Aplikacje mobilne

Walkie-talkie w smartfonie? Dzięki Microsoft Teams to możliwe

przeczytasz w 1 min.

Pamiętacie te niewielkich rozmiarów urządzenia, które umożliwiały komunikację na ograniczonym zasięgu? Krótkofalówki co prawda nadal są wykorzystywane, ale… kto za dzieciaka nie marzył o walkie-talkie? Dzięki aktualizacji Teams, można mieć ją w smartfonie!

Microsoft Teams z funkcją walkie-talkie

Ta popularna platforma do komunikacji cieszy się w ostatnim czasie ogromnym zainteresowaniem. W plebiscycie Produkt Roku 2021, organizowanym przez redakcję benchmark.pl Microsoft Teams zdobył pierwsze miejsce w kategorii platforma do komunikacji zdalnej z miażdżącą przewagą nad 2. miejscem podium.

Microsoft ewidentnie nie zwalnia tempa i przedstawia właśnie aktualizację, która wprowadza funkcję walkie-talkie na wszystkie urządzenia mobilne z systemem iOS/iPadOS oraz Android. Ponadto trafia ona na wybrane urządzenia Zebra (wyposażone w przycisk push-to-talk).

Urządzenie Zebra z Microsoft TeamsJeden przycisk - i to tyle. Wystarczająco proste, prawda?

Jak włączyć funkcję walkie-talkie w Teams i do czego jej używać?

Zakładka walkie-talkie powinna znaleźć się na dolnym pasku nawigacyjnym zaraz po najnowszej aktualizacji Microsoft Teams.

Jeśli jednak tak nie jest - wybierz przycisk Więcej opcji i znajdź funkcję, która pozwala korzystać ze smartfona jak z krótkofalówki.

Czy to niezbędna funkcjonalność? Cóż, dla niektórych pewnie tak. Microsoft kieruje funkcję przede wszystkim dla pracowników pierwszej linii obsługi klienta (m.in. do zastosowania w sklepach). I choć w tym przypadku sprawdzi się ona najlepiej, to może okazać się usprawnieniem rozmów również ze znajomymi.

Korzystacie z Teams? Dajcie znać w komentarzach, czy wypróbujecie nową funkcję.

Źródło: theverge.com

Komentarze

10
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  matikiller
  2
  Niezbyt rozumiem. Smartfon chyba nie ma anten, żeby nadawać i odbierać częstotliwości, na których pracują walkie-talkie. A jak już, to chyba nie da się zrobić, żeby komunikowały się bezpośrednio ze sobą(bez BTS). Czy się mylę?
  Muszę sprawdzić tę funkcjonalność. :)
  • avatar
   tomto
   2
   Przecież to już było w starych tel komórkowych i się nie przyjęło, chociaż nie wiem dlaczego ...
   • avatar
    J.B FIN
    0
    Idiotyzm. Walkie-talkie zostal stworzo ze wzgledu na ograniczenia technologiczne. Teraz nie ma problemow z komunikacja rownolegla. Uwsteczniamy sie?
    • avatar
     piomiq
     0
     Ale po co mi ta ociężała krowa w postaci aplikacji Teams do tego aby mieć funkcje "Walkie Talkie". Zapewne istnieją dużo lżejsze aplikacje.
     • avatar
      piomiq
      0
      Teamsy nie potrafią dobrze sformatować wklejanego tekstu, szczególnie gdy używamy trybu ciemnego, A Ci dodają ,taką "użyteczną" funkcję.