Technologie i Firma

Facebook chce pomóc nam w poszukiwaniu pracy

przeczytasz w 1 min.

Być może kolejnej pracy będziemy szukali na Facebooku. Jedni chwalą świetny pomysł, inni pytają co dalej: rozmowa kwalifikacyjna na Messengerze?

Nawet jeśli nie powinno tak być, to fakty pozostaną faktami. Pracodawcy przed podjęciem decyzji o zatrudnieniu danej osoby często sprawdzają jej aktywność w Internecie, a przede wszystkim na Facebooku. Teraz jednak ten popularny serwis społecznościowy chce stać się platformą do poszukiwania pracy z prawdziwego zdarzenia. Chce być trochę jak LinkedIn (który niedawno – przypomnijmy – trafił w ręce Microsoftu).

Na Facebooku testowana jest funkcja, umożliwiająca administratorom stron firmowych tworzenia postów-ofert pracy i przyjmowania aplikacji kandydatów. Jak twierdzą właściciele portalu: „wiele małych przedsiębiorstw już teraz publikuje informacje o wolnych stanowiskach na swoich fanpage’ach, więc testujemy narzędzia [które pozwolą to usprawnić]”. 

Pozostają dwie niewiadome – 1) kiedy nowa funkcja miałaby pojawić się na Facebooku, 2) czy właściciele serwisu będą chcieli monetyzować tę usługę. Warto przypomnieć, że wspomniany na wstępie portal LinkedIn oferuje płatne konta dla tzw. łowców głów.

A co wy o tym myślicie? To dobry pomysł czy niekoniecznie?

Źródło: The Next Web

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  serkules
  4
  Szukanie pracy na Facebooku, rozmowa kwalifikacyjna na Messengerze a zamiast wypłaty - "lajki" ;)
  • avatar
   r_e_s_e_t
   2
   Spora część firm już od dawna korzysta z FB w poszukiwaniu niszowych specialistów. Dedykowany moduł rekrutacyjny jedynie to uprości i uporządkuje. Nawet bez tego działa dużo lepiej od linkedin, gdzie roi się od headhunter'ów, którzy niczego nie ogarniają i hurtowo wysyłają propozycje jedynie na podstawie tagów. Innymi słowy - totalna strata czasu.
   • avatar
    Konto usunięte
    1
    Dobry pomysl! Niedlugo bede wszystko zalatwial z domu i pracowal rowniez w domu i zgarnial wirtualne pieniadze, ktore bede mogl tylko pomacac jak przejde sie do bankomatu :/
    • avatar
     Konto usunięte
     1
     Niedługo Fejsbook będzie mi proponował jakim papierem mam się podetrzeć. Niech trzyma macki z daleka od mojego zycia jeszcze posiadam własną świadomość i wolę.
     • avatar
      Konto usunięte
      0
      Niedługo Fejsbook będzie mi proponował jakim papierem mam się podetrzeć. Niech trzyma macki z daleka od mojego zycia jeszcze posiadam własną świadomość i wolę.
      • avatar
       darioz
       -2
       To ja na fejsie ciągle będę pisał do znajomych że szukam dobrze płatnej pracy lżejszej od leżenia! Może wreszcie za pomocą fesja taką robotę złapię!!!
       • avatar
        Konto usunięte
        0
        Brakuje mi odpowiedzi w ankiecie...
        Ogólnie pomysł wcale nie musi być zły... jak chcesz się ogłosić nie ważne w jakim celu... czy szukasz mieszkania, pracownika, chcesz coś sprzedać lub nabyć... każde miejsce jest do tego dobre. I nigdy bym się nie ograniczał tylko do jednego. Nie widzę ogólnie nic przeciwko, tylko ciekawe jak to zostanie zrealizowane. LinkedIn jest potężny... nic dziwnego, że facebook - szczególnie po przejęciu przez MS - chce go naśladować.
        Płatne będzie na pewno w jakiś sposób... jak nie bezpośrednio to pośrednio poprzez reklamy, dodatkowe usługi itd...