• benchmark.pl
 • Gry
 • Finał dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters ponownie w Katowicach
Gry

Finał dziesiątego sezonu Intel Extreme Masters ponownie w Katowicach

przeczytasz w 1 min.

Organizatorzy ponownie zdecydowali się zaprosić najlepszych graczy z całego świata do popularnego „Spodka”.

Intel Extreme Masters

Jeśli sympatyzujecie z Intel Extreme Masters to mamy dla was naprawdę dobre wieści. Zapowiedziano dziś, że finał dziesiątego już sezonu najdłużej działającej serii e-sportowych turniejów odbędzie się ponownie w Katowicach.

Nie tak dawno informowaliśmy, iż Intel Extreme Masters Katowice 2015 wzbudziło rekordowe zainteresowanie. Wydarzenie zgromadziło ponad 104 000 fanów e-sportu i okazało się wielkim sukcesem. Nic dziwnego zatem, że organizatorzy ponownie zdecydowali się zaprosić najlepszych graczy z całego świata do popularnego „Spodka”.

W tym roku do grona oficjalnych gier Intel Extreme Masters zostanie dołączony Counter-Strike: Global Offensive, który był podstawą tej serii turniejów aż do szóstego sezonu. Od początku istnienia turnieju gościły w nim natomiast zmagania w StarCraft II i nie ulegnie to zmianie także teraz. Nie zabraknie też najbardziej popularnej gry e-sportowej – League of Legends.

Tegoroczne przystanki Intel Extreme Masters prezentują się następująco:

 • IEM: IEM Shenzhen, Chiny (16 - 20 lipca, podczas Shenzhen Cartoon Animation Festival)
 • IEM Kolonia, Niemcy (5 - 9 sierpnia, podczas targów Gamescom)
 • IEM San Jose, USA (21 - 22 listopada w SAP Center)
 • IEM Kolonia, Niemcy (grudzień 2015 w ESL Arena)
 • IEM Azja – więcej szczegółów w wkrótce
 • IEM Katowice World Championship, Polska (marzec 2016 w „Spodku”)

Jak widać do finałów jeszcze sporo czasu, a zatem można spokojnie zaplanować sobie czas na ich odwiedzenie. My z pewnością w Katowicach będziemy.


Źródło: esl

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  mpsk2
  8
  Super impreza, ale za dużo dzieci. Zdecydowanie radzę zaopatrzyć się w bilety.
  • avatar
   mikipl21
   2
   Bardzo dobra wiadomość, może więcej osób zacznie uważać Polskę za bardziej atrakcyjny kraj :) Aczkolwiek oby nie było takiej organizacji jak w tym roku, gdzie nawet z biletem trudno dostać się było do środka...
   • avatar
    Gofru
    2
    IEM bardzo fajna impreza i wybiorę się na pewno na następną edycję.
    Na dobrą sprawę tylko i aż do jednej rzeczy mogę się doczepić - niestety, osoby z, i bez biletów pod jednym względem zostały potraktowane podobnie. O ile do spodka z biletami wchodziło się praktycznie bez kolejki, to o tyle do drugiego budynku (gdzie na dobrą sprawę wszystko się działo) trzeba było się pchać razem z osobami bez biletów, z których wielu zachowywało się... ładnie mówiąc... Tragicznie. Oddzielne wejście było tylko dla VIPów. Mam więc nadzieję, że zadbają o to, żeby jednak bilety dawały jakiekolwiek przywileje. W sumie po coś one są...
    A stanie w tej kolejce to nie jest nic przyjemnego. 2 godziny przepychania się i duszenia. Podczas wchodzenia do środka widziałem, że 2 osoby zasłabły.
    Oraz oczywiście za dużo dzieci... Mogliby wprowadzić wejście od minimum chociaż 16 lat. i choćbym miał sobie odpuścić, to nawet od 18. Choć musiałbym poczekać roczek na wejście, to jestem pewny, że poziom imprezy podniósłby się niewyobrażalnie.
    No i mogli by zadbać o jakieś sensowne zagospodarowanie hali w spodku - tylko połowa była zajęta, bo tylko na połowie była wyświetlana gra. Swoją drogą odnoszę wrażenie, że LoL cieszył się mniejszym zainteresowaniem niż CS.
    • avatar
     Bostonawy
     0
     Byle by organizacja imprezy nadal trzymała poziom.
     • avatar
      R2rr0
      0
      I fajnie. Będę pewnie :)