Filmy / seriale / VOD

Elijah Wood o nowych filmach z serii Władca Pierścieni – “chodzi o zarobienie kupy pieniędzy”

przeczytasz w 2 min.

Luty tego roku przyniósł zaskakującą, acz entuzjastycznie przyjętą nowinę – fanów serii “Władca Pierścieni” czeka powrót do Śródziemia! Uniwersum ma zostać poszerzone o nowe wielkoformatowe produkcje. Elijah Wood – filmowy Frodo – ma jednak wątpliwości co do tego pomysłu.

Elijah Wood o wątpliwościach na temat nowych filmów z serii Władca Pierścieni 

W wywiadzie dla magazynu GQ aktor miał okazję wypowiedzieć się na temat planowanych produkcji ze świata “Władcy Pierścieni”. Decyzja o ich powstaniu wywołała w nim falę emocji, wśród których nie zabrakło również obaw o kierunek, w jakim podążą nowe filmy:

Jestem zafascynowany i podekscytowany. Mam nadzieję, że to będzie dobre. Jestem też zaskoczony – nie wiem dlaczego, bo to oczywiste, że będą kolejne filmy. Wiadomo, że u podstaw tego leży chęć zarobienia kupy pieniędzy. To nie tak, że grupa biznesmenów wpada na pomysł: »Zróbmy naprawdę niesamowitą sztukę«. Ale nie mam tego nikomu za złe, na tym w końcu polega biznes. Wielka sztuka niejednokrotnie powstaje w komercyjnych warunkach. Więc te dwie rzeczy nie wykluczają się wzajemnie.

Elijah Wood odniósł się w tym kontekście do oryginalnej trylogii “Władcy Pierścieni”:

Wyszło to z pasji do tych książek i chęci zobaczenia ich na ekranie. I mam nadzieję, że to jest to, co ostatecznie będzie napędzać kolejne filmy. Liczę, że jest to decydujący czynnik przy zatrudnianiu scenarzysty i reżysera – że odbywa się to z szacunkiem dla twórczości Tolkiena i chęci zgłębiania jej.

Nowe filmy z cyklu Władca Pierścieni – co już wiadomo?

Za nowymi filmami z cyklu “Władca Pierścieni” stoją studia Warner Bros. i New Line Cinema, które nie zdradzają wiele na temat tego, czego można się po nich spodziewać. W oficjalnym oświadczeniu Warner Bros. czytamy: 

20 lat temu New Line zdecydowało się na bezprecedensowy krok w nieznane, by przenieść na duży ekran niesamowite historie, bohaterów i świat »Władcy Pierścieni«. W rezultacie powstała przełomowa seria filmów, które z otwartymi ramionami przyjęło kilka pokoleń fanów. Jednak pomimo całego rozmachu i detali pięknie upakowanych w dwóch trylogiach rozległy, złożony i olśniewający świat wymyślony przez J.R.R. Tolkiena pozostaje w znacznej mierze niezbadany przez kino. Możliwość zaproszenia fanów do zagłębienia się w filmowym świecie Śródziemia to zaszczyt i cieszymy się, że możemy w tej przygodzie towarzyszyć Middle-earth Enterprises i Embracer.

Mając na uwadze wszystkie za i przeciw, Elijah Wood ostatecznie wyraził gotowość, aby wnieść swój wkład w nadchodzące produkcje. Zapytany o chęć udziału w ewentualnym reboocie, odpowiedział: 

No nie wiem. Ale jeśli pojawią się filmy, w których potencjalnie może zawitać Frodo, jestem gotowy.

Źródło: GQ, Variety

Komentarze

6
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Mrmbr
  9
  Obawiam się, że będzie kolorowo, postępowo, jest jeszcze duże poletko ideologiczne do zagospodarowania
  • avatar
   zeniu
   6
   Najbardziej interesuje mnie co się działo po zakończeniu Władcy Pierścieni. Przez wieczność będą chlać piwo w nieśmiertelnej krainie?
   • avatar
    stanczyk
    1
    To proste. Osoba odpowiadająca za nowe produkcje, ma roczną pensję w wysokości kilkuset tysięcy $. Do tego masę bonusów. Ale gry da nowy film do produkcji. A ten poniesie klapę, to żegnaj słodka posadko.
    A kręcenie 349 części np. kapitana ameryki jest bezpieczniejsze od wprowadzenia nowego produktu.
    • avatar
     vacotivus
     0
     A o co innego mogłoby chodzić?
     • avatar
      HD4870
      0
      Jezu, już pierwsze trzy były tak nudne, że w połowie pierwszego każdy normalny człowiek zasypiał. A oni chcą zrobić następne? Przeczytajcie lepiej książkę zamiast oglądać te żałosne hollywoodzkie wypociny.