Internet

Nie wiedziałam, że takie bajery można robić w Messengerze

przeczytasz w 2 min.

Wiesz, że możesz korzystać z opcji formatowania tekstu w Messengerze? Poniżej pokazujemy jak to zrobić.

Komunikatory internetowe oferują mnóstwo ciekawych możliwości, aby umilić konwersacje swoim użytkownikom. Messenger należy do najpopularniejszych i ma zarówno te bardziej, jak i mniej przydatne funkcje. Przez lata stał się nieco przeładowany i momentami odmawia posłuszeństwa.

Formatowanie tekstu raczej nie należy do opcji, z których będziemy korzystać cały czas podczas używania komunikatora. Jednak może znacząco zmienić sposób interpretacji przesyłanych wiadomości, więc warto wiedzieć o takiej możliwości.

Poniżej zobaczycie jak prosto można formatować tekst w Messengerze przy użyciu zaledwie kilku znaków oraz jak wyglądają gotowe wiadomości po ich wysłaniu.

Bold i kursywa w Messengerze

Bold wprowadzamy przy użyciu gwiazdki przed tekstem i po nim. Pogrubiony tekst pomoże podkreślić słowo kluczowe w wiadomości.

Bold w Messengerze

Kursywa pojawia się po wpisaniu znaku podkreślenia (_) przed tekstem i po nim. Pochylony tekst zwróci uwagę na szczegół, pomoże w podkreśleniu cytatu, sarkazmu i ironii.

Kursywa w Messengerze

Przekreślony tekst w wiadomościach na Messengerze

Przekreślony tekst robimy przy użyciu tyldy (~) przed i po wpisywanej treści. Najczęściej przydaje się do wskazania części tekstu, która powinna zostać usunięta. 

Przekreślenie w Messengerze

Można pobawić się również w połączenie wszystkich powyższych opcji formatowania w jedną i wstawić *~_kombinacje_~*.

Jakie jeszcze opcje formatowania tekstu oferuje Facebook Messenger?

Monospace (czcionka o stałej szerokości znaków) również jest w ofercie Messengera. Wystarczy wprowadzić odwrócony apostrof (`) przed tekstem i po nim.

Monospace w Messengerze

Codeblock, czyli możliwość udostępnienia fragmentu kodu. Wystarczy wprowadzić trzy odwrócone apostrofy (```), następnie jeden miękki enter (shift + enter), wkleić kod, kolejny miękki enter i ponownie trzy odwrócone apostrofy.

Codeblock w Messengerze

Niestety, efekty formatowania widać tylko w przeglądarkach internetowych. Nie pojawią się w aplikacji Messenger na urządzeniach mobilnych. Dawniej istniała również możliwość dodawania wzorów matematycznych z potęgami czy ułamkami, jednak niestety opcja zniknęła podobnie jak ankiety. Nie wiadomo dlaczego. Możliwe, że w przyszłości te funkcje powrócą.

Korzystacie z formatowania tekstu podczas korzystania z komunikatorów? Uważacie, że to przydatna opcja czy raczej zbędna?

Źródło: Facebook

Warto zobaczyć również:

Komentarze

11
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Lord_Krecitsqa
  4
  Na telefonie nie działa.
  • avatar
   olaf_
   4
   No właśnie, ale dlaczego te ankiety zniknęły? :(
   • avatar
    Kenjiro
    1
    W skrócie odmiana formatu Markdown, popularnego do formatowania tekstów w wielu serwisach (Stackoverflow, Github, Heptapod itd.).
    • avatar
     angelboy
     0
     niezbędne do życia :)
     • avatar
      kamishi
      0
      Ten system stylowania nazywa się Markdown i posiada go również Trello. https://help.trello.com/article/821-using-markdown-in-trello
      • avatar
       kombajn
       0
       " Uważacie, że to przydatna opcja czy raczej zbędna" Ja tam uważam że najbardziej zbędną rzeczą w Messengerze jest wymóg posiadania psu na budę potrzebnego konta na jakimś durnowatym Facebooku. Niektórzy znajomi się upierają żeby korzystać z Messengera i przez to musiałem założyć konto z którego nie korzystam i jest mi do niczego niepotrzebne.
       • avatar
        sosite
        0
        Mamy jeszcze cytowanie z użyciem nawiasu ostrokątnego `>`. Jednak faktycznie szkoda, że to formatowanie nie działa w apkach :/
        • avatar
         Yesusik
         0
         Markdown ma też Skype :)