Gry PlayStation 5

Czy ponad 300 złotych za The Last of Us Part I to skandal?

przeczytasz w 2 min.

The Last of Us Part I w końcu doczekało się premiery. To perełka dedykowana konsoli PlayStation 5, aczkolwiek głosy niezadowolenia co do pewnej kwestii dziwić nie powinny.

Dziś premiera The Last of Us Part I

Niektórzy nie trawią już odgrzewanych kotletów, dla innych część z nich jest wyjątkowo apetyczna. The Last of Us Part I to propozycja w potrójnej panierce, ponieważ mówimy o produkcji z PlayStation 3 wydanej później na PlayStation 4 (remaster) i teraz na PlayStation 5 (remake). Chociaż warto dodać, że powstaje również wersja na PC, ale jej termin premiery pozostaje niewiadomą.

Nie ma wątpliwości, iż mowa tutaj o jednej z najlepszych marek na konsole Sony. Pojawiające się w sporej liczbie recenzje potwierdzają, że twórcy ponownie odwalili kawał dobrej roboty.

Tyle tylko, że mówimy nie o nowej, ale odświeżonej produkcji i właśnie z tego względu pojawiają się głosy niezadowolenia w związku z ceną. Sony wyceniło The Last of Us Part I na 339 złotych, tyle trzeba zapłacić w PlayStation Store. Skandalicznie drogo? Jakie jest Wasze zdanie?

The Last of Us Part I zwiastun premierowy

Sporo zmian, jest bardzo dobrze, ale nie jest idealnie

Więcej o The Last of Us Part I oraz wprowadzonych nowościach możecie przeczytać w opublikowanej już na naszym portalu recenzji. Przychyliliśmy się w niej do zdecydowanej większości branżowych kolegów, w końcu średnia ocen The Last of Us Part I wynosi niemal 90%.

Naughty Dog nie tylko zauważalnie podciągnęło oprawę wizualną wykorzystując moce obliczeniowe najnowszej konsoli Sony, ale również poprawiło walki podnosząc sztuczną inteligencję oponentów, a także dodało wsparcie dla pada DualSense i kilka opcji ułatwień dostępu. Z drugiej strony po niektórych mechanikach wciąż można zauważyć wiek tego projektu, no i nie ma trybu wieloosobowego. Może i nie jest on w The Last of Us najważniejszy, ale niektórym pewnie by się przydał.

The Last of Us Part I gameplay

Źródło: Naughty Dog, ign

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  brudney
  4
  Genialna gra, ale równocześnie podwójnie odgrzany kotlet. Pewnie na PS6 też wydadzą.
  Powinna kosztować połowę mniej.
  • avatar
   pawluto
   1
   Średnia gra niewarta 300 zł...200 zł to góra ...
   • avatar
    chotnik2
    1
    Tak.
    • avatar
     Blejd
     0
     Mam The Last of Us 2 na PS5 i jeszcze nawet nie zacząłem ogrywać , lepiej zaczynać od pierwszej części ? czy można spokojnie zacząć od 2 ?
     • avatar
      Konto usunięte
      -4
      To jest cała gra czy epizod jakiś? Part I źle się kojarzy :/ Jeśli to epizod to faktycznie kogoś poje... z ceną. Jak cała gra bez dodatku to jeszcze już lepiej ale dalej drogo :(
      • avatar
       szymcio30
       0
       Sony idzie droga ROCKSTARA gdzie GTA 5 było na PS3,PS4,PS5...i na każdej z tych konsol grube miliony zarobiła
       • avatar
        General_Edmund_Duke
        0
        Niby dużo, ale wszystko drożeje, a prezes Sony też na chleb mieć musi. I helikopter