Systemy operacyjne

iOS 14 pozwala zmienić domyślne aplikacje, ale jeśli to zrobicie to nie wyłączajcie iPhone'a

przeczytasz w 1 min.

iOS 14 przyniósł sporo nowości, ale szybko okazuje się, że nie wszystkie działają tak jak powinny.

Irytujący błąd w iOS 14 związany ze zmianą domyślnych aplikacji

iOS ma opinię systemu bardziej dopracowanego niż Android. Nawet jeśli się do takich głosów przychylacie to nie wypada negować, że nie jest on idealny. Również Apple zdarzają się niedociągnięcia, co potwierdza także udostępniony kilka dni temu iOS 14.

Jedną z funkcji akcentowanych na oficjalnej stronie producenta jest ta, która pozwala wybrać domyślne aplikacje e-mail oraz przeglądarki. Krótko mówiąc, przewidziano możliwość ustawienia aplikacji zewnętrznej zamiast tych, które na starcie oferuje Apple, czyli Mail i Safari. Coś poszło jednak nie tak. Okazuje się bowiem, że zmiana domyślnych aplikacji działa tutaj tylko do ponownego uruchomienia iPhone'a. Jeśli zostanie on zresetowany czy np. wyłączy się w skutek rozładowania baterii to wszystko wraca do początkowego stanu.

Apple obiecuje rozwiązanie problemu

Sytuacja została już nagłośniona w mediach społecznościowych i dotarła to Apple. Producent w krótkim komunikacie poinformował, że zna już sprawę i zobowiązał się do przygotowania stosownej poprawki. Zostanie ona udostępniona w ramach aktualizacji, a więc użytkownicy preferujący inne aplikacje niż te od Apple powinni wystrzegać się wyłączania iPhone'a. No chyba, że ponowne wizyty w ustawieniach nie stanowią kłopotu.

Źródło: @glenngabe

Warto zobaczyć również:

Komentarze

12
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Konto usunięte
  3
  Mnie zawsze zastanawia ten hejt na Apple i iOS. Co jest cudownego w Androidzie, którego nowa wersje, zeby otrzymac w 99% przypadkach trzeba kupić nowy smartfon, coraz czesciej topowy model, który moze raz przez 2 lata gwarancji dostanie aktualizacje do nowego Androida, a potem olewa się ludzi. Apple moze i robi błędy w systemie, ale je poprawia te najgłośniejsze. Google co robi? Nic. W Apple nie płacimy tylko za super hiper nowoczesny procesor, który niby nie wiadomo co ma robić w tym smartfonie tylko tez za to, że mamy minimum 5 lat od wydania nowe wersje systemu, a za frajer nikt tego nie robi także w Google.
  • avatar
   fonzie
   1
   Well
   It's not a Bug, it's a feature...
   • avatar
    develoop
    0
    Zainstalowałem ten IOS 14 u siebie, sam nie wiem po co, 2,5 GB i jedyne co zauważyłem nowego to nowa ikonka Aplikacji "Muzyka"
    • avatar
     Barubar24
     -1
     "iOS ma opinię systemu bardziej dopracowanego niż Android ..." POPRAWKA miał taką opinię but it's gonne.
     • avatar
      danieloslaw1
      -4
      Przerażające jest to jak ta firma upada.
      • avatar
       sn00p
       -6
       Posiadacze produktów Apple znają takie problemy od zawsze. Bety są testowane zwykle prze 6 miesięcy przez premierą. Ale zawsze pojawiają się jakieś problemy po aktualizacji. To nic wielkiego. Swoją drogą, po co mi Chrome skoro mam Safari? Z pewnością właściciele tanich Androidów mają inne zdanie :)
       • avatar
        kokosnh
        0
        czy ktoś jest w stanie sprawdzić, czy inteligentne obrócenie kolorów działa poprawnie?
        Obecnie na 13.5 co prawda obraca kolory poprawnie, ale jest wyczuwalny lag, np. przy "scrollowaniu" tekstu na stronie.