Gadżety

Wciąż pijesz z „głupiej” butelki? Ta ma LED-y, Bluetootha i coś jeszcze

przeczytasz w 1 min.

Niejednemu przydałaby się inteligentna butelka – taka, która wie, kiedy już nie polewać. Działanie Gatorade Smart Gx Bottle jest dokładnie odwrotne – ten gadżet podpowiada, kiedy warto napić się wody.

Gatorade Smart Gx Bottle – inteligentna butelka dla sportowca

Inteligentna butelka na wodę Gatorade pomaga w określeniu i utrzymaniu właściwego poziomu nawodnienia. Jak to robi? Na kilka sposobów. Przede wszystkim służy do tego Sweat Patch – akcesorium służące do monitoringu potu. Sama butelka ma też czujniki śledzące przepływ wody przez ustnik i jej pozostałą ilość, co umożliwia zliczenie dziennego nawodnienia. Dopełnieniem całości mogą być natomiast dane z aplikacji mobilnej. 

Gatorade Smart Gx Bottle wygląd

Wszystkie potrzebne informacje są przesyłane pomiędzy aplikacją i butelką za pomocą technologii Bluetooth, a następnie jej nakrętka – przy użyciu LED-owych znaczników – wskazuje, czy konieczne jest uzupełnienie wody w organizmie czy też nie. 

Ile to kosztuje? 

Butelka Gatorade Smart Gx Bottle w zestawie ze wspomnianym Sweat Patchem została wyceniona na 70 dolarów. Wysoka cena nie jest niestety jej jedynym minusem. Kolejne to: brak odporności na gorące i lodowate napoje oraz konieczność ładowania urządzenia co 3 – 5 dni

Sama koncepcja niewątpliwie jest ciekawa. Pytanie tylko czy przy obecnych minusach ma szansę na rynkowy sukces. Mam wątpliwości. 

Źródło: Gatorade, XDA-developers

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  chrispata
  9
  Kolejny elektrosmiec ktory przyczyni się do zatruwania środowiska naturalnego.
  Czas już wprowadzić przepisy które określa dokładnie na jakich produktach można zastosować elementy elektroniczne a na jakich nie można.
  Butelki to są produkty gdzie nie powinno się montować żadnej elektroniki.
  • avatar
   Dragonik
   1
   Urządzenia "smart", ludzie głupsi coraz bardziej.
   • avatar
    Ajus79
    0
    Ciekawe co jeszcze wymyślą marketingowcy, próbując nam wmówić kolejną rzecz, której potrzebujemy i bez której nie możemy się obejść. Czekam na klozet z przepływomierzem masowym i spektrometrem... i oczywiście najlepiej komunikujący się z telefonem (z obsługą aplikacji "Gdzie moja kupa"), żebym mógł sobie wyklikać ile z siebie wyrzuciłem.
    • avatar
     gicmo
     0
     Po samochodach wpadających do rzek, bo "nawigacja kazała skręcić w lewo", czas na przewodnienie hipotoniczne, bo "butelka kazała pić jeszcze" Wada z/w mózgu, nomen omen.
     • avatar
      piomiq
      0
      No to jest oczywiste, że jest to butelka dla graczy. Ma ledy, może nawet RGB zatem dla gracza.
      • avatar
       piomiq
       0
       Kiedy pojawi się "smart" papier toaletowy? Czy może już jest?