Gry komputerowe

Frostpunk będzie rozwijany [AKT. - tryb Survivor już dostępny]

przeczytasz w 2 min.

Ekipa 11 bit studios jeszcze przed premierą zapowiadała, że Frostpunk doczeka się licznych rozszerzeń. Plany się nie zmieniły i jeszcze w tym roku gracze będą mogli pobrać pięć darmowych dodatków i aktualizacji – co wprowadzą?

Aktualizacja, 20 czerwca 2018: Zgodnie z zapowiedziami, światło dzienne ujrzało pierwsze z pięciu rozszerzeń zaplanowanych na ten rok. Osoby bawiące się przy Frostpunk mogą już zaktualizować grę i sprawdzić w akcji nowy tryb rozgrywki: Survivor. 

Survivor to najbardziej hardkorowy wariant zabawy, w którym nie ma tzw. aktywnej pauzy ani możliwości cofania, są za to większe wymagania mieszkańców. 

Aktualizacja 1.1.0 to także obsługa Nvidia Ansel (czyli technologii pozwalającej na robienie pięknych zrzutów ekranu), funkcje szybkiego zapisu i odczytu (kryjące się pod klawiszami F5 i F9) oraz liczne poprawki, dzięki którym balans rozgrywki ma być lepszy, a liczba błędów – mniejsza.

 

News, 1 czerwca 2018: Naprawdę dobry Frostpunk to wielki sukces ekipy 11 bit studios. Koszty produkcji zwróciły się już po kilku dniach, a pozytywnym recenzjom nie ma końca. Porzucenie tego projektu nie wchodzi zatem w grę – zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami pojawią się DLC wzbogacające ten tytuł o ciekawe nowości.

Członkowie warszawskiego zespołu opublikowali na Steamie rozkład jazdy. Dowiadujemy się z niego, że w 2018 roku światło dzienne ujrzy 5 rozszerzeń, które każdy posiadacz egzemplarza gry Frostpunk będzie mógł pobrać za darmo. Co zostanie wprowadzone?

Frostpunk 2018

DLC numer jeden nosi tytuł „Survivor” i taka też jest nazwa nowego trybu rozgrywki wprowadzanego przez to rozszerzenie. Ma to być najbardziej wymagająca forma rozgrywki, a do graczy trafić ma ona jeszcze w tym miesiącu.

Następnie ukaże się „People & Automatons” – DLC, dzięki któremu możliwe będzie personalizowanie ludzi i maszyn w miasteczku. Twórcy zapowiedzieli, że w przyszłości takich opcji będzie jeszcze więcej.

Trzecie i zarazem najważniejsze DLC zaplanowane na ten rok to „The Builders”. Będzie to zupełnie nowy scenariusz. Twórcy na razie nie chcą zdradzać zbyt wiele szczegółów, ale nowa opowieść ma też stanowić nieco inne wyzwanie, co brzmi naprawdę dobrze.

Frostpunk Endless

Po nim pojawi się kolejny nowy tryb rozgrywki – „Endurance”. Jest to odpowiedź na prośby graczy o dodanie trybu niekończącej się/otwartej rozgrywki. To coś dla tych, którzy zamiast wykonywania zadań fabularnych chcą udowodnić, że potrafią zarządzać osadą na własnych warunkach.

Dopełnieniem całości będzie aktualizacja „Winter Snapshots”, która sprawi, że swoje wirtualne dzieła będzie można uwieczniać na ładnych screenach. Już teraz ekipa 11 bit studios zapowiada też, że w 2019 roku będzie równie ciekawie. I takie podejście należy pochwalić!

Źródło: Steam

Komentarze

2
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Chiny_X
  3
  Inni producenci za te DLC wyssali by więcej niż za samą grę.
  • avatar
   Gatts-25
   2
   Jedno jest pewnie jak dodatki będzie równie interesujące w swoim zamierzeniu jak sama gra to akcje na giełdzie jeszcze skoczą do góry:>.