Gadżety

I Swatch ma smartwatcha

przeczytasz w 1 min.

Szwajcarska grupa wie, że smartwatche to przyszłość, ale "rewolucję" przeprowadza po swojemu.

Tissot Smart-Touch

Choćbyśmy się rękami i nogami przed tym bronili, nie ma już raczej możliwości, by temu zapobiec. Nie ma odwrotu. Smartwatche stają się następcami zegarków. Nie oszukują się już nawet Szwajcarzy – choć „rewolucję” przeprowadzają raczej po swojemu. Po tym, jak swój smartzegarek zaprezentował TAG Heuer, także i grupa Swatch doczekała się teraz pierwszego gadżetu tego typu.

Grupa Swatch, a konkretnie Tissot. To właśnie w ofercie tej marki pojawił się Smart-Touch – smartwatch z prawdziwego zdarzenia.

Tissot Smart-Touch przód

Tissot Smart-Touch to zegarek z mechanizmem kwarcowym, który łączy się ze smartfonem poprzez Bluetooth i może przedstawiać dzięki temu różne przydatne informacje na cyfrowym wyświetlaczu umieszczonym w dolnej części tarczy. Urządzenie zostało wyposażone w barometr i wysokościomierz, a dzięki „małej stacji pogodowej” zegarek może też przedstawiać informacje o warunkach atmosferycznych w czasie rzeczywistym. 

Łączność ze smartfonem oznacza też zawsze aktualny czas i datę oraz powiadomienia o przychodzących połączeniach lub otrzymanych wiadomościach.

Tissot Smart-Touch góra

Smart-Touch jest rozwinięciem serii T-Touch. Co to oznacza? Przede wszystkim to, że możemy liczyć na ciekawą funkcjonalność. Seria ta zyskała uznanie dzięki dotykowej obsłudze. Po kliknięciu przycisku na boku zegarka użytkownik może wybrać interesującą funkcję „najeżdżając” palcem na konkretny obszar tarczy. Co więcej wskazówki nie służą tu tylko do wskazywania godziny – mogą też, na przykład, być podstawą kompasu.

Smart-Touch będzie miał funkcję doładowywania energią słoneczną. Nawet bez niej jednak bateria gwarantować ma roczną pracę. Premiera: w tym roku. Cena: między 1100 a 1200 dolarów.

Źródło: SlashGear

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  TicTac
  3
  ROK pracy na baterii :) i o to chodzi, powiadomienia, zalecana wibracja i cała reszta którą wymienili...zegarek w sam raz dla mnie, tylko .... cena :( taka nie dla Mnie niestety. Gdyby była tak w granicach 1500zł
  • avatar
   deel77
   1
   Mam Omegę. Dostałem ją od ojca, który używał jej od wielu lat. Działa, nigdy nie trzeba było jej ładować. Faktem jest że nie pokazuje powiadomień nie mierzy tętna, nie wysyła danych w świat, sama nie ustawia godziny, nie ma aparatu, slotu microSD i baterii, ale nie zmieniłbym tego zegarka na jakikolwiek inny "smart"
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Panie Wojciechu niech Pan nie próbuje być na siłę kontrowersyjny, bo żywot takich dziennikarzy jest krótki. Można wyrażać swoje opinie, ale trzeba zaznaczyć, że są one moje, a nie rokować o wszystkim. Mam tu na myśli wypowiedź "Smartwatche stają się następcami zegarków".