• benchmark.pl
 • Netflix
 • Co dalej z dzieleniem kont na Netflixie? Platforma “nie chce dokręcać śruby”
Filmy / seriale / VOD

Co dalej z dzieleniem kont na Netflixie? Platforma “nie chce dokręcać śruby”

przeczytasz w 1 min.

Jeszcze kilka tygodni temu Netflix testował funkcję sprawdzającą, czy dzielenie konta jest realizowane w sposób zgodny z regulaminem. Testy wśród użytkowników dały właścicielom platformy do zrozumienia, że najrozsądniejszym posunięciem będzie wycofanie się z pomysłu.

Netflix traci nawet 6 mld dolarów rocznie pozwalając na dzielenie kont

W marcu informowaliśmy o trwających testach funkcjonalności, która miała weryfikować czy zalogowany użytkownik korzysta z serwisu zgodnie z regulaminem i opłaca abonament. Coraz liczniejsi widzowie otrzymywali powiadomienie na ekranach swoich telewizorów z prośbą o podanie kodu wysłanego na email właściciela konta.

Jak można się domyślać - za wprowadzeniem takiej weryfikacji przemawiał możliwy zysk. Według analiz Citibanku, właściciele Netflixa tracą nawet 6 miliardów dolarów w ciągu roku w żaden sposób nie monitorując rozdawania danych do logowania wśród użytkowników.

Dzielenie konta na Netflixie jednak będzie możliwe

Reed Hastings, jeden z dyrektorów generalnych Netflixa skomentował możliwość wprowadzenia weryfikacji kont następującymi słowami:

Testujemy wiele rzeczy, ale nigdy nie wprowadzilibyśmy czegoś, co zostałoby odebrane jako dokręcanie śruby. Musimy być pewni, że to jest sensowne dla konsumentów, że to zrozumieją.

Jasno z tego wynika, że przeprowadzane od początku roku testy nowej funkcji zostały odebrane przez klientów Netflixa negatywnie.

Właściciele platformy mówią otwarcie, że wiele rozwiązań jest testowanych, jednak ich wprowadzenie zależy głównie od reakcji klientów. Co to oznacza dla widzów Netflix? Choć wprost nie zostało to powiedziane - możemy wnioskować, że Netflix nie zamierza blokować udostępniania kont, bo najzwyczajniej w świecie nie będzie to opłacalne.

Wydaje się, że zadowolenie użytkowników wygrało z możliwymi zyskami. Jak oceniacie taką postawę Netflixa? Dajcie znać w komentarzach.

Źródło: deadline.com

Warto zobaczyć również:

Komentarze

16
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  dudiwoy
  20
  Policzyli i wyszło... że po modyfikacji stracili by pewnie ze 40% abonentów a przy tym to 6mld dolców straty wypada blado...
  • avatar
   BariGT
   12
   Netflix niczego nie traci. 6mld MÓGŁBY DODATKOWO zarobić w maksymalnie korzystnych i całkowicie nierealnych okolicznościach.
   • avatar
    kok88
    9
    Netflix traci 6 miliardów dolarów w ciągu roku. Skąd pewność że osoby dzielące jedno konto, kupią każda osobno abonament? Ja osobiście nie byłbym tego taki pewien.
    • avatar
     mikrofonkameragps
     2
     Nawet za darmo nie będę karmił kolejnego raczyska.
     • avatar
      fonzie
      1
      Ja rok temu kupiłem miesięczny abonament dla 7 sezonów Voyagera z lektorem.
      Serial leży już sobie na dysku w szafie , puki co w ich ofercie nie ma dla mnie nic ciekawego i następnego miesięcznego abonamentu raczej nie wykupie (chyba żeby wypuścili starego MacGyvera lub Gwiezdną eskadrę z lektorem).
      • avatar
       zack24
       1
       A ciekawe czy policzyli kiedykolwiek ilu klientów im przybyło, bo się zauroczyli ofertą właśnie poprzez korzystanie ze wspólnego konta. Zawsze mało :/
       • avatar
        kalkulatorek
        1
        No i kwestia pozwów sądowych. Mam dwa mieszkania i dzielę n. Odcinają mi i następnego dnia do akcji rusza adwokat... U nas to może kosmos, ale na zachodzie gdzie ludzie wbrew temu co myślimy nie mają umysłów niewolnika norma. A polskiego n. za 5 zł nie chcę...
        • avatar
         Konto usunięte
         0
         "Netflix traci nawet 6 mld dolarów rocznie pozwalając na dzielenie kont"
         to jest kretyńska argumentacja producentów medialnych. jak dokręcą śrubę, to ta wirtualna "strata" przeobrazi się w spadek zysków o te 6mld usd :) niech kręcą, wolna droga :)

         bez dzielenia konta, ich oferta jest porównywalna z tradycyjnymi kablówkami, więc nie ma czym się zachwycać.
         • avatar
          axelbest
          0
          Gdyby nie Netflix to bym miał na koncie 10 mld dolarów. Przez ten czas, który poświęciłem na oglądanie seriali i filmów na ich platformie, nauczyłbym się programować czy spawać i miałbym w ..ój hajsu. Zatem.... działanie Netflixa spowodowało utratę moich mld dolarów, których nie zarobiłem, ale potencjalnie mógłbym, gdyby nie ten cholerny Netflix.
          • avatar
           adamgr
           0
           Brednie, nieuzyskanej korzyści nie można traktować jako straty.
           Jak zabronią dzielenia konta to z 3 mln kont w Polsce nie zrobi się 10 tylko 1. Taka prawda.
           Ludzie są w stanie dać 10 czy 15 zł za miesiąc ale nie będą płacić 50 :)
           • avatar
            chemicalwizzard
            0
            polskie fora bardzo łatwo rozpoznać, nawet jak piszą wszyscy po angielsku. narzekanie ze cos jest zawsze złe, a większość narzekających te 13zl i tak zostawi w Costa. VPN za 4$ tez pewnie za drogo żeby bibliotekę powiększyć.