Systemy operacyjne

To się przyda! Kalkulator w Windows 10 otrzyma świetną funkcję

przeczytasz w 1 min.

Kalkulator w systemie Windows 10 to już całkiem potężne narzędzie, a już wkrótce stanie się jeszcze bardziej funkcjonalny. Słowo klucz to „wykresy”.

Systemowy kalkulator w Windows 10 przez długi czas był ignorowany, ale w kilku ostatnich aktualizacjach doczekał się pewnych praktycznych zmian i nowinek, takich jak funkcja, dzięki której jego okno pozostaje zawsze na wierzchu. Już niedługo będziemy mogli skorzystać z jeszcze jednego ciekawego rozwiązania, mianowicie trybu graficznego.

Tryb graficzny uzupełni systemowy kalkulator w Windows 10

Tryb graficzny (który mogą już testować Insiderzy) był ponoć jedną z funkcji, o którą najczęściej prosili użytkownicy. Tak przynajmniej podaje sam Microsoft. Cóż – niewątpliwie wielu osobom może się przydać, na przykład uczniom i studentom na etapie algebry liniowej. 

Windows 10 kalkulator wykres

Dzięki trybowi graficznemu będziemy mogli zobaczyć wykres na bazie równania matematycznego i szybko zidentyfikować punkty przecięcia x/y, przeanalizować wykres, by lepiej zrozumieć związek między zmiennymi w równaniu, a także nałożyć na siebie kilka wykresów dla porównania. 

Mała rzecz, a cieszy – będzie tego więcej w aktualizacjach Windows 10

Według Microsoftu ten nowy tryb wykorzystamy na wiele różnych sposobów, a dzięki modyfikowalnym stylom – dostosujemy go do siebie, dzięki czemu będziemy czerpać z niego tak dużo, jak tylko się da. 

Właśnie na takich małych, ale praktycznych nowinkach koncentruje się teraz Microsoft, który najwyraźniej doszedł do wniosku, że rdzeń systemu Windows 10 jest już właściwy. Pełna takich zmian była ostatnia aktualizacja (19H2) i tak też prezentować ma się nadchodząca paczka 20H1. 

Nie wiadomo na razie, czy tryb graficzny w kalkulatorze będzie częścią tej ostatniej, czy jednak pojawi się nieco później. Na pewno jednak stanie się to przed rozpoczęciem roku szkolnego 2020/2021.

Źródło: Microsoft, ghacks, informacja własna

Zobacz również te newsy o systemie Windows 10:

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Pan Kierownik
  7
  Wreszcie jest powód do rezygnacji z Windows 7. Lecę do sklepu.
  • avatar
   Konto usunięte
   2
   Wreszcie Windows przyda się do czegoś pożytecznego.
   • avatar
    MartinMax
    2
    Kalkulator w windows 10 stał się dla mnie ociężałą bezużyteczną aplikacją. Często potrzebuję coś na szybko policzyć, zrobić kopiuj i wklej do innego programu. Kalkulator w windows 10 kopiuje liczby, ale jako łańcuchy znaków z separatorami - jak dla mnie to dyskwalifikuje ten program - potrzebuję liczb, a nie stringów. Wróciłem do kalkulatora z XP. Działa i szybciej i lepiej. Tryb graficzny, wykresy funkcji w kalkulatorze? Trochę przerost formy nad treścią.
    • avatar
     tulika
     2
     A może wreszcie 'genialni' twórcy tego kalkulatora wpadną na to, żeby w innych trybach można było wykonywać operacje arytmetyczne??
     Żeby coś policzyć na walutach trzeba odpalać 2 kalkulatory, jeden ściąga bieżący kurs i może co najwyżej przeliczyć pojedynczą wartość, ale jak trzeba coś z tą wartością zrobić to potrzeba inny kalkulator...
     • avatar
      develoop
      1
      Sinus kosinus tangens kutanges... zawsze spoko.
      • avatar
       Torrentowy Pirat
       -8
       To teraz za tych głąbów kapuścianych wszystko będzie robił i rysował komputer.