Internet

Czy Messenger nie powtórzy upadku Gadu-Gadu? Aplikacja staje się przeładowana

przeczytasz w 2 min.

Czy Facebook zaczyna kroczyć ścieżką, którą kiedyś szli twórcy Gadu-Gadu? Messenger ma szanse podzielić los legendarnego polskiego komunikatora?

Gigantyczna popularność produktów Facebooka jest niezaprzeczalna, jednak firma może w pewnym momencie dojść do ściany. Wiele osób rezygnuje z Facebooka i nawet nie myśli o powrocie. Często robią to z w trosce o swoją prywatność. Nic dziwnego, w końcu miał miejsce cały szereg wpadek - liczne wycieki danych użytkowników, a także przechowywanie treści, które powinny zostać usunięte. Niektórzy mają też dość coraz większej ilości dodatków, które znacząco zmieniły prosty sposób przesyłania wiadomości w Messengerze.

Facebook przedobrza?

Firma zmusiła też nowych użytkowników Messengera do zakładania konta na Facebooku, by w ogóle móc korzystać z aplikacji. Ten ruch zniechęcił kolejne osoby, które zapewne zdecydowały się na wybór innego komunikatora.

Jednak ciągle dodawane są kolejne nowości. Zmiana wyglądu (która również podzieliła internautów), pokoje, efekty AR, ciepło przyjęty ciemny motyw, a ostatnio również znikające wiadomości w Messengerze i Instagramie, które pojawiły się już dawno u konkurencji. A wiele osób z pewnością przyjmuje z zadowoleniem brak zapisanej historii rozmowy.

Nie można powiedzieć, że Facebook dodaje same niepotrzebne rozwiązania. Wiele z nich jest wręcz niezbędnych, a cała reszta naprawdę potrafi uprzyjemniać czas spędzony w social mediach. Jednak dodatków jest coraz więcej i pojawia się sporo opinii o przeładowaniu aplikacji, która przestaje działać płynnie.

Messenger podzieli los Gadu-Gadu?

Messeger przemienił się z prostego komunikatora w przeładowaną dodatkami aplikację, która potrafi zawiesić telefon i niejedną przeglądarkę. Podobną drogą poszedł kiedyś nasz rodzimy komunikator, Gadu-Gadu. Starsi użytkownicy na pewno pamiętają, że największą popularność GG zdobył w czasach najprostszego interfejsu. Później jednak twórcy zaczęli dodawać coraz więcej rozszerzeń i bajerów, które ostatecznie negatywnie wpłynęły na płynność działania programu. Coraz więcej osób zaczęło przesiadać się z Gadu-Gadu na inne komunikatory i jego popularność znacząco spadła. Obecnie nie słyszy się już o osobach siedzących na GG. Mimo tego, że około miliona internautów korzysta z niego do dziś.

Gadu-Gadu
Rozmowy na Gadu-Gadu były lepsze czy gorsze od tych na Messengerze? Jak sądzicie?

Messenger funkcjonuje teraz na znacznie większą skalę. Mimo narzekań użytkowników, ciągle jest jednym z najpopularniejszych komunikatorów. Nawet jeżeli produkt jest dobry, firma wciąż będzie go rozbudowywać, zmieniać i poprawiać. Czas pokaże, czy da radę utrzymać się w czołówce.

Korzystacie z Messengera? A może inny komunikator lepiej spełnia oczekiwania? Dajcie znać w komentarzach!

Źródła: Facebook, Gadu-Gadu, informacje własne; foto: rawpixel.com, GG

Warto zobaczyć również:

Komentarze

34
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Damian_jo
  5
  Na ten moment tylko Whatsapp - z Messengera korzystam z doskoku kiedy znajomi nie mają wspomnianego Whatsappa. Posiada to co powinien posiadać - prosty w korzystaniu, możliwość rozmów video, nagrywania, brak reklam no i wysyłanie zdjęć nie powoduje mega obniżenia ich jakości jak to jest z messengerem właśnie. Aczkolwiek i tak najmilej wspominam GG ale... Gimby nie znajo! GG zaczęło padać kiedy dodali więcej emotikonek, radio open fm i cholerka wie co jeszcze.
  • avatar
   kyenphoenix
   4
   Mam w telefonie coś w wersji lite od facebooka. To chyba jakaś okrojona wersja messengera. Jest prosta i bez zbędnych dupereli i dopóki jest dostępna jako alternatywa, nie widzę problemu.
   • avatar
    Ad_Lou
    3
    jest kilka lepszych komunikatorów, ale MSG wygrywa popularnością i wygodą związaną z połączeniem z FB i jak upadną to razem... chętnie wróciłbym do TG, ale na kilkadziesiąt osób w kontaktach 3 z niego korzystają, a nie mam zamiaru zmuszać kogoś do korzystania z innej apki, żeby się do mnie można było odezwać
    • avatar
     BariGT
     2
     Zabawne jak to mozna miec byc pierwszym (gg) albo miec wszystko podane na tacy (skype) i zdołać jednak wszystko spartolić. Za to np whatsapp pomimo ze wyrosl w czasach wielu komunikatorow w sumie z niczego to imo najlepszy program tego typuc
     • avatar
      agar11
      2
      GG od kiedy zostało odchudzone z niepotrzebnych bajerów jest o definitywnie lepsze od messengera. W pracy wszyscy siedzimy na GG
      • avatar
       lkozierowski
       1
       Oby powtórzył
       • avatar
        HardCorak
        0
        Przecież gg w obecnej formie jest lepsze niż ten twór.
        • avatar
         zakius
         -1
         staje się?!
         • avatar
          awesome1337
          -2
          nie widzę opcji żeby upadł sam, tylko jeżeli upadnie też facebook

          nie mam ani jednej osoby z która utrzymuje stały kontakt która nie miała by facebooka, nawet jeżeli tylko po to żeby własnie korzystać z messengera
          wszystko wygodnie mam w jednym miejscu
          • avatar
           piomiq
           -12
           To autorka dopiero teraz odkryła, że Messanger jest ociężały i pożera mnóstwo zasobów systemu?
           Przecież już dawno temu powstała tzw. wersja "Light". A niby dlaczego się takie coś pojawiło? Ano może dlatego, że oryginał stał się wielką krową.
           • avatar
            DanyGee
            0
            Od 3 lat głównie Telegram.
            FBM tylko, gdy nie ma innej opcji.
            • avatar
             Lord_Krecitsqa
             0
             Korzystam z Messenger nadal.
             Whatsapp to drugi komunikator, bardziej firmowo niż prywatnie.
             W Messenger brakuje kasowania rozmów więcej niż jedną na raz, przez co robi się bajzel poprostu a sama aplikacja zajmuje 800 mb w telefonie.
             • avatar
              chotnik2
              0
              Dlatego jest Messenger Lite.
              • avatar
               Nickademas
               0
               Messenger nie staje się przeładowany, wciąż brakuje mu wielu funkcji, a działa wolno nie przez nowe funkcje tylko przez jego bardzo złą optymalizacje, inne komunikatory które mają o wieeeele więcej funkcji działają znacznie sprawniej od messengera.
               Dziwi mnie to czemu tyle osób uważa whatsappa za najlepszego komunikatora, według mnie jest on jednym z najgorszych komunikatorów.
               • avatar
                xfire25
                0
                Ja korzystam z Tlena
                • avatar
                 Marucins
                 0
                 SMS
                 • avatar
                  altronix
                  0
                  Dla mnie tylko Wickr i Signal maja racje bytu.
                  • avatar
                   Konto usunięte
                   0
                   GG to jest mrówka przy FB, więc nie ma o czym gadać. co do mesenżera który zeżera co popadnie, no cóż. ja tego szpiega nie mam zamiaru instalować, chyba że będzie taka konieczność.
                   • avatar
                    setbestgames
                    0
                    Według mnie mess ma zbyt dużo dodatków. I trochę przez niego nie działają mi gry lub przeglądarka na telefonie.