Czytniki e-booków

Kindle Paperwhite nowej generacji - poprawiony na wiele sposobów

Wojciech Kulik | Redaktor serwisu benchmark.pl
9 komentarzy Dyskutuj z nami

Firma Amazon zaprezentowała odświeżony model swojego popularnego czytnika e-booków. (Zupełnie nowy) Kindle Paperwhite nie odmówi współpracy po zmroku ani po wylądowaniu w wodzie.

Dla wielu osób sprawa jest prosta: jeśli czytnik e-booków, to Kindle, a jeśli Kindle, to Paperwhite. Już niedługo miłośnicy tego właśnie modelu będą mogli korzystać z niego bardziej swobodnie. W nowej, zapowiedzianej dopiero co wersji jest on bowiem wodoszczelny.

(Zupełnie nowy) Kindle Paperwhite pozwoli oddawać się lekturze w wannie czy przy basenie – według specyfikacji nie powinna mu bowiem zaszkodzić nawet godzinna kąpiel na głębokości do 2 metrów (choć oczywiście nie zaleca się sprawdzać tego w praktyce).

Kindle Paperwhite woda

Czytnik ma dotykowy ekran antyrefleksyjny typu E Ink Carta o przekątnej 6 cali i zagęszczeniu pikseli na poziomie 300 ppi oraz 5-diodowe doświetlenie (oferujące o 10 proc. większą jasność). Innymi słowy: radość z czytania można odczuwać niezależnie od miejsca i pory dnia.  

Odświeżony model ma zaledwie 8,18 mm grubości i waży jedynie 182 (w wersji z samym Wi-Fi) lub 191 gramów (w wersji z dodatkowym modułem 4G LTE). A skoro już przy łączności bezprzewodowej jesteśmy, to wspomnijmy o technologii Bluetooth, dzięki której książki można nie tylko czytać, ale też słuchać. 

Kindle Paperwhite wygląd

W zależności od wybranego wariantu, użytkownik może liczyć na (dwa razy więcej, a więc) 8 lub 32 GB miejsca na książki oraz bezpłatny dostęp do dysku w chmurze na treści Amazona. Maksymalny czas pracy między ładowaniami szacowany jest zaś na 6 tygodni. 

Czego więc nie ma? Przede wszystkim fizycznych przycisków przerzucania stron, adaptacyjnego doświetlenia i ładowania przez USB-C. Być może dzięki tym brakom jednak udało się zachować bardzo atrakcyjną cenę – za nowy czytnik w Amazonie zapłacimy od 119,99 euro.


Jeśli uważacie, że wystarczy Wam starszy model, wciąż możecie kupić poprzednią wersję czytnika Kindle Paperwhite (3), który jest dostępny w cenach od 450 do 600 złotych:

Źródło: Amazon, The Verge, New Atlas, Cnews

Komentarze

9
Zaloguj się, aby skomentować
avatar
Dodaj
Komentowanie dostępne jest tylko dla zarejestrowanych użytkowników serwisu.
 • avatar
  -NoN-
  Dla mnie 8 cali to optimum.
  2
 • avatar
  Konto usunięte
  Jeszcze mniejszy ekranik !

  Po co czytac PDF, ksiazki specjalistyczne, przeciez nikt tego nie czyta ;(

  A do normalnego PDF z wykresami potrzebny min 12" (> £400 za czytnik...)
  1
 • avatar
  HomeAudio
  Wodoszczelna... czyli baterii już sam nie wymienię... :(
 • avatar
  mytutylko.gramy
  Dobry produkt za dobrą cenę- rzadkość w dzisiejszym świecie.

  Michu
 • avatar
  Barubar24
  Czego więc nie ma? Przede wszystkim fizycznych przycisków przerzucania stron...

  No w moim Kindle Paperwhite 3 też tego nie ma. Takie rozwiązanie było we wcześniejszych wersjach i nie było za wygodne.