Gry komputerowe

Jaki komputer będzie potrzebny do God of War?

przeczytasz w 2 min.

Już wkrótce również God of War przestanie być grą na wyłączność konsol PlayStation. Najwyższa pora przyjrzeć się temu, co zaoferuje na PC i kto będzie mógł tę pozycję sprawdzić u siebie.

Ujawniono wymagania sprzętowe God of War

Niedawna zapowiedź premiery God of War na PC nie była wielką sensacją. Sony już od pewnego czasu rozstaje się z kolejnymi popularnymi markami dotychczas oferowanymi na wyłączność PlayStation. God of War z 2018 roku, o którym więcej możecie dowiedzieć się z naszej recenzji, powinien okazać się dla wielu graczy łakomym kąskiem. Dziś Sony, Santa Monica Studio i NVIDIA ujawnili kilka istotnych informacji.

Przede wszystkim zaprezentowano wymagania sprzętowe. I co w tym kontekście istotne, zrobiono to dość konkretnie. Mowa bowiem o pięciu różnych konfiguracjach sprzętowych, które obejmują nie tylko konkretne podzespoły, ale też zapisy dotyczące rozdzielczości, ustawień graficznych oraz liczby klatek na sekundę.

God of War wymagania

God of War na PC z ulepszeniami

Wzmianka dotycząca firmy NVIDIA pozwala domyślać się, że God of War dołączy do grona gier obsługujących technologie NVIDIA DLSS i NVIDIA Reflex. Tak właśnie będzie. To jednak nie wszystko co jest akcentowane.

Twórcy obiecują również wyższą rozdzielczość cieni i ulepszone odbicia, bezproblemowe sterowanie przy pomocy myszki oraz klawiatury, ale i wsparcie dla padów, a także możliwość rozgrywki w 4K przy zniesionym limicie klatek na sekundę. Przewidziano również obsługę monitorów ultraszerokokątnych i technologii AMD FidelityFX Super Resolution.

Niektóre z ulepszeń pojawiły się na nowym zwiastunie wersji PC. Jednocześnie przypomina on o zbliżającej się premierze, którą zaplanowano na 14 stycznia. Gra będzie dostępna i na Steam i na Epic Game Store.

Źródło: PlayStation

Komentarze

21
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Ciekawski_
  8
  Podane wymagania co do CPU są co najmniej nielogiczne. O ile w przypadku "Minimum" i "Recommended" podane są pary CPU/APU o zbliżonej wydajność i ilości rdzeni (SMT w przypadku 2400G to jeszcze można potraktować jako rekompensatę nieco wolniejszych rdzeni). Ale im dalej tym dziwniej.
  "HIGH" - i7-4770K = R7-2700? Ryzen nagle potrzebuje 2 razy więcej rdzeni/wątków? Gra na tych ustawieniach nagle jest w stanie wykorzystać efektywnie 8 rdzeni?
  "Performance" - i7-7770K = R7-3700X? Znowu Ryzen potrzebuje 2 razy więcej rdzeni/wątków niż SB? Przecież w większości gier odpowiednikiem 7700K jest 3300X. To właśnie ten ostatni CPU powinien być tutaj zamiast 3700X.
  "Ultra" - i9-9900K = R9-3950X?! To już jest totalne kuriozum. Nagle w 4K, gra jest w stanie spożytkować 32 wątki? Przecież jako odpowiednik 9900K o wiele bardziej pasuje 5800X.
  • avatar
   Andrettoni
   8
   Co mnie to obchodzi? W obecnych cenach mało kto kupi nowy komputer do gry. Jak chcą zarobić to niech dopracują ją tak by działała na sprzęcie, który ma większość ludzi. Statystyki są na Steamie. Czasy gdy wymieniało się sprzęt pod wymagania gier minęły. A może myślicie, że ktoś sprzeda samochód, by sobie pograć? Bez żartów.
   • avatar
    Aquaform
    7
    Chętnie zagram na moim 3 letnim PC.
    • avatar
     youkai20
     7
     E, spoko! UHD 630 da sobie radę z Kratosem ;)
     • avatar
      suchy1280
      2
      Żaden komp tu nie potrzebny ta konsolowa grafika jest tak słaba że Gtx z i5 to z palcem w d...e to pociągnie
      • avatar
       hoodedman
       0
       to jedna z tych gier które osiągają pełnię na tv, więc jak już kupicie God of War na PC, podłączcie go pod duży tv jak macie możliwość.
       Ta seria to epickie starcia z gigantycznymi przeciwnikami. To jest idealna konwencja na duże ekrany. Granie na laptopie czy przy monitorze przy biurku, zabije ducha goog of war...
       • avatar
        MokryN
        -1
        Cieszą mnie gry z konsol, nie ma na PC nic oprócz fpsow.
        • avatar
         develoop
         -2
         Konsola...
         • avatar
          Pawlus
          0
          A gdzie opcja Ultra dla FHD 60fps?
          • avatar
           Trim23
           0
           Ech… To chyba rzeczywiście ostatnia generacja konsol w wykonaniu Sony.