Smartfony

Jutro prezentacja iOS 16. Co nowego zaoferuje ten system?

przeczytasz w 2 min.

Jutro rozpoczyna się konferencja WWDC. Podczas tego wydarzenia firma Apple zaprezentuje nowe wersje wszystkich swoich systemów operacyjnych, ale największym zainteresowaniem cieszy się chyba iOS 16. Na jakie iPhone’y będzie można go zainstalować? Jakie będzie mieć funkcje?

iOS 16 - co nowego?

Zacznijmy od interfejsu. Tutaj niestety dużych zmian nie będzie. Analitycy twierdzą, że Apple pozostanie przy dotychczasowym designie, z którym mamy do czynienia od 2013 roku.

Według Marka Gurmana, redaktora serwisu Bloomberg, iPhone’y 14 serii Pro wyposażone będą w wyświetlacz typu always-on-display. iOS 16 pozwoli zatem na ciągłe wyświetlanie pewnych informacji na ekranie tych smartfonów.

Nowością ma być także ulepszona aplikacja Zdrowie. Pojawią się nowe funkcje związane ze śledzeniem snu oraz narzędzie do zarządzania lekarstwami. Zwiększona ma być także funkcjonalność dotycząca monitorowania zdrowia, która dedykowana jest dla kobiet. Póki co nie podano żadnych szczegółów na temat tych funkcji.

Gurman twierdzi też, że firma zaserwuje nam odświeżony design niektórych aplikacji systemowych oraz zupełnie nowy rodzaj interakcji ze smartfonem. Niestety znowu nie wiemy co to konkretnie będzie. Być może mowa o nowych widżetach InfoShak, o których informowano jakiś czas temu.

W iOS 16 pojawi się także funkcja, która umożliwi korzystanie z iPhone’a jak z terminala płatniczego. Nosi ona nazwę Tap to Pay i jest obecnie testowana w Apple Store, który zlokalizowany jest na terenie kampusu Apple Park.

Premiera iOS 16 - jakie telefony otrzymają ten system?

Mówi się o tym, że iOS 16 zainstalować będzie można na iPhone’ach, które mają co najmniej 3 GB pamięci RAM. Oznacza to, że systemu nie otrzymają modele serii 6s, 7, SE 1. generacji oraz starsze. iOS będzie zatem dostępny dla właścicieli iPhone’ów 8 oraz nowszych.

iOS 16 - kiedy premiera?

Jak wspomniano we wstępie, premiera iOS 16 odbędzie się 6 czerwca. Prezentacja rozpocznie się o godzinie 19:00 naszego czasu i będzie ją można obejrzeć między innymi w serwisie YouTube.

Nie oznacza to jednak, że w dniu premiery każdy będzie mógł zainstalować ten system. Wersja beta iOS 16 zostanie udostępniona najpierw deweloperom i stanie się to prawdopodobnie jutro. Wszystko wskazuje na to, że publiczna beta, którą zainstalować może każdy, kto chce wziąć udział w testach tego systemu dostępna będzie w lipcu. Finalną wersję pobrać będzie można wtedy, gdy Apple zaprezentuje nowe modele iPhone’ów, czyli prawdopodobnie we wrześniu.

Grafika w nagłówku: Apple.com

Komentarze

5
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  FunkyKoval
  2
  Cytat: "Zacznijmy od interfejsu. Tutaj niestety dużych zmian nie będzie."
  Niestety albo i "-stety", nic tak nie wkurza jak zmiany w interfjesie, które niczego prócz zamieszania nie wprowadzają. Ludzie mają nawyki i przyzwyczajenia, korzystają czasami z funkcji które producent postanawia zmienić, wyrzucić albo przenieść w inne miejsce.
  Jak coś jest dobre niech nie zastępują tego "lepszym" w myśl pewnego powiedzonka.
  • avatar
   zack24
   0
   Dziś rozmawiałem z zapalonym użytkownikiem jabłuszka i prawi się posikał informując mnie, że będzie oglądał jakąś ekskluzywną prezentację nowego iOS. Pytam (bo znam go długo) czy zna na tyle angielski, żeby wszystko zrozumieć. Odpowiedź była prosta jak sam iOS: niekoniecznie, ale nie szkodzi, bo podobno większych zmian nie będzie... Czyli grunt pod nowości już mają!
   • avatar
    BariGT
    -1
    Miejmy nadzieje, ze bedzie drozej co by mozna sie posmiac a japkarze stali sie jeszcze bardziej ekskluzywni XD win-win
    • avatar
     JanikSzopen
     -1
     Oto jestem ja. Jan Szopen światowej sławy ekspert i autorytet rynku kryptowalut, nazywany tez królem kryptowalut.
     Chce się podzielić z tobą bardzo złymi wiadomościami. Otóż nadchodzi potężny kryzys gospodarczy w historii świata! Totalna recesja która doprowadzi do bankructw 80% światowych firm!!! Miliardy starca prace!!! Miliard ludzi będzie pracowac za polowe wynagrodzenia, kolejny miliard będzie musiało pracowac tylko za jedzenie i dach nad głowa a kolejny miliard niestety umrze!!!
     Ale jest coś co ochroni każdego od tej katastrofy! Kryptowaluty!! Ten kto będzie miał kryptowaluty w portfelu nie tylko przetrwa ale będzie żył jak krol podczas gdy inni będą wiązać koniec z końcem i pracowac za psie poeniadze!!
     Jeśli nie chcesz czekac na ten smutny los to zacznie działać już teraz. Zainstaluj aplikacje Crypto com i skorzystaj z mojego kodu polecajacego a otrzymasz na start az 25$ w cro!!!
     Uratuj siebie i pomimo kryzysu żyj jak król!! Potężna posiadłośc z wieloma basenami, najnowsze elektryczne Tesle, obracaj soe w świece śmietanki towarzyskiej, jeździej po całym swiecie i zaliczaj piękne kobiety!!!!
     Ja to wszystko mam dzięki kryptowalutom i ty tez będziesz to miał!!!!
     Oto mój kot!
     jjey2xxs9c