Smartfony

Ekran w OnePlus 8 Pro ma powodować opad szczęki

przeczytasz w 2 min.

Smartfony z logo OnePlus mogą pochwalić się wieloma atutami, producent szczególnie dba między innymi o stosowane w nich ekrany. Jeśli coś się w tej kwestii zmieni, to wygląda na to, że tylko na lepsze.

OnePlus stawia na ekrany o wysokiej częstotliwości odświeżania

Producent zapowiadał na dziś ujawnienie ciekawych informacji dotyczących właśnie stosowanych przez siebie ekranów. Materiały promujące nie trafiły jeszcze na portale społecznościowe, ale Pete Lau omówił najważniejsze kwestie na konferencji prasowej. CEO OnePlus stwierdził, iż przeprowadzono dogłębne prace badawczo-rozwojowe w zakresie ekranów 120 Hz, które już wkrótce pojawią się w smartfonach chińskiego producenta.

To nie jedyna kwestia, którą trzeba odnotować. Rozwiązania chińskiego producenta mają, przynajmniej wedle zapewnień, przewyższać propozycje konkurencji i stanowić podstawę „nowej generacji wrażeń ekranowych”, głównie za sprawą częstotliwości próbkowania dotyku na poziomie 240 Hz. Jeszcze lepiej powinno być jednak z wrażeniami wzrokowymi. Poza częstotliwością odświeżania 120 Hz mówimy tu technologii OLED, rozdzielczości Quad HD+, dokładnym odwzorowaniu kolorów, funkcji MEMC (Motion Estimation / Motion Compesation) i najwyższej jasności maksymalnej w świecie smartfonów z systemem Android regulowanej przez nowy czujnik oświetlenia.

OnePlus smartfony 2020

OnePlus ekran 120 Hz

OnePlus jako jeden z pierwszych producentów zaczął mocniej stawiać na wyższe częstotliwości odświeżania ekranów. Podczas omawianego spotkania padła informacja, iż na OnePlus przypada obecnie około 77% sprzedaży smartfonów z częstotliwością odświeżania ekranu 90 Hz (na rynku chińskim).

To co najlepsze powinniśmy zobaczyć w OnePlus 8 Pro

Wszystko wskazuje na to, że to co najlepsze powinniśmy zobaczyć w OnePlus 8 Pro, flagowym smartfonie chińskiego producenta na ten rok. Jego premiera spodziewana jest w drugim kwartale.

W najprawdopodobniej debiutującym jednocześnie OnePlus 8 może pojawić się już nieco mniej zaawansowany ekran, chociażby o niższej rozdzielczości. Jeśli przygotowany zostanie również pojawiający się w przeciekach OnePlus 8 Lite, to raczej będzie on mocniej odstawał od wymienionej dwójki.

Cenicie sobie wysoką częstotliwość odświeżania ekranu w smartfonach czy jest to dla Was raczej mniej istotna kwestia?

Źródło: OnePlus

Warto zobaczyć również:

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  sn00p
  11
  Mój fon ma 1136x640 i to mi w zupełności wystarcza. Szczęki będą opadać jak bateria w takim super trybie będzie padać po godzinie.
  • avatar
   chemix
   1
   Mniej istotna kwestia . Ale to bardzo indywidualna sprawa każdego z nas.
   • avatar
    K8v8M
    1
    Jakość ekranu jest czymś co jest dla mnie kompletnie bez znaczenia. Obecne konstrukcje są aż nadto dobre. Nie oczekuję poprawy. Co nie znaczy, że mam coś przeciwko. Z pewnością jednak nie jest to czynnik który decyduje o wyborze.
    Najważniejsze są możliwości fotograficzne. Dlatego kupiłem mate 30 pro nawet kosztem tego, że nie działa płatność przez NFC.
    Jakoś zdjęć to wynagradza.
    • avatar
     PrestoEnzo
     1
     Podstawowa sprawa, to duża bateria. Reszta ma niewielkie znaczenie.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      czekam na smartfona, który bez problemu wytrzyma 2 tygodnie bez ładowania jak mityczna nokia którą do tej pory posiadam. pewnie się nie doczekam, bo producenci idą w jakieś bzdury.
      • avatar
       levusek1992
       -1
       W sumie jest to jeden z nielicznym argumentów za zmianą smartphona + aparat.
       • avatar
        lkozierowski
        -1
        odświeżanie >60Hz dawno powinno być standardem, przy 60 obraz się po prostu tnie i oczy i mózg dostają w d...
        • avatar
         Torrentowy Pirat
         -8
         Opad szczęki, to będzie gdy wyjdą ekrany 8K w telefonach.
         • avatar
          Konto usunięte
          0
          Słabo będzie jak nie dadzą na tym etapi jak i półapie cenowym ip rating albo chociaż ładowania indukcyjnego .