• benchmark.pl
 • Gry
 • Bioshock na Unreal Engine 5 może się podobać. A w zasadzie mógłby
Gry

Bioshock na Unreal Engine 5 może się podobać. A w zasadzie mógłby

przeczytasz w 2 min.

Pierwsza część serii BioShock ma już swoje lata. Wciąż może podobać się pod wieloma względami, ale z oczywistych względów nie będzie zachwyć oprawą graficzną. No chyba, że znacząco się ją podrasuje.

Bioshock na Unreal Engine 5

A fanowski remaster pokazuje, że jest to możliwe. Pokusił się o niego ten sam twórca, który swojego czasu przeniósł Bioshock na Unreal Engine 4. W tym przypadku liczba zmian jest chyba jeszcze większa, a końcowe efekty robią wrażenie, bo umiejętności to jedno, ale Unreal Engine 5 daje przecież duże większe możliwości. Można dostrzec, że zastosowano tu nie tylko lepsze tekstury, ale też poprawione animacje i efekty świetlne.

Zobaczcie zresztą sami. Jednocześnie od razu dodajmy, że twórca nie planuje upublicznienia tego projektu. Co więcej, nie ma nawet zamiaru odświeżać całej gry z 2007 roku. Przygotował jedynie jej wycinek pokazując i swoje umiejętności i możliwości Unreal Engine 5, z których, jak widać, użytek mogą zrobić nie tylko profesjonalne i duże studia.

Możliwe, że Unreal Engine 5 zostanie wykorzystany w Bioshock 4

Wszystko stracone? Niekoniecznie, bo w przyszłości powinniśmy dostać coś jeszcze lepszego. Przynajmniej od strony technologicznej, bo co do klimatu to dla niektórych pierwszy Bioshock pewnie pozostanie niedościgniony.

Od dość dawna mówi się o Bioshock 4, nad którym pracuje nowe studio Cloud Chamber. Oficjalnych informacji z tym związanych pojawiło się bardzo niewiele, skupiały się głównie na zapowiedziach związanych z samym studiem powołanym przez 2K Games i deklaracjach, że podobnie jak poprzednie odsłony również Bioshock 4 będzie ambitną grą AAA.

Ostatecznie możemy mieć do czynienia z innym tytułem, Bioshock 4 określany jest mianem roboczego, a więc możliwe, że zostanie zmieniony. W omawianym kontekście ważne są jednak niedawne oferty pracy w Cloud Chamber. Wyraźnie sugerowały one bowiem, że omawiana gra będzie napędzana silnikiem Unreal Engine 5.

Macie jakieś wspomnienia z serią Bioshock? Przy której odsłonie bawiliście się najlepiej?

Źródło: youtube - noodlespagoodle

Komentarze

8
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  xbk123
  10
  Jakieś rozmycie mocne jest, na dłuższą metę nie dałbym rady w coś takiego grać.
  • avatar
   q3aki
   6
   mmm bioshock, jedna z niewielu gier ktora zrobila na mnie piorunujace wrazenie. I chyba wielu fanow czeka na kolejna odslone.
   • avatar
    piccardo
    -2
    Zobaczcie ile jest w stanie zrobić JEDNA osoba w UE5 i to nie jest pierwszy przypadek a silnik jest nowy, na co czekają studia?
    • avatar
     greghostor
     -5
     To jest Bioshock 5? Gość tak napisał że nie wiadomo o co mu chodzi. Mi to wygląda na 1.
     • avatar
      brettsinclairdannywilde
      0
      Bioshock 1 i 2 są świetne mimo upływu czasu, mam nadzieję że przy czwartej części nie popełnią tego samego błędu co przy Infinite, który przez politykę save'ów jest kompletnie niegrywalny. BTW na tym filmiku ten remaster bardziej mi przypomina RTCW z 2009 roku niż klimat Bioshocka 1.