• benchmark.pl
 • Gry
 • Far Cry 5 - pierwszy zwiastun, szczegóły i data premiery
Gry

Far Cry 5 - pierwszy zwiastun, szczegóły i data premiery

z dnia
Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
42 komentarze Dyskutuj z nami

Ubisoft uchyla rąbka tajemnicy. Gra Far Cry 5 jest nieco mniej tajemnicza, choć wciąż jest wiele rzeczy, których nie wiemy.

W ubiegłym tygodniu Ubisoft potwierdził, że Far Cry 5 powstaje, kilka dni później pokazał pierwsze materiały promujące, a dzisiaj francuska firma zaprezentowała pierwszy zwiastun i zdradziła kilka konkretów na temat piątej odsłony tej znanej i lubianej serii.

Far Cry 5 przeniesie nas do Montany, w której działa sekta znana jako „Brama Eden”, której liderem jest Joseph. Po raz pierwszy w historii serii gra nie ma domyślnego protagonisty, lecz gracz sam stworzy swoją postać. Jakkolwiek nie będzie wyglądała, będzie miała za zadanie aresztować Josepha i zakończyć istnienie tego niebezpiecznego ugrupowania. 

Trzeba jednak wiedzieć, że samo aresztowanie Josepha to dopiero początek. Ma on bowiem mnóstwo naśladowców, którzy nie będą chcieli pozwolić, by sprawy zakończyły się w taki sposób.

Far Cry 5 screen

Oprócz edytora postaci „piątka” zaoferuje też „najdłuższą listę modyfikowalnych broni i pojazdów”. Ubisoft zapowiada również, że gra ma być wypełniona po brzegi akcją – ścierać z przeciwnikami będziemy się nie tylko na lądzie.

O samej rozgrywce na razie nie wiadomo zbyt wiele (krążą jednak głosy, że zobaczymy jej fragmenty podczas tegorocznej edycji E3). Na razie musimy zadowolić się pierwszym oficjalnym zwiastunem – możecie go obejrzeć poniżej:

Otrzymaliśmy również dodatkowe filmiki, które pozwalają poznać kolejnych bohaterów Far Cry 5, poniżej wstawiamy listę odtwarzania:

Co jeszcze wiemy? Całą kampanię będzie można przejść w trybie kooperacji dla dwóch osób, kolejność wykonywania misji będzie dowolna, podczas rozgrywki skorzystamy z pomocy 3 sojuszników i otrzymamy możliwość kontrolowania zwierząt („kłów do wynajęcia”).

Na koniec informacja najważniejsza – Far Cry 5 zadebiutuje 27 lutego 2018 roku na PC, PlayStation 4Xbox One.

Źródło: VG247, Ubisoft

Komentarze

42
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Dudi4Fr
  Szczerze, bardziej mi to wygląda na Wildlands 2 niż Far Cry. Do tego już widzę że Ubi oszczędza na produkcji ponieważ mamy dokładnie te same pojazdy co w FC3-4.

  Do tego ta tematyka religijna... Troche to nie na miejscu po ostatnich wydarzeniach w Europie a zwłaszcza po dzisiejszym "wzbogacaniu religijnym" w Egipcie...
 • avatar
  Konto usunięte
  Już po samym zdjęciu widać, że fabuła będzie przebiegać dokładnie tak samo jak w FC3 i 4.
 • avatar
  Dragonik
  Czyli co po 15 minutach okaże się że grę można ukończyć?
 • avatar
  Gatts-25
  Ta grafika nie jest nawet przełomowa i tylko NAVI może w tej chwili coś w tym momencie zmienić.Nie ulega wątpliwości ,że zastosowanie INFINITY FABRIC może świadczyć iż jeszcze nowsza architektura graficzna AMD będzie się pewnie składać z konfiguracji CCX i nie zdziwiłbym się jakby były tam 4podukłady co mogłoby dać moc 45TF w pojedynczej precyzji.I właśnie takie coś rozruszało by rynek a najlepszą drogą do rozruszania jest wprowadzenie tych nowych rozwiązań w przyszłych konsolach PS5 i SCORPIO 2 gdzie przepustowość całego zestawu osiągnie minimum 1Terabajt na sekundę i tylko samo AMD jest to wszystko dać w takiej cenie ,że zmieścimy się bez problemu w cenach 4tysięcy złotych za konsolę.Teraz jak porównam sobie zapowiedzi FC5 z WATCH DOGS to szczerze grafika nic się nie zmieniła.Ja VOLTA ma ruszyć rynek z 15TF to nie ma szans a co innego na rynek profesjonalny bo te TENSOR CORE będą przydatne tam właśnie.
 • avatar
  Kropeczka
  W jedyneczkę tak w grafice anno domini 2017, to bym pograła.....

  Ale nawet jakby odświeżyli to obawiam się żeby ją...... wszak to UBI - nazwa zobowiązuje - lol
 • avatar
  piotreeeek
  Trailer raczej z PC, bo na PS4 grafika byłaby rozciaptana i wygladała jak skalowane 720p. A tu wszystko w miare ostre i szczegółowe.
 • avatar
  mesjan
  Pomysł świetny a na koniec zapewne ubija się klechę sama przyjemność :)
  -1
 • avatar
  drcocaina
  Bardzo kontrowersyjne (temat religijny/sekty itd.). Myślę, że może im się udać dotrzeć do pewnej grupy. Jednakże coś czuję, że mogą mieć problemy ze sprzedażą w wielu krajach ze względu na "przypadkowe" podobieństwo i odwołanie do religii jakakolwiek w tym materiale nie jest reprezentowana (cross). Ogólnie życzę wtopy i plajty.
  -6
 • avatar
  gieteiks
  Dziwna fabuła jak by wierzyli w jakiś wyższy byt... może naśladują co poniektóych... if u know...
  -7
 • avatar
  gieteiks
  Dziwna fabuła jak by wierzyli w jakiś wyższy byt... może naśladują co poniektóych... if u know...
  -9
 • avatar
  Snack3rS7PL
  Ale obrodziło w komentarzach w antyteistów
 • avatar
  Krieg
  Trailer ciekawy ale jesli to ma byc kolejny sandbox z ogranymi do bolu posterunkami, pierdylionem znajdziek i fetch questami to niech spadaja na bambus. Co za lemingi to kupuja ze juz 5 czesc tego gniota robia...
 • avatar
  tuna007
  tylko oryginalna byla super , pozostale po godzinie gry skasowalem