysta drony do szybkiego transportu przedmiotów między placówkami medycznymi.

Dla pasjonata nowych technologii nie może być chyba lepszej wiadomości niż taka, która pokazuje, że ich rozwój zaczyna mieć pozytywny wpływ na jego życie. Albo przynajmniej może mieć w przyszłości, bo na razie projekt, który chcemy wam przedstawić, realizowany będzie w Szwajcarii. Mowa o sieci dostawczej, której podstawą będą drony. I nie, nie chodzi o dostarczenie bułek z pobliskiego supermarketu

Sieć będzie bowiem służyła do wykonywania przelotów pomiędzy placówkami medycznymi. Drony w szybki i bezproblemowy sposób przeniosą próbki krwi, wyniki testów laboratoryjnych i inne tego typu przedmioty (ważące mniej niż 2 kg) z jednego szpitala do drugiego, z przychodni, do kliniki itd. Być może w przyszłości taki bezzałogowiec będzie mógł być również wykorzystany do transportu narządów.

Stacja Matternet

System zostanie uruchomiony przez firmę Matternet i szwajcarską pocztę już w przyszłym miesiącu. Na razie w okolicach Lugano, ale w ciągu roku ma się pojawić kilka takich sieci na terenie całego kraju. Ważne, by „punktów dostaw i przeładunku” było jak najwięcej, bo maksymalny zasięg takiego drona to 20 km. Plusem jest to, że w przeciwieństwie do samochodów, odległość może być liczona w linii prostej.

Pozostaje tylko trzymać kciuki, by wszystko poszło zgodnie z planem.

Źródło: The Verge. Foto: Matternet

Komentarze

0
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.

    Nie dodano jeszcze komentarzy. Bądź pierwszy!