SSD

Jest moc! Polski GOODRAM zapowiada superszybki SSD NVMe pod PCI-Express 5.0

przeczytasz w 1 min.

IRDM PRO M.2 NVMe ma być topowym modelem polskiego producenta – pojemność do 4 TB i transfery na poziomie 10 000 MB/s powinny spełnić oczekiwania najbardziej wymagających użytkowników.

Firma GOODRAM nie ma zamiaru spoczywać na laurach. Po świetnie ocenionym dysku IRDM PRO M.2 NVMe, producent zapowiada jeszcze szybszy model, którzy wykorzysta potencjał PCI-Express 5.0 – pierwsze szczegóły na temat konstrukcji ujawniono podczas targów IFA 2022.

GOODRAM zapowiada superszybki SSD pod PCI-Express 5.0

Mowa o modelu IRDM Ultimate M.2 NVMe, który będzie dostępny w wersjach o pojemności 1 TB, 2 TB i 4 TB - nośnik ma oferować transfery sekwencyjne sięgające 10 000 MB/s przy odczycie i 9500 MB/s przy zapisie, czyli dużo wyższe niż modele pod PCI-Express 4.0. Warto jednak zaznaczyć, że do wykorzystania potencjału dysku konieczne będzie wykorzystanie odpowiedniego komputera z obsługą PCI-Express 5.0 (z procesorem Intel Core 12. lub 13. generacji bądź AMD Ryzen 7000).

Producent zastosował tutaj 8-kanałowy kontroler Phison E26 (PS5026-E26) oraz kości 3D TLC NAND. Na uwagę zasługuje też efektowny, rozbudowany radiator, który ma wspomagać odprowadzanie ciepła, a przy tym nadaje całości ciekawego wyglądu (stylistyką nawiązuje on do logo marki IRDM).

GOODRAM IRDM Ultimate M.2 NVMe

IRDM Ultimate M.2 NVMe - na premierę jeszcze poczekamy

Podczas targów IFA 2022 zaprezentowano koncepcyjną wersję dysku (konstrukcja pozostanie bez zmian, ale radiator może jeszcze ulec modyfikacjom). Zainteresowani zakupem będą musieli uzbroić się w cierpliwość – od producenta dowiedzieliśmy się, że premiera nośnika została zaplanowana na przełom 2022 i 2023 roku.

Przy okazji premiery procesorów AMD Ryzen 7000 zapowiedziano, że konkurencyjne SSD pod PCIe 5.0 powinny pojawić się już w listopadzie. Wiemy, że swoje konstrukcje przygotowuje m.in. CorsairGigabyte Aorus.

Źródło: GOODRAM

Komentarze

13
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  piotr.potulski
  2
  Zastanawiam się przy jakich zastosowaniach taką wydajność dysku da się "poczuć",
  • avatar
   OpusDei
   1
   Jedyny producent modułów RAM w Europie ...i polski.
   Ciekawe czy ten fakt przy obecnych perturbacjach "geogospodarczych" może umocnic ich pozycje i wpłynąć na ich rozwój.
   Niestety nie kupiłem jeszcze żadnego z ich produktów ale zawsze jestem pod wrażeniem rozwoju tej firmy.
   • avatar
    Szaquak
    1
    Trochę chłit marketingowy. Tranfery na poziomie 10000MB/s ok, ale to się sprawdza przy dużych plikach. Przy samym ładowaniu i pracy systemu ważniejsze są IOPSy.
    • avatar
     Dexon
     -2
     Dopóki nie dopracują i nie wprowadzą na szeroką skale trybu DirectStorage z obsługą mega szybkich dysków SSD jak w konsolach, kupno wydajnych klasy = jak ten GoodRam w zastosowaniach domowych mija się z celem.
     A co to za funkcja:
     https://technoglitz.com/poland/co-to-jest-directstorage-w-systemie-windows-11-windows-10-i-xbox/
     • avatar
      JaskuKurakSzopen
      -2
      Nazywam się Jan Szopen. Jestem władca kryptowalut!!! Światowej sławy ekspertem od kryptowalut a także wielkim autorytetem!
      Ukończyłem uniwersytet Jagieloński n wydziale ekonomi z wyróżnieniem uzyskując tytuł profesora habilitowanego i doktora honoriskaususa!!!
      Po ukończeniu studiów pracowałem miedzy innymi w niedzywnarodowym dunduszu walutowym na bardzo wysokim stanowisku! A pozniej byłem prezesem amerykańskiego banku Bank of America!!!!
      Jednak to nie przynosiło mnie dużych profitów dlatego postanowiłem zainteresować się rynkiem kryptowalut i to był strzał s dziesiątkę!!
      W ciągu tylko trzech lat zarobiłem 75 milionów$ stając się jednym z najbogatszych ludzi w Polsce!!!! Moje doświadczeni ie jak widzicie jest potężne!! Mam potężna posiadłość, cztery najdroższe jakie tylko są elektryczne Tesle, prywatny jacht, odrzutowiec a w przyszłym roku będę kosmicznym turystA!!!
      W dodatku sypiam z najoipieosjiejszymi kobietami z całego świata!!!! Tak nie tylkonz białymi ale i Murzynkami, Azjatkami, latynoskimi a nawet z Indiankami!!!!!
      Fy tez możesz tak żyć jak krol!!! Kryptowaluty to złoto XX1 wieku!!! Z każdego Tonia milionera!!!!
      Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a dostaniesz az 25$ w cro!!!! Tak i to zupełnie za darmo!!!
      Zmień swoje życie na pełne wrażeń!!! Zostan multi mionerem już dzis inwestując s kryptowaluty!!!!! Oto mój kod!!!!! Wykorzystaj fo jak najszybciej!!!!!

      jjey2xxs9c