• benchmark.pl
 • Bitcoin
 • Administracja Bidena będzie chciała zmusić kopaczy kryptowalut do ujawnienia emisji zanieczyszczeń
Ciekawostki

Administracja Bidena będzie chciała zmusić kopaczy kryptowalut do ujawnienia emisji zanieczyszczeń

przeczytasz w 2 min.

Portal The Verge ujawnił list Partii Demokratycznej USA do Departamentu Energii i Agencji Ochrony Środowiska. Politycy naciskają tam na ujawnienie przez firmy kopiące kryptowalutę, ile energii zużywają oraz jaka jest wysokość ich emisji gazów cieplarnianych.

Górnicy bitcoinów pod lupą rządu

Agencje federalne w Stanach Zjednoczonych mogą zmuszać firmy wydobywające kryptowalutę do ujawnienia ich emisji gazów cieplarnianych i zużycia energii elektrycznej. Kopalnie kryptowalut w ciągu ostatnich kilku lat mocno rozrosły się w USA, jednak brak solidnych danych na temat ich wpływu na sieć energetyczną i krajowe cele klimatyczne.

Demokratyczni kongresmeni naciskają na federalne agencje, aby wykorzystywały swoje uprawnienia i przyspieszyły plan zbierania raportów emisji i zużycia energii od kopalń kryptowalutowych. Według listu polityków jest to kluczowy krok dla powstrzymania rosnących zanieczyszczeń, które generuje ten przemysł (Niedawny krach na rynku kryptowalutowym korzystnie wpłynął na środowisko, ale cyfrowe aktywa znów zyskują na wartości).

Wzywamy do korzystania z tych organów w celu jak najszybszego wdrożenia obowiązkowego systemu ujawniania informacji

Kongresmeni chcą trzymać rękę na pulsie

Departament Energii i Agencja Ochrony Środowiska posiadają upoważnienie do żądania emisji i zużycia energii przez górników kryptowalut. W swoim liście członkowie Kongresu proszą każdą z agencji o podanie terminów, w których planowane jest rozpoczęcie korzystania z tych uprawnień i zbieranie konkretnych informacji. Demokraci próbowali uzyskać te dane już w zeszłym roku bezpośrednio od firm. Kilka z nich dostarczyło co prawda pewne informacje, jednak były one wybiórcze i niepełne. Zachęciło to kongresmenów do zwrócenia się do agencji federalnych.

Zdaniem członków Kongresu siedem kopalń kryptowaluty jest w stanie wykorzystać łącznie ponad 1 gigawat energii, a więc niemal tyle ile wszyscy mieszkańcy Houston. Chociaż nie ma jeszcze konkretnych danych na temat tego, jakie zanieczyszczenie generują te firmy, to wstępne szacunki wyglądają przytłaczająco. Wrześniowy raport Białego Domu w tej sprawie mówi, że prawdopodobnie przemysł kryptograficzny w USA zużywa tyle samo energii, co wszystkie komputery osobiste w kraju razem wzięte. Demokraci mają nadzieję, że Agencje federalne zmuszą kopalnie kryptowalut do bardziej ekologicznych rozwiązań i energooszczędnych opcji.

źródło: theverge 

Komentarze

19
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Szwejk
  3
  Jak byłem mały to mnie straszyli dziurą ozonową. To miał być koniec świata chyba że wszyscy wymienią sprawne lodówki i zamrażarki na te bez freonu xD. Mojego ojca straszyli atomem i trzecią wojną. Skończyło się jak wiadomo. Teraz odkryli że grozi nam zagłada jeśli nie zredukujemy emisji CO2. Mój przyjaciel naukowiec, taki prawdziwy, twierdzi że kiedy spotkał się z zagadnieniem w swojej branży (projektuje statki) to wziął się do tego z ciekawości w sposób naukowy i twierdzi że nie istnieje ŻADNE badanie NAUKOWE które potwierdziłoby związek między emisją CO2 i "globalnym ocipieniem" czy "zmianami klimatu". Jest za to mnóstwo "amerykańskich naukowców" którzy twierdzą że jest. Tych samych co wcześniej twierdziło że margaryna jest zdrowsza od masła dopóki lobbyści producentów masła nie przeszli do kontrofensywy w Kongresie i teraz różne "autorytety" ćwierkają z innego klucza. Nie dajcie się zwariować w tej redakcji, proszę.
  • avatar
   3ndriu
   0
   Nie do końca pojmuję o co tutaj chodzi. Jaką emisję zanieczyszczeń oni dokonują? Nie wystarczy po prostu zużycie prądu? Dostarczyciel energii chyba powinien też mieć informację ile sprzedał. Chyba emisję spalin można z tego wyliczyć. Oni w USA mają własne elektrownie?
   Nie bronię tutaj krypciaży, niech płoną.
   • avatar
    Altru
    0
    No tak dla dziadka z demencją ważniejsze jest sprawdzanie czy osoby, które używają krypto dbają o środowisko a nie jakieś tam "bzdurne" regulacje, które masę tych scamerów i oszustów wtrąciłyby do pierdla.
    • avatar
     Konto usunięte
     0
     Każdy gracz powinien podawać miesięczne statystyki ile energii zużywa i ile emituje gazów cieplarnianych. Od tego zużycia powinno się płacić kary. W niektórych krajach zakazano grania w gry (kraje islamskie) lub ograniczono godziny grania (Chiny), bo emitowali oni dużo gazów cieplarnianych.

     Redakcja benchmarka powinna płacić wysokie kary za każdy artykuł, bo ludzie czytając je zużywają energię i emitują gazy. A teraz po dodaniu multum reklam samo wczytywanie ich i przewijanie generuje marnotrawstwo energii.
     • avatar
      LubieBigos
      -2
      Mam nadzieje ze kopacze kryptowalut przeniosą się do Rosji wtedy Bidon będzie mogl im naskoczyć i optoczyć.
      • avatar
       LubieBigos
       -4
       USA z Unia będą na kolanach. W 2026 kończy się umowa ponmiedzy USA i Rosja o nierozpowszechnianiu broni jądrowej.
       Oczywistą oczywistością jest ze Rosja nie przedłuży tego traktatu i zacznie budować nowe bomby atomowe. W tymsamym czasie dojdzie do jeszcze większego zbliżenia Rosji z Chinami i pomimo ze się za bardzo nie lubią obecna sytuacja geopolityczna zmusi ich do tego.
       Wtedy konflikt nuklearny bedzie bliżej niż sie wydaje.
       USA od czasów Trumpa za dużo sobie pozwalają na arenie międzynarodowej a Bidon ta politykę kontynuuje ale sie przeliczy i to ostro bo Rosja i Chiny nie nastawia policzka do bicia a wręcz przeciwnie przejdą do kontrataku i USA padną na kolana.
       A Unia nie pomoże USA bo prawda jest taka ze Europa prócz UK nie ma armii a NATO jest słabe bo w Europie zamiast na zbrojenia pieniadze przez lata szły na tęczowych przez co armie większości krajów maja przestarzały sprzęt a nowoczesnego uzbrojenia jest tyle co kot napłakał.
       • avatar
        Kasuja Wpisy Automatem
        0
        niestety kursy btc, a w ślad za nim eth odbijają od dna