Telefony

Ekrany Super LCD trafiają do smartfonów

przeczytasz w 2 min.

Firma HTC wprowadziła do swoich urządzeń ekrany Super LCD (SLCD). Wyświetlacze będą montowane między innymi w telefonach HTC Desire i Nexus One.  

 Warto przeczytać:
 

Nowe ekrany SLCD zapewniać mają lepsze kolory i ostrzejszy obraz, który może być oglądany pod szerokim spektrum kątów. Ekran SLCD mają charakteryzować się także niskim poborem energii, co ma przekładać się na czas działania smartfona. Przypomnijmy, że krótki czas działania niektórych modeli HTC stał się powodem do żartów z produktów firmy.

- Istnieje ogromny popyt na telefony HTC, szczególnie te z ekranami o przekątnej 3,7 cala. Wykorzystanie nowej technologii SLCD pozwoli nam błyskawicznie zwiększyć zdolności produkcyjne i sprostać potrzebom rynku. - powiedział Peter Chou z HTC. - Ekrany SLCD pozwalają uzyskać obraz porównywalny do używanych obecnie wyświetlaczy 3,7 cala, jednak zużywają znacznie mniej energii, co przekłada się na czas działania baterii.

Ekran SLCD

Ekrany SLCD zastąpią ekrany AMOLED i należą do najnowszej generacji paneli LCD charakteryzującej się lepszą wydajnością w stosunku do poprzednich wersji, w tym pięciokrotnie lepszym zarządzaniem energią. Ekrany SLCD, korzystają z technologii Sony VSPEC III, umożliwiającej szeroki kąt widzenia.

Porównanie ekranów Sony Super LCD i Super AMOLED

Źródło: HTC, mobiletechworld.com

Polecamy artykuły:  
Najlepszebezpłatne gry do pobraniaTestGPGPU: NVIDIA Fermi vs ATI EvergreenChłodzenie przy 4.0 GHz - woda vs powietrze

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  germo
  0
  Tak, SLCD są zdecydowanie lepsze od ekranów LCD. Z tym, że w Desire i N1 wcześniej montowali AMOLEDy, a z filmiku wynika dość jednoznacznie, że SLCD jest gorszy od AMOLED pod względem jakości wyświetlanego obrazu. Co do poboru prądu - też nie jestem pewny czy SLCD będzie lepszy. Kontrast również jest większy w przypadku ekranu AMOLED.
  Nie rozumiem więc jednej rzeczy... Od kiedy montowanie gorszej jakości ekranów nazywamy ULEPSZENIEM??? SLCD w Desire i Nexusie pojawi się TYLKO dlatego, że Samsung nie wyrabia z produkcją wyświetlaczy AMOLED.
  • avatar
   Radical
   0
   SLCD są lepsze od zwykłych LCD na które HTC jest skazane odkąd samsung odmówił sprzedaży oledów.
   • avatar
    Wiscoo
    0
    Dokładnie, Samsung Super Amoled zostawił sobie, jeśli się nie mylę.:)
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     "Ekrany SLCD zastąpią ekrany AMOLED i należą do najnowszej generacji paneli LCD charakteryzującej się lepszą wydajnością w stosunku do poprzednich wersji"

     Wystarczy poczytać o OLED , marketingowy bełkot, LCD nie dorówna dobremu OLEDowi a czy super duper kogo te nazwy obchodzą, czysty marketing