Internet

Arial? Times New Roman? Nie dla Rosji

przeczytasz w 1 min.

Rosyjska agresja trwa i od federacji rządzonej przez zbrodniarza wojennego Władimira Putina odcinają się kolejne firmy. Teraz na listę wpisał się Monotype – właściciel praw do wielu popularnych fontów.

Monotype blokuje swoje fonty w Rosji

Amerykańska firma Monotype jest kolejną, która zdecydowała się na zablokowanie dostępu do swoich produktów w Rosji. Jej strona internetowa działa, ale dokonana z rosyjskiego IP próba dotarcia do katalogu skutkuje wyświetleniem komunikatu o odmowie dostępu. Próba otworzenia strony wykorzystującej jej fonty kończy się zaś informacją o błędzie. Powodem jest oczywiście trwająca agresja wojsk Putina na terenie Ukrainy. 

Arial i Times New Roman to tylko początek listy

Monotype to firma, będąca właścicielem praw do wielu fontów, w tym wielu spośród najpopularniejszych. Arial, Century Gothic czy Times New Roman to tylko niektóre z nich. Niedostępne są również Helvetica, Verdana czy Tahoma. I oczywiście istnieje wiele alternatywnych krojów, niemniej jednak jest to kolejna cegiełka dołożona do muru z sankcji, odgradzającego Rosjan od reszty świata. 

Ciekawostka na koniec – cyfrowe wersje państwowych dokumentów w Rosji są zapisywane właśnie przy użyciu fontu Times New Roman. 

Źródło: DigitNews, Vedomosti, informacja własna

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cezarr
  12
  Ło kurde, chyba to zakończy wojnę :D
  • avatar
   youkai20
   6
   Czy bratni naród to widzi? Jak zgniły Zachód szkaluje biedną matuszkę rasiję? Wcale się nie zdziwię, jeśli w Rosji nawet fonty któregoś dnia zostaną „znacjonalizowane” i zmienią nazwę na modłę „Wujka Wani”. Był Times New Roman, niedługo będzie Times New Vladimir ;)
   • avatar
    deseczka
    4
    Już widzę jak się tym przejmą, będzie CTRL+C i powstaną Rasrial i Times New Moscow....
    • avatar
     Adrianwo
     1
     Zabić Putina i już!
     • avatar
      Tu_Szczecin
      1
      No cóż, trochę czasu zajmie oficjalne zatwierdzenie nowego fontu urzędowego i rozesłanie instrukcji do wszystkich urzędów. A Rosjanie przecież stoją biurokracją.
      • avatar
       pawluto
       -2
       Śmieszna akcja...Czy Putin sie przestraszy i zakończy wojnę ?
       Tak samo jak śmieszą mnie te banery na kładkach czy mostach...
       Wywieszają "Stop the War" - Czy Putin jak to zobaczy coś zmieni ???
       • avatar
        grizzly
        0
        Cholercia, gdzie były te wszystkie firmy jak USA napadło na Afganistan? Albo jak Żydzi z Izreala dokonywali masakry na Palestyńczykach?
        • avatar
         Gnom_Z_Piany2
         0
         a mogli zrobić to bardziej inteligentnie. mogli po prostu przemieszać kształty liter, aby dla najczęściej używanych rosyjskich słów, pojawiały się hasła w stylu "przecz wojnie", i tym podobne. specjalnie dla nich mogli to sprofilować.