Ciekawostki

Będzie drożej - HBO GO z nową ceną

przeczytasz w 1 min.

HBO GO ma bardzo atrakcyjny katalog filmów i seriali. Za dostęp do niego wkrótce przyjdzie nam jednak zapłacić nieco więcej. Poznaliśmy nowy cennik usługi.

HBO GO – cena idzie w górę

Nie 19,90 zł jak do tej pory, lecz 24,90 zł będzie kosztował miesięczny abonament HBO GO. Wzrost ceny nie jest może drastyczny, ale z pewnością dla wielu osób może być odczuwalny. 

Niższa cena usługi HBO GO utrzymała się zatem tylko rok – warto jednak wspomnieć, że w październiku 2018 roku została ona obniżona z poziomu wyższego niż ten, do którego teraz wzrośnie, bo z 29,90 zł.  

Nowy cennik HBO GO od listopada

Kiedy w życie wejdzie nowy cennik? Pierwsza opłata w wysokości 24,90 zł zostanie pobrana po 21 listopada 2019 roku. Właściciele usługi zatem uczciwie informują o wzroście ceny na miesiąc przed jego urzeczywistnieniem. 

A z czego w ogóle wynika ta podwyżka? HBO poinformowało, że powodem jest poważna rozbudowa katalogu i wzmożone inwestycje, których efektem jest większa liczba produkowanych (a nie tylko wykupowanych) produkcji: od światowych hitów, takich jak Watchmen, Mroczne materie czy Czarnobyl, po lokalne perełki, na czele z Watahą.

Teraz tylko tydzień HBO GO za darmo

Z kolei już dziś, 21 października, skróceniu ulega czas trwania okresu próbnego. Na przetestowanie usługi HBO GO bez opłat będziemy mieli 7 dni, a nie miesiąc, jak miało to miejsce dotychczas. Jest to spowodowane chęcią wyeliminowania oszustw związanych z nielegalną odsprzedażą darmowych kont. 

Wprowadzane zmiany nie należą do przyjemnych, ale zdecydowanie można je zrozumieć. Katalog HBO GO rzeczywiście może się podobać i nie ma miesiąca bez ciekawych premier, a cena wciąż jest niższa niż w przypadku konkurencyjnej usługi Netflix. Przyjmiecie tę podwyżkę czy będzie dla was powodem, by zrezygnować z usługi?

Źródło: HBO Polska

Warto zobaczyć również:

Komentarze

4
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  9
  Właśnie rezygnuję z netflixa (wystarczy tego lpg wciskanego na siłę); miałem przejść na hbo, jednak widzę, że przeproszę się z zatoką. Do tego za chwile wchodzi nowy gracz (disney) i będziemy już mieli takie rozwarstwienie że nie będzie to już miało żadnego sensu.
  • avatar
   Konto usunięte
   7
   Spoko, jeśli rzeczywiście potrzebują dodatkowego finansowania seriali, to przełknę te 5 zł, ale dlaczego wśród tych inwestycji nadal nie ma wzmianki chociażby o najmniejszych planach poprawek w aplikacji? Szczególnie na PS4, gdzie działa to jak chce. Nie jest to inwestycja tak duża, z pewnością mogliby trochę tortu odkroić na paru programistów z wyższej półki.
   • avatar
    Spichris
    4
    Skądś kasę na nowe seriale i filmy brać muszą ale wolałbym aby zamiast jeszcze większej ich ilości polepszyła się ich jakość. Na chwilę obecną to chyba jedna z najsłabszych usług VOD jeżeli chodzi o aspekt techniczny. Brak wsparcia 4k (czasem nawet FullHD), brak HDR, kiepski dźwięk, problemy ze stabilnym transferem, kiepska aplikacja.
    • avatar
     Konto usunięte
     -4
     a miałem zamiar kupić. no nic, dziękuję za ich ofertę. nie interesuje mnie p*dyliard kanałów których i tak nie będę oglądał. interesują mnie konkretne kanały, za które chcę uczciwie zapłacić. niestety nie da się.