Smartfony

Apple szykuje poważne zmiany w wyglądzie iPhone 16

przeczytasz w 2 min.

W serwisie DigiTimes pojawiły się nowe doniesienia na temat tegorocznych modeli iPhone’ów. Według raportu Apple może szykować poważną zmianę w wyglądzie swoich nowych smartfonów. Chodzi o nowości związane z Face ID.

Koniec Dynamic Island?

Pole Dynamic Island pojawiło się wraz z premierą iPhone 14 Pro oraz iPhone 14 Pro Max w 2022 roku. Rok później firma Apple postanowiło rozszerzyć tę funkcję na wszystkie modele iPhone’ów serii 15. Choć wydaje się to mało prawdopodobne, to najnowsze plotki sugerują, że Apple szykuje pewne zmiany projektowe związane z Face ID, a to może, ale nie musi się wiązać z porzuceniem Dynamic Island.

Pierwotnym źródłem tych informacji jest brytyjska gazeta The Telegraph. Sześć tygodni temu pojawił się na jej łamach artykuł, według którego firma Coherent, dostawca komponentów związanych z kamerą TrueDepth i skanerem twarzy Face ID, rozważa sprzedaż lub całkowite przezbrojenie swojego zakładu produkcyjnego zlokalizowanego w mieście Newton Aycliffe. Przyczyną ma być rozwiązanie umowy z dużym klientem, którym prawdopodobnie jest właśnie Apple.

Nie jest do końca jasne, jakie zmiany planuje Apple. Wcześniejsze doniesienia sugerują, że system rozpoznawania twarzy może zostać ukryty pod ekranem. Sprawiłoby to, że w centralnej części przy górnej krawędzi ekranu znajdowałby się jedynie mały otwór, który wyglądałby znacznie schludniej niż obecna konstrukcja. W takim przypadku nie byłoby konieczności ukrywania go przy użyciu pola Dynamic Island. Niewykluczone również, że taka zmiana nie spowoduje rezygnacji z dynamicznej wyspy.

Dodajmy jeszcze, że innego zdania jest znany analityk Ross Young. Według niego opisywana zmiana nastąpi dopiero w w przyszłym roku w przypadku iPhone 17.

Pozostaje jeszcze kwestia ewentualnych ulepszeń funkcji rozpoznawania twarzy. Być może proces uwierzytelniania będzie szybszy lub bardziej efektywny i bezpieczny, ale o tym w raporcie nie wspomniano. Może być też tak, że modyfikacje wynikają z konieczności dostosowania modułu przedniej kamery do innych zmian, które zaplanowano wewnątrz nowych smartfonów.
 

Źródło: digitimes, macrumors

Komentarze

3
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Halavin
  5
  Wow, zapowiadają się naprawdę imponujące zmiany! Z niecierpliwością wyczekuję 2026 roku xD.

  Szkoda tylko, że iPhony będą miały ograniczoną funkcjonalność na terenie Unii Europejskiej (najnowsze i najbardziej 'ekscytujące' funkcje, z systemem sztucznej inteligencji na czele, nie będą dostępne).
  Zresztą, nawet gdyby doszło do porozumienia, Apple planuje wprowadzić subskrypcje na inteligentne usługi, aby jeszcze bardziej z3rżnąć w dup3 swoich wyznawców. Niestety, ta firma dawno utraciła pozycję lidera i bez znaczących sukcesów goni Androidową konkurencję.
  • avatar
   losiaczek1
   2
   A jak się ma ten artykuł do tytułu. Czy ta poważna zmiana polegać na zmniejszeniu powierzchni z czujnikami??? Dla mnie to co najwyżej kosmetyczna zmiana.
   • avatar
    igor2010
    1
    likwidacja tego to absolutna podstawa

    Witaj!

    Niedługo wyłaczymy stare logowanie.
    Logowanie będzie możliwe tylko przez 1Login.

    Połącz konto już teraz.

    Zaloguj przez 1Login