• benchmark.pl
  • Gry
  • Nowe informacje o wiktoriańskiej skradance w retro stylistyce – nad czym obecnie pracują twórcy Gloomwood?
Gry

Nowe informacje o wiktoriańskiej skradance w retro stylistyce – nad czym obecnie pracują twórcy Gloomwood?

przeczytasz w 1 min.

Gloomwood został zaprezentowany po raz pierwszy na prezentacji E3 2021, zorganizowanej przez PC Gamer. Co nowego wiadomo na temat gry?

Epoka wiktoriańska, mroczne miasto, ukryte przejścia i rozbudowane mechanizmy skradania – Gloomwood to gra inspirowana klasyczną serią Thief i innych produkcji określanych jako immersyjne symulatory. W sieci pojawiły się nowe informacje na temat tytułu, zaprezentowane na krótkim filmiku przez programistę Dillona Rogersa.

Nowe funkcje w Gloomwood

Wprowadzono między innymi system inwentarza fizycznego, w którym można klikać oraz przeciągać obiekty ze świata gry do siatki. Na filmie pojawił się również nowy pistolet, Undertaker, który strzela różnorodną amunicją specjalistyczną i jest wyciszony.

Dillon Rogers opowiadał również o generatorach prądu, które będzie można odciąć, aby zgasić wszystkie latarnie i spokojnie przekraść się obok strażników, prowadzących między sobą rozmowy o rzeczach znajdujących się na danym poziomie. Warto zatem skupić się na ich podsłuchiwaniu.

Na Steamie znaleźć można demo gry i warto samemu sprawdzić, jak prezentuje się rozgrywka.

Data premiery produkcji nie jest jeszcze dokładnie znana, acz prawdopodobnie wczesny dostęp pojawi się już w tym roku.

Źródło: pcgamer.com

Komentarze

1
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
  • avatar
    Kenjiro
    1
    O ile retro-pikselowe 2D jeszcze mogę zrozumieć, to tego 3D o jakości sprzed czasów pierwszej odsłony Thief już nie rozumiem...