Samochody elektryczne

Elon Musk nie wyrabia z Cybertruckiem, a już planuje nowy samochód

przeczytasz w 2 min.

Tesla Cybertruck to wciąż samochód, na którego czekają setki tysięcy klientów, a jego produkcja nawet się nie zaczęła. Choć to ma się wkrótce zmienić, to tempo produkcji nie będzie „astronomiczne”, a Musk już ma pomysł, jaki samochód zbudować następny - Robovan.

Tesla zamówiła urządzenia niezbędne do produkcji Cybertrucka

Konkretnie rzecz ujmując - maszyny, które posłużą do produkcji samego napędu Cybertrucka. Dziennikarze portalu TeslaMag informują, że zgodnie z oczekiwaniami, pierwsze wyprodukowane przez zamówione właśnie urządzenia części do elektrycznego pickupa pojawią się dopiero za ok. rok - w okolicach czerwca 2023 roku.

Wydajność produkcji napędów do Tesli Cybertruck raczej nie napawa optymizmem. Niektórzy klienci będą czekać jeszcze kilka lat na swoje zamówienie.

750.000 napędów rocznie - tyle ma produkować Tesla w szczytowym momencie. Przy założeniu, że jeden napęd zostanie użyty do produkcji jednego samochodu to naprawdę niezły wynik. Niestety w rzeczywistości nie jest już tak kolorowo.

Dwusilnikowa Tesla Cybertruck wymaga użycia aż dwóch napędów - to oznacza, że z 750.000 samochodów produkowanych rocznie - liczba maleje do 375.000. Nie zapominajmy jednak, że do wyboru będą wersje napędzane trzema lub nawet czterema silnikami.

Tesla CybertruckJeden z ostatnich prototypów Tesli Cybertruck (Źródło: twitter.com)

Załóżmy jednak na potrzeby obliczeń, że średnio każdy Cybertruck będzie posiadać 2,5 silnika. Przy obecnej liczbie ok. 1 miliona złożonych zamówień na elektrycznego pickupa - okazuje się, że „wyczyszczenie” wszystkich oczekujących zamówień przy stałym tempie produkcji potrwa nawet do 2028 roku. Wiele klientów musi zatem uzbroić się w cierpliwość na kilka lat.

Elon Musk lubi stawiać sobie wysoko poprzeczki, bo już pyta ludzi, czy chcą nowy model Tesli

Wygląda na to, że Musk jest świadomy możliwości fabryk Tesli i szczególnie nie martwi się o to, czy linie produkcyjne „wyrobią” się z produkcją kolejnych modeli. Biorąc pod uwagę, że Cybertruck, już teraz cieszy się ogromną popularnością, a jeszcze nie trafił do sprzedaży - Tesla nie może narzekać na brak klientów.

Tesla Robovan Tak może wyglądać Tesla Robovan (Źródło: DogeDesigner)

Może w takim razie wprowadzić nowy model do sprzedaży” - być może pomyślał Musk i postanowił zapytać o zdanie swoich obserwatorów na Twitterze. Pytanie było precyzyjne i dotyczyło konkretnego pojazdu - konfigurowalnego Robovana do przewozu ludzi i towarów.

Ma on być większy od Modelu X i sprawdzić się w roli samochodu na wypady poza dom. Jak można się było spodziewać - użytkownicy wyrazili ogromne zainteresowanie Robovanem. Czy zatem Musk wkrótce pokaże nowy samochód w gamie Tesli? Jak myślicie? Dajcie znać w komentarzu.

Źródło: TeslaMag

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  AUTO6
  3
  Co nowe auto to brzydsze. Cybertruck wygląda jak niedoczytana tekstura samochodu w grze, a ten Robovan to chyba taka nowa Multipla ;)
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   znając polskie realia, powstanie dużo stacji ładowania, zasilanych ...... agregatem deasel :)
   • avatar
    Warmonger
    1
    Elon Musk to spekulant. Niczego realnie nie wyprodukował, ale już sprzedał obiecane pojazdy za miliardy. Z przejęcia Twittera się wycofał. Kursy kryptowalut skaczą i spadają na każdy jego wpis.
    • avatar
     BariGT
     0
     Może się nie znam, że nie kupiłbym tego elektrycznego Poloneza za pół bańki. Serio nikt na trzeźwo nie obejrzał tego projektu nie powiedział do reszty: "po***bało was?? co to ma być??"
     • avatar
      Dragonik
      -5
      J**** elektryki wszelkiej maści.
      • avatar
       sosite
       0
       A może link do tweeta?
       • avatar
        pawluto
        0
        hehehehe To serio ??? Tak ma wyglodać ten wan ???
        Przecież to projektowało dziecko przy pomocy ekierki i linijki...to samo cybertrack ...hahahaha

        Witaj!

        Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
        Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

        Połącz konto już teraz.

        Zaloguj przez 1Login