Internet

Google Street View: samochody i rowery od maja ponownie w Polsce

Damian | Redaktor serwisu benchmark.pl
Autor: Damian
14 komentarzy Dyskutuj z nami

Google spodobało się nad Wisłą

Ledwie zakończyło się pierwsze fotografowanie Polski, a już wyszukiwarkowy gigant planuje kolejne. Otóż jeszcze w maju na ulice naszych miast po raz kolejny wyjadą pojazdy Google.

Jak podają na swoim blogu pracownicy koncernu, usługa Street View spotkała się w naszym kraju z ogromnym uznaniem. Na skutek licznych akcji i próśb o sfotografowanie kolejnych miejsc, Google zdecydowało - jeszcze raz do Polski. Ponowne odwiedziny naszego kraju były zaplanowane już podczas ostatniego fotografowania, jednak miały mieć na celu poprawianie jedynie niektórych miejsc, których obraz w usłudze został przygotowany za pomocą statycznych fotografii.

google street view samochód fotografia polska

Dokładnie 10 maja w Polskę ruszą samochody i rowery Google, wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt. Docelowo mają one zawitać do licznych miejsc w województwach: śląskim, dolnośląskim, podkarpackim, lubelskim, świętokrzyskim, warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, pomorskim, mazowieckim, zachodniopomorskim i wielkopolskim.

google street view rower fotografia polska

Polska ma być fotografowane przez kilka miesięcy, po tym czasie do akcji wkroczą pracownicy Google i specjalne algorytmy odpowiedzialne za łączenie zdjęć w 360 stopniowe panoramy oraz zamazywanie twarzy.


Więcej o Google:

Źródło: Googleblog

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  fredii
  7
  fajnie to jest fajna akcja można sobie pogadać Polskę nie wychodząc z domu. Ale jak zwiedzać to tylko samemu osobiście z aparatem kamerą w ręku.

  Bardziej mnie interesuje jak dużo przestrzeni dyskowej zajmuje sfotografowana Polska. Wiadomo że dużo ale po prostu jestem ciekawy.


  P.S. jak ktoś skomentuje: Ciekawość pierwszy stopień do piekła to moja odpowiedz jest taka że już go pokonałem :)

  Pozdrawiam czytelników
 • avatar
  carbo888
  3
  od kiedy pokazałem to mojemu ojcu, nie może się tym nacieszyć, jednak brakuję parę dróg i to dość ważnych mam nadzieje że w tym roku to naprawią
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Prawdę mówiąc, to wolałbym, żeby zaktualizowali zdjęcia lotnicze terenów, bo te które są obecnie mocno się już zdezaktualizowały. Polska - wielki plac budowy.
 • avatar
  Konto usunięte
  2
  Chciałbym żeby sfotografowali moje całe miasto, bo niestety na niektórych ulicach po prostu nie ma Street View
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Fajna sprawa szczególnie jak szuka się jakiegoś miejsca i chce się sprawdzić jak do niego dojść lub dojechać. Widząc zdjęcia terenu w koło naszego miejsca, bardzo tą sprawę ułatwia.
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Nie zebym sie czepial, ale Lubuskie znowu zapomniane.
 • avatar
  Canibal
  1
  fajne akcje gdyby nie fakt ze na mojej ulicy wszystkie auta maja zamazane tablice rejestracyjne a moje auto nie :)
 • avatar
  Konto usunięte
  1
  Kurde, ten rower-katarynka mnie rozbraja:)
 • avatar
  Konto usunięte
  -6
  Nie zapomnijcie zabezpieczyć swoich sieci WiFi - Gogle nadjeżdża :]