• benchmark.pl
 • Gry
 • Druga część remake'u Final Fantasy 7 zapowiedziana. Kiedy premiera Rebirth?
Gry

Druga część remake'u Final Fantasy 7 zapowiedziana. Kiedy premiera Rebirth?

przeczytasz w 1 min.

Trailer gry został zaprezentowany podczas transmisji poświęconej świętowaniu 25-lecia serii. Została również podana przybliżona data premiery.

W 2020 roku pojawiło się Final Fantasy 7 Remake – odświeżona wersja gry z 1997 roku. Twórcy wprowadzili do swojej produkcji wiele zmian fabularnych oraz związanych z formą dystrybucji. Gra została podzielona na kilka części. Po ponad dwóch latach oczekiwania pojawił się pierwszy zwiastun drugiej z nich – Final Fantasy 7 Rebirth:

Zwiastun jest krótki i trwa nieco ponad 1,5 minuty, jednak dla wyczekujących fanów FF to i tak świetna wiadomość.

Kiedy premiera?

Jak wynika z trailera oraz słów producenta Yoshinori Kitase, FF7 Rebirth będzie miało premierę na przełomie 2023/2024 roku, w miesiącach zimowych. Dodaje on, że trzy lata mogą wydawać się długim okresem dla wszystkich fanów, którzy z niecierpliwością czekają na kolejną grę, ale chcemy zaoferować jak najlepsze wrażenia i zapewnić wszystkich, że rozwój postępuje w zadziwiająco szybkim tempie jak na tak rozbudowany tytuł.

Zgodnie z innym tweetem, zamieszczonym na profilu Final Fantasy 7, zespół jest bardzo zmotywowany do pracy nad stworzeniem gotowej gry. Projekt remake'u FF7 ma być ponadto trylogią.

Tytuł będzie dostępny tylko na PS5, przynajmniej na początku. Z czasem być może trafi na kolejne urządzenia.

Źródło: twitter, youtube

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Trzy płyty CD w oryginale zamienili na trylogie po 100GB. To jeszcze niestety poczekamy, o "zadziwiająco szybkim tempie" nie ma niestety mowy. Wersja PC pewnie będzie rok po premierze wersji konsolowej. Lecz muszę przyznać że ta część "Intergrade" wyjątkowo udana i wciągająca.
  • avatar
   bbkr_pl
   0
   Nigdy nie gralem w serie. Jest sens zaczynac fabularnie od razu od Final Fantasy 7 Remake czy najpierw probowac wczesniejsze Pixel Remaster?