Gry komputerowe

Jedenaście faktów na temat gry Frostpunk

przeczytasz w 1 min.

Do premiery gry Frostpunk pozostał niecały tydzień. To już najwyższy czas, by podsumować wszystko, co wiemy na temat tej wyczekiwanej produkcji. Oto 11 faktów na temat nowego dzieła 11 bit studios.

Frostpunk to jedna z najgorętszych premier tego roku, a zarazem jednak z najmroźniejszych produkcji na horyzoncie. Dzieło Polaków odpowiedzialnych wcześniej za świetne This War of Mine zadebiutuje już w przyszłym tygodniu, jest to więc najwyższy czas na podsumowanie informacji.

Aby tego dokonać, ekipa 11 bit studios przygotowała i opublikowała film, w którym zawarte są najważniejsze fakty dotyczące gry Frostpunk. Wymieńmy sobie je zatem:

 1. Frostpunk to reprezentant gatunku „society survival”, czyli strategii, w której celem jest przetrwanie społeczeństwa.
 2. Gracz przejmie kontrolę nad ostatnim miastem na Ziemi – powód, dla którego jego przetrwanie to klucz, jest więc chyba oczywisty.
 3. Zabawa rozpocznie się od malutkiej osady, a celem jest stworznie prężnie działającego, zasilanego parowo miasta na jej podstawie.
 4. Jako że trafiamy na bardzo mroźny czas, kluczowe będzie zapewnienie mieszkańcom ciepła i kontrolowanie temperatury w całej osadzie.
 5. Do prawidłowego funkcjonowania miasta potrzebne będą normy prawne, które gracz będzie ustanawiał – czeka wiele trudnych wyborów moralnych.
 6. Kolejnym ważnym zadaniem będzie rozwój technologiczny, objawiający się zarówno reakcją na nagłe sytuacje, jak i długoterminową strategią.
 7. Miasto będzie oczkiem w głowie, ale nie oznacza to, że poza nim niczego nie ma – okolice będzie można i będzie warto eksplorować.
 8. Podczas gry trzeba będzie podjąć wiele trudnych wyborów – nawet te najmniejsze będą miały realne konsekwencje w dalszej rozgrywce.
 9. Zarządzanie miastem to także zarządzanie społecznością – do gracza będzie należeć decyzja, jak podchodzić do rozwoju ludzi.
 10. Frostpunk będzie grą z konkretną kampanią fabularną, ale liczba możliwych scenariuszy jest duża (i będzie z czasem jeszcze większa).
 11. Gra zmierza wyłącznie na pecety i będzie dostępna we wszystkich kluczowych sklepach. Polska cena to 109,99 zł, a premiera odbędzie się 24 kwietnia.

Więcej na temat tych punktów (a więc także samej gry) można dowiedzieć się z filmu poniżej:

Frostpunk – wszystko, co musisz wiedzieć:

A jeśli jeszcze nie widzieliście, w naszym poprzednim newsie możecie spojrzeć na fragment rozgrywki.

Źródło: 11 bit studios

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  KORGAN
  1
  Nie ma to jak wydawać grę w zimowych klimatach w kwietniu :D
  • avatar
   SirMichael
   0
   kiedyś lubiłem takie klikaniny, teraz mi się już nie chce, ale mimo wszystko postaram się zagrać w ten tytuł bo wygląda interesująco.