Internet

Twoje konto jest popularne? Facebook sprawdzi kim jesteś

przeczytasz w 1 min.

Już od jakiegoś czasu, osoby prowadzące strony firmowe i fanpage przechodzą weryfikację tożsamości. Teraz Facebook będzie dodatkowo weryfikować właścicieli najpopularniejszych kont, na których odnotowano nietypowe zachowania.

Facebook weryfikuje, by walczyć z dezinformacją

Facebook będzie weryfikować tożsamość osób, które są odpowiedzialne za prowadzenie najpopularniejszych kont na platformie. Na celu znajdą się przede wszystkim profile, na których zauważono powtarzające się, nietypowe zachowania, takie jak ciągłe rozsyłanie treści bardzo szybko rozprzestrzeniających się po sieci (virale).

Facebook liczy, że to pomoże w wykryciu osób uczestniczących w kampaniach propagandowych. Firma uważa to za bardzo ważne, zwłaszcza w obliczu nadchodzących wyborów prezydenckich. Usunięto już kilka stron uznanych za propagandowe.

Co się stanie, jeżeli ktoś nie podda się weryfikacji?

W przypadku, kiedy właściciel konta odmówi weryfikacji lub jego tożsamość nie zgadza się z danymi założyciela profilu, Facebook ograniczy możliwość publikowania postów i zasięgi, albo po prostu zablokuje konto. Istotne jest to, że konta nie będą blokowane automatycznie, a właściciele będą mieć czas na wyjaśnienie całej sytuacji.

Firma zapewnia również, że zebrane dane będą przechowywane w bezpieczny sposób, a inni użytkownicy nie będą mieli do nich dostępu.

Weryfikacja na początku dotyczyć będzie jedynie osób mieszkających w Stanach Zjednoczonych. Jednak za jakiś czas zapewne obejmie kolejne kraje.

Źródło: Engadget, cyberdefence24

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  develoop
  2
  Że ludzie jeszcze uczestniczą w tym Raku, to aż dziw.
  • avatar
   Dexterr
   -1
   Skrytykował bym że wolność słowa i takie tam.. ale przecież to jest prywatna firma więc dlaczego na swoich serwerach nie mogła by ustalić własnych zasad. Ja masz tam konto(ja np. nie mam) to albo stosujesz się do zasad albo zwyczajnie je usuwasz.