Gry

Kane & Lynch 2: Dogs Days – poniżej oczekiwań

przeczytasz w 2 min.

Io Interactive nie ma ostatnio szczęścia w branży. Pierwsza część Kane & Lynch nie została przyjęta zbyt entuzjastycznie, co potwierdza średnia ocen, wynoszącą zaledwie niespełna 70% (według Gamerankings.com). Sytuację miała diametralnie odwrócić premiera kontynuacji przygód brutalnego tandemu.

Nastąpił dzień sądu - Kane & Lynch 2: Dogs Day zostało wydane, a my wreszcie doczekaliśmy się pierwszych recenzji, które – podobnie jak w przypadku poprzedniej odsłony – nie są jednak w pełni zadowalające. Choć średnia ocen według serwisu Gamerankings.com oscyluje w granicach 65-70% (zależnie od platformy), to przez kilka znanych portali produkcja duńskiego studia została potraktowana dość ozięble - wręcz nie zostawiono suchej nitki na Kane'ie i Lynchu.

Aby nie być gołosłownym - EurogamerGiantBomb (warto zwrócić uwagę na autora tekstu – tego samego, który „odszedł” z Gamespotu po zrecenzowaniu pierwszej części, co odbiło się echem w branży) wystawiły słabe 4/10, Joystiq dał podobną notę , bo 2.5/5. Ale w porównaniu z oceną 1/10 wystawioną przez Destructoid, pozostałe oceny można uznać za dość ulgowe. Wszyscy recenzenci zgodnie twierdzą, że Kane & Lynch 2 jest rasową strzelaniną w konwencji TPP, której jakość wykonania pozostawia jednak wiele do życzenia. Nawet oryginalnie przedstawiona oprawa audio-wizualna, kreacje głównych bohaterów (choć już nie tak barwne jak dawniej) i znośny tryb dla wielu graczy nie wpłynęły pozytywnie na odbiór produkcji spod znaku Eidos.

Szczególnej krytyce poddana została między innymi: sztuczna inteligencja (tu ratunkiem dla gry jest tryb kooperacji), marnie opowiedziana fabuła czy schematyczna rozgrywka starczająca zaledwie na 4-5 godzin. Co więcej, pomysły na grę kończą się twórcom już po pierwszych kilkudziesięciu minutach i nie ma mowy o żadnych interesujących zwrotach akcji. Czyzbyśmy musieli powrócić do Hitmana? Być może planowane dodatki DLC (pierwszy już pod koniec sierpnia) do gry poprawią jej notowania.

Po więcej recenzji odsyłamy do Gamerankings.com. W polskich portalach Kane & Lynch 2 także nie został przyjęty entuzjastycznie, od Gry-OnLine otrzymał 55%, natomiast od Imperium Gier 8.0/10 (identyczną ocenę wystawiono w ostatnim numerze CD Action). 

W Polsce Dogs Day będzie można kupić od 20 sierpnia w dwóch wersjach językowych: polskiej kinowej (oryginalny dubbing plus rodzime napisy) oraz pełnej angielskiej (wybór języka dotyczy tylko wersji pecetowej).

Źródło: Gamerankings.com, Inf. własna.  

Polecamy artykuły:  
Programy dla pasjonatów fotografii cyfrowej 100 najlepszych gier XX wieku cz. 3Sztuczki i porady do Windows 7 na lepszą pracę

Komentarze

17
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  Cybul2
  0
  Grałem w demo, wytrzymałem z 10 minut i do kosza poszło.
  • avatar
   Konto usunięte
   0
   Trzeba ściągnąć
   • avatar
    Konto usunięte
    0
    Na gryonline 55% jakoś... Dobrze im tak! Za to, że olali mojego HITMANA dostali nauczkę!
    Tylko HITMAN!
    • avatar
     spock2
     0
     Ja lubię podobne gry by sobie trochę popykać przed snem, ale akurat toto (1 część) mnie zupełnie nie pociągało i nie wiem z jakiego powodu... Coś nie tak z tą grą :)
     • avatar
      piezol
      0
      IO powinno zostawić Kane and lyncha i zająć się Hitmanem, albo, jeszcze lepiej, kontynuacją Freedom Fighters. W FF2 bym na pewno zagrał.
      • avatar
       Konto usunięte
       0
       co tu duzo gadac, to prosta strzelanka, tylko proste strzelanie zza oslon i ciagle parcie naprzod
       mnie zachwycila konwencja taniej produkcji filmowej oraz chwilami swietny brudny klimat jazdy na krawedziach
       na minus rekord najkrotszej gry swiata trybu single player. 7/10
       • avatar
        Suncho
        0
        po 20 minutach gry: grywalnosc jak dla mnie do bani :-( ,grafika to nie ta pieciolatka panowie...5 lat temu moze napisalbym ,ze gra wyglada niezle ale teraz....
        zalosna pozycja szkoda kasy kompletnie

        pozdro
        • avatar
         CougarV6
         0
         "W polskich portalach Kane & Lynch 2 także nie został przyjęty entuzjastycznie, od Gry-OnLine otrzymał 55%, natomiast od Imperium Gier 8.0/10 (identyczną ocenę wystawiono w ostatnim numerze CD Action). "

         No nie wiem, co to znaczy entuzjastycznie ale 8/10 to moim zdaniem bardzo dobra ocena. Podobnie dziwię się jak można wystawić 1/10. Nie grałem w grę, ale nie wierzę, że stoi na równi z produkcjami klasy CITY interactive. Moim zdaniem 1/10 tak samo jak 10/10 powinna być zarezerwowana dla gier skrajnie wybitnych lub niewyobrażalnych crapów.
         • avatar
          hideo
          0
          dziwię się, że tak ją zjechano w reckach, gra ma super realistyczną grafikę, mi się podoba, wszystko wygląda bardzo prawdziwie, świetna gra świateł i kolorystyki, wszystko real dosłownie np. budynki wyglądają po prostu powalająco! czekam na full wersję :)
          • avatar
           Konto usunięte
           0
           Beznadziejne efekty graficzne, jeśli bym chciał "podziwiać" słabą jakość obrazu odpalił bym film na YT w jakości 240p.
           • avatar
            Konto usunięte
            0
            Po wtórze jeszcze raz: chcemy Hitman-a! Choć grałem w demo K&N2 i nie jest taka zła. Dla mnie: Grywalność: 6/10, Grafika: 8/10, Audio: 7/10, Wrażenia z gry: (bezcenne :P)5/10. Co daje 6+(6,5)/10.

            Pozdro