Gry PlayStation 4

Horizon Zero Dawn zdecydowanie bardziej rozbudowane niż Killzone Shadow Fall

Mateusz Tomczak | Redaktor serwisu benchmark.pl
83 komentarze Dyskutuj z nami

Nie ma w tym miejscu większego znaczenia, iż obydwa tytuły wykorzystują ten sam silnik.

Horizon Zero Dawn

Zaprezentowana na targach E3 2015 gra Horizon Zero Dawn bardzo szybko stała się jednym z najbardziej wyczekiwanych tytułów powstających na wyłączność PlayStation 4. Guerrilla Games obiecuje, co nie jest jakimkolwiek zaskoczeniem, tytuł świetny i jednocześnie po raz kolejny twierdzi, że nigdy wcześniej nie miało tyle pracy.

Hermen Hulst stwierdził w ostatnim wywiadzie, iż Horizon Zero Dawn jest zdecydowanie bardziej rozbudowane niż Killzone Shadow Fall. Nie ma w tym miejscu większego znaczenia, iż obydwa tytuły wykorzystują ten sam silnik, co potwierdzono już wcześniej. Dopiero teraz twórcy będą potrafili wykorzystać wszystkie drzemiące w nim możliwości.

„Po premierze Killzone Shadow Fall zmniejszył się nieco boom na nowe konsole i mogliśmy chwilę odpocząć. Myśleliśmy jednocześnie, że gra ta była najtrudniejszą z rzeczy, jakie kiedykolwiek zrobimy. Nasze dokonania bledną jednak w porównaniu z Horizon Zero Dawn. To jest produkcja o wiele bardziej wymagająca dla całej ekipy, w każdym swoim aspekcie.”

Jednocześnie padły zapewnienia, iż kontynuowana będzie dotychczasowa strategia, która ogranicza do minimum publikowanie materiałów dotyczących gry. Twórcy chcą, aby Horizon Zero Dawn zaskoczyło graczy, a oni sami odkrywali wszystko w trakcie rozgrywki, a nie podczas oglądania filmików.

Premiera gry zaplanowana jest na przyszły rok. Bliższy termin nie został jeszcze ujawniony.

Źródło: dualshockers

Komentarze

83
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Roller Mobster
  "Horizon zdecydowanie bardziej rozbudowane" - dobrze, że to napisaliście bo nie zorientował bym się, że action-rpg jest bardziej rozbudowany od fpsa ;)
  5
 • avatar
  prime27pl

  Super , czekam na ta grę .
  3
 • avatar
  prime27pl
  Panowie , przestańcie znowu :D
  2
 • avatar
  -AKATSUKI-
  Ale kicha.. ta gra toz to badziew nad badziewiem.. Slaba grafa bo dostosowane do tosterow hue hue. Ale konsolowe tepaki kupia to bagno by cieszyc klawiature..
  -3
 • avatar
  Green Lantern
  Teraz tylko czekać na 15 aż piotrki i inne gimnazja skończą lekcje i usiądą do swoich kompów :)
  -4
 • avatar
  piotreeek
  Widze że etatowe gimby już na posterunku i prężnie bronią gierki żeby nikt sie nie przysapał hehe
  -4
 • avatar
  Konto usunięte
  Może w końcu coś przemówi że nie tylko czysta moc obliczeniowa gra pierwsze skrzypce.

  "W PS4 jest asynchroniczny czas zapytań, który pozwoli na wiele optymalizacji względem tego co było do tej pory. Jednak ogrom nowych technologii pozwoli na osiągnięcie znacznie więcej niż ktokolwiek może sobie wyobrażać. I właśnie w tym jest szansa dla Sony. Nawet jeśli na papierze sprzęt może wydawać się średni (co sugerują osoby rzucające teraflopami bez zrozumienia tego jak tworzy się gry), to biblioteki, które Sony udostępni zdziałają cuda"
  "PC nigdy nie będzie w stanie mieć tak niską latency jak na konsoli. Niskopoziomowe API architekturę gdzie są wyeliminowane opóźnienia w komunikacji CPU GPU RAM i talent Devów"

  Święte słowa :) Technologicznie PS4 nadal wyprzedza standardowe pcty. Tylko taki gimb jak piter może być innego zdania myśląc że w konsoli jest tylko
  tabletowy CPU 1.6Ghz.

  Technologia technologią macie kolejnego gimbka na deser :)
  Tak własnie zachowują się i ból pup.... mają pctowcy i za wszelką cenę namawiają żeby nie kupować konsol bo to są niewypały i brak im możliwości ech.... o grach na wyłączność nie wspomnę i grafice.

  "Konsole nowej generacji to rak branży gier"
  https://www.youtube.com/watch?v=juzm_1O3lbQ

  Na pohybel........

  Tak tak star Citizen @#$%^&.......
  https://www.youtube.com/watch?v=SsahqjBlz2Y

  Mamy przełom na pc hue hue :) Dawać więcej teraflopsów klopsów na pc
  Dla przykładu
  PS4 1.8 TFlops
  PC 8/9TFlops
  -7
 • avatar
  Konto usunięte
  Szykuje sie kolejny shitstorm jak tylko wyjda na przerwe albo wroca do domu aby na spokojnie wyzyc sie po calym dni w komentarzach :)
 • avatar
  kitamo
  Fajnie wyglada, mam nadzieje ze bedzie choc długa rozgrywka bo ostatni owiele tytulow na to cierpi (choc bloodyborne jest wyjatkiem).