Smartfony

iPhone 13 czy Galaxy S22? Który jest wydajniejszy?

przeczytasz w 2 min.

Przywiązujący wagę do wyników, jakie poszczególne smartfony osiągają w benchmarkach nie powinni przejść obojętnie obok tych informacji. iPhone 13 czy Galaxy S22?

iPhone 13 czy Galaxy S22, A15 Bionic czy Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1?

O procesorach A15 Bionic i Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1 wiadomo już wiele. Było pewne, że po premierze smartfonów z serii Galaxy S22 raz jeszcze trafią na pierwszy plan. Długo nie czekaliśmy, bo w sieci zaczynają lądować pierwsze porównania wydajności iPhone'a 13 i Galaxy S22.

Flagowe propozycje Apple i Samsunga sprawdził już portal pcmag. Trudno mówić o większym zaskoczeniu, smartfony koreańskiego producenta trafiające właśnie na rynek dają tutaj bardzo podobne wyniki do tych, z jakimi mieliśmy do czynienia chociażby w przedpremierowych prototypach. Pod względem wydajności, A15 Bionic ma zauważalną przewagę nad Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1, nie tylko w testach single-core i multi-core, ale też w zakresie uczenia maszynowego. Uśredniając można mówić o różnicach około 30%. To dużo, na konferencjach Apple z pewnością o tym usłyszymy.

Galaxy S22 wydajność

Oczywiście mowa tutaj tylko i aż o testach syntetycznych. Producenci lubią się tym chwalić, aczkolwiek w codziennym użytkowaniu obydwa smartfony (obydwie serie, bo obejmują po kilka propozycji) sprawdzą się świetnie. Trzeba jednak pamiętać o tym, że pracują pod kontrolą innych systemów operacyjnych, a więc tylko z tego powodu dają nieco inne doświadczenia.

Bez zaskoczenia, Galaxy S22 mocniejszy niż Galaxy S21

Być może bardziej zasadne są tutaj w związku z tym porównania Galaxy S22 do poprzednika. W omawianym aspekcie widać poprawę o około 10%. Z tym, że cały czas mowa o smartfonach wyposażonych w procesory Qualcomm, co nas nie dotyczy. Do Europy trafiają warianty z autorskimi procesorami firmy Samsung, w przypadku serii Galaxy S22 jest to Exynos 2200.

Galaxy S22 z procesorem Exynos 2200 jest lepszy czy gorszy?

Co to dla nas oznacza? Lepszych cyferek w benchmarkach nie zobaczymy, Exynos 2200 jest bowiem nieco mniej wydajny niż Qualcomm Snapdragon 8 Gen 1. Czy znów będziemy mieli powody wyłącznie do marudzenia?

Pierwszy kontakt z Galaxy S22 już za nami i zaskoczeni nie zostaliśmy, nowe smartfony działają doskonale i na co dzień każdy (wyłączając fanów iOS) powinien być zadowolony. Poza wydajnością istotne są jednak również inne kwestie, szeroko pojęta kultura pracy, temperatury czy ewentualny throttling. I właśnie spoglądając szerzej być może ostatecznie będziemy się uśmiechać. Redaktorzy pcmag porównując Galaxy S22 z Galaxy S21 wyposażone w procesory firmy Qualcomm zauważają, że nowe smartfony zauważalnie szybciej osiągają wyższe temperatury i odczuwają problemy z tym związane. Do tego stopnia, że mają nadzieję, iż chociaż trochę producentowi uda się wyeliminować to poprawkami w oprogramowaniu.

Galaxy S22 temperatury

My testujemy rzecz jasna przeznaczony na nasz rynek Galaxy S22 z procesorem Exynos 2200. Wkrótce będziemy mogli powiedzieć więcej odnośnie tego, jak wypada i cały smartfon i sam procesor.

Źródło: pcmag

Komentarze

14
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  greglion
  8
  Żaden... za tyle, chyba was powaliło
  • avatar
   Fa_sol
   1
   Oba telefony są świetne, kwestia gustu jaki się wybierze. Ja wybrałem S22 Ultra, nie posiadam żadnego innego sprzętu poza służbowym iphone SE żeby brnąć dalej w zamknięte środowisko apple.

   Poza tym najwyższa pora żebym mój stary telefon po czterech latach wymienił, więc padło na S22 ultra. Premiera idealnie zgrała się z moim abonamentem i wziąłem go na przedłużenie umowy. Zastanawiałem się nad opcją 1TB niestety jest ona dostępna tylko przez sklep samsunga, a sam sklep poza pojemnością pamięci telefonu, wyższą ceną i ewentualnym ekskluzywnym kolorem urządzenia (na które trzeba by czekać dodatkowe parę tyg.) nic nie wnosił.

   Wziąłem 512 GB i to mi spokojnie wystarczy a różnica cenowa pomiędzy 512GB i 1TB jest kolosalna, w moim przypadku to prawie €500 więcej za najpojemniejszą opcję w sklepie producenta. Przez mojego operatora, przeliczając na pln, zapłaciłem za 512GB około 5200zł.
   • avatar
    Dragon84X
    0
    Mam właśnie iPhone 13 pro max i to naprawdę świetny sprzęt. Bateria wyświetlacz procesor aparat głośniki to największe atuty tego modelu.
    • avatar
     Wenezo
     0
     Bida ten s22 z exynosem
     • avatar
      Qpers
      -1
      Pozostaje pytanie po co komu ta wydajność w telefonie? :P Muszę przyznać, że chociaż ładny ten nowy Samsung!
      • avatar
       Marucins
       -2
       "Redaktorzy pcmag porównując Galaxy S22 z Galaxy S21 wyposażone w procesory firmy Qualcomm zauważają, że nowe smartfony zauważalnie szybciej osiągają wyższe temperatury i odczuwają problemy z tym związane. Do tego stopnia, że mają nadzieję, iż chociaż trochę producentowi uda się wyeliminować to poprawkami w oprogramowaniu."

       Kon by się uśmiał - softwerowo poprawią problem JAK?
       Obniżając takty!?
       Super proteaz, nie ma co. Perfekcyjny fix na każdy grzejący się SOC!
       • avatar
        Endriu
        -2
        Już niedługo u mnie 13 PRO 512 GB ;)